Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Ne nézz filmeket/olvass...

"Ne nézz filmeket/olvass könyveket, mert kitalált történet. Mire jó az? " Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, akivel hébe-hóba váltunk pár szót interneten. Tudni kell róla, hogy gyakorlatilag a történelemkönyvével és történelmi témájú dokumentumfilmekkel éli az életét, még a mosdóban is (?). Persze, ehhez minden joga meg is van, DE...


Az ő saját kérésére szoktam néha ajánlani pár filmet/könyvet, amik tetszettek. Legyen az bármi, nagyobb filmklasszikusoktól az ifjúsági irodalomig, mindenre az a válasza, hogy "az sz*r". Ennyi erővel nem is értem, minek kéri, hogy ajánljak valamit...


Hogy miért sz*r? "Mi értelme valami barom kitalációinak az olvasása? XD" Illetve: "A filmek unalmasak, kitaláltak, mind vacak..."


Nem tudom megérteni ezt az álláspontot. Magáról állítja, hogy szeret sokat olvasni. Mindez gyakorlatilag történelmi témájú TANKÖNYVEK olvasásában merül ki. Természetesen, nem kedvelheti mindenki ugyanazt, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a filmes/könyves világban valaki ne találna az ízléséhez megfelelő darabot.


Ha neki így kényelmes, szíve joga, de ez haszontalanná teszi a kéréseit, amiket mostanság ezen okból nem szoktam teljesíteni - amire sértődés a válasz.


Mi a véleményetek erről az álláspontról?



2015. júl. 30. 00:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ajanld neki a roman tortenelmet. Az egyben a kedvenc temakore, de kitalalt az egesz. :)
2015. júl. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy azt várja, hogy történelmi dolgokat ajánlj neki.
2015. júl. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Az a véleményem, hogy ez baromság.

Ő meg nem lát tovább a saját kis unalmas, beszűkült világánál.

2015. júl. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 - Tisztában van vele, hogy a történelem iránti rajongása engem nem érint, sőt többször felvázoltam neki, hogy a történelemkönyvek egy része is esti mese, véleményem szerint. Átlagos filmeket/könyveket vár javaslatként, hiszen a frissen látott/olvasott dolgaim közül szeretne elmondása alapján szemelgetni.
2015. júl. 30. 01:08
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ajánld neki a Jud Süss c. filmet.
2015. júl. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Szerintem olykor többet lehet tanulni egy lebilincselő, értelmes történetből, jól kidolgozott karakterekkel (elvégre egy jó író eleve valódi emberi tulajdonságokkal ruházza fel a karaktereit), ha az ember tud a sorok között olvasni, illetve ha túllát azon, ami a képernyőn előtérben van.


A válaszokat köszönöm, egyébként. És elnézést, ha kicsit hosszúra sikeredett a saját kiegészítésem.


#5 - Ó, köszi... az ő egyébként sem túl pozitív nézetei mellé pont olaj lenne a tűzre.

2015. júl. 30. 01:13
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ajánld neki a Salamon töke, vagy Saul töke, vagy micsoda című filmet, azt kötelező lesz szeretni, különben megkövezik.
2015. júl. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
2 voltam. Hát, akkor csak azért kéri, mert le akar szólni, mert ő aztán tudja.
2015. júl. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Mindig megkérdőjelezem a beszélgetéseink miértjét, egy-egy ilyen probléma felmerülésekor... Bár azt hiszem, csökkenteni fogom a mennyiségét, mert sok értelme nincs (egyéb szempontokból is).


Köszönöm a válaszokat.


#8 - Néha én is ezt érzem...

2015. júl. 30. 01:33
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez meglehetősen beszűkült gondolkodásmód tőle, de nem hiszem, hogy javulni fog ez nála. Most válaszolhatok a kérdésedre, hogy mi erről a véleményem. Hát ezt hosszan ki tudnám fejteni, legyen elég annyi, hogy a világirodalom művei mind magukon viselik egy adott (történelmi) kor lenyomatát, stílusjegyeit stb. És bizony benne vannak az emberek akkori problémái, életvitelükről sok mindent meg lehet tudni. Hasonlíts csak össze egy 19. századi regényt egy maival. E mellett pedig természetesen kitaláltak, de az emberek már ősidők óta szeretnek történeteket mesélni egymásnak, és a jó történet attól lesz jó, hogy tanulhatunk belőle, vagy elgondolkozhatunk rajta. Hát ezt neki nem tudom, hogy el lehet-e magyarázni.


De van egy egyszerű megoldás. Azt mondod neki, hogy nem tudsz semmi jó könyvet ajánlani. És akkor nincs vita.

2015. júl. 30. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!