Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » "Ne nézz filmeket/olvass...

"Ne nézz filmeket/olvass könyveket, mert kitalált történet. Mire jó az? " Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom, akivel hébe-hóba váltunk pár szót interneten. Tudni kell róla, hogy gyakorlatilag a történelemkönyvével és történelmi témájú dokumentumfilmekkel éli az életét, még a mosdóban is (?). Persze, ehhez minden joga meg is van, DE...


Az ő saját kérésére szoktam néha ajánlani pár filmet/könyvet, amik tetszettek. Legyen az bármi, nagyobb filmklasszikusoktól az ifjúsági irodalomig, mindenre az a válasza, hogy "az sz*r". Ennyi erővel nem is értem, minek kéri, hogy ajánljak valamit...


Hogy miért sz*r? "Mi értelme valami barom kitalációinak az olvasása? XD" Illetve: "A filmek unalmasak, kitaláltak, mind vacak..."


Nem tudom megérteni ezt az álláspontot. Magáról állítja, hogy szeret sokat olvasni. Mindez gyakorlatilag történelmi témájú TANKÖNYVEK olvasásában merül ki. Természetesen, nem kedvelheti mindenki ugyanazt, de egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a filmes/könyves világban valaki ne találna az ízléséhez megfelelő darabot.


Ha neki így kényelmes, szíve joga, de ez haszontalanná teszi a kéréseit, amiket mostanság ezen okból nem szoktam teljesíteni - amire sértődés a válasz.


Mi a véleményetek erről az álláspontról?



2015. júl. 30. 00:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#10 - Néhány éve tartjuk a kapcsolatot, húszon felüli egyén. Az élet valamennyi területén problémákba ütközik, a gondolkodásmódjából adódóan - amely jellemzően leginkább abban mutatkozik meg, hogy nem hajlandó engedni a saját igazából (legyen az bármilyen témában, még ha nem is ért hozzá), s személyes sértésnek veszi, ha más általános igazságot mond el neki.


Az irodalmi műveltségét illetően a középiskolai kötelező olvasmányokig terjed az érdeklődése, valamennyi híres magyar íróig. Ez ugyan valamennyire ellentmondásos a kitalációkra vonatkozó véleményével...

2015. júl. 30. 01:45
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen rokonom, aki csak azert kezdemenyez beszelgetest, hogy aztan ugyis aprobb vitaba torkolljon a dolog, bizonygatja, hogy marpedig o az okosabb, neki van igaza. En rahagyom. Ez olyan, mint a vallas tema. Tiszteletben tartom ha valaki hivo (en nem vagyok az, szkeptikusnak mondanam sajatmagam) de ne eroltesse masra. Rendben van, hogy o elhiszi, hogy Adam es Eva valoban letezett es nem voltak dinoszauruszok viszont nekem is jogom van azt hinni amit szeretnek.

Ha a Te rokonod nem is kivancsi a tortenelmi temakon kivul masra, hat az o elete, lemarad egy csomo jo dologrol, ez van. Mellesleg, meg mindig jobb az, ha csak tortenelmi dolgokat olvas, mint ha egyaltalan nem olvasna!

2015. júl. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

" Az élet valamennyi területén problémákba ütközik, a gondolkodásmódjából adódóan - amely jellemzően leginkább abban mutatkozik meg, hogy nem hajlandó engedni a saját igazából (legyen az bármilyen témában, még ha nem is ért hozzá)"


Summa summarum: legyen elég annyi hozzá, hogy nekem is van ilyen ismerősöm, és hát sajnos így első kézből van tapasztalatom arról, milyen is az. Én egy valamire jöttem rá az évek alatt: nem érdemes vele vitázni. Egyszerűen teljesen felesleges, mert te bármilyen ész érvet fogsz neki mondani, ő akkor is a saját igazához fog körömszakadtáig ragaszkodni. Úgy sem tudod őt meggyőzni. Tényleg nem tudok jobb tanácsot adni neked. Ha valaki ennyire szűklátókörű az tényleg mindenben megnyilvánul (élet minden területén), és hát meg is van a következménye, és egy idő után valóban elviselhetetlen. Nekem egy megoldás volt: teljesen minimalizáltam vele a kapcsolatot. Nem túl elegáns megoldás, de be kell látni, hogy változtatni nem tudsz rajta.

2015. aug. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

#13 - Köszönöm a válaszod.


Azt hiszem, idővel az én esetemben is ez lesz a legoptimálisabb megoldás. Való igaz, nem túl elegáns, de értelme sincs azon stresszelni magam, hogy megpróbáljam bármilyen értelmes érvvel is meggyőzni, bármilyen témában.

2015. aug. 9. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!