Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csinálnátok ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csinálnátok ha a párotok megbetegedne, de már rég nem szeretnétek egymást és úgy élnétek egymás mellett, mint 2 idegen?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egészségesen összejöttök, aztán ő megbetegszik. Betegsége nem gyógyítható, csak kezelhető és külső jelei is vannak. :-( Fiatalok vagytok, de már rég elmúlt a szerelem. Hogyan oldanátok ezt meg? Vele maradnátok (boldogtalanul egy életen át, de "büszkén", hogy nem hagytátok magára, kitartottatok mellette) vagy elhagynátok, egyedül hagyva betegen?

Egy sztorit olvastam, ami nagyjából erről szólt, ezért érdekel a véleményetek.


2009. jún. 5. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hát ha még fiatal vagyok és már nem is vagyok szerelmes, akkor inkább elhagynám... mert neki így is-úgy is szenvedés lenne az élete...nélkülem még lehet, hogy találna is valaki mást, aki úgy szeret belé ahogy van, de ha mellette maradnék, ezzel a tudattal élne szegény, hogy nem is szeretem és az én életem is tönkreteszi...egy lelkiismeretes embernek ez is szenvedés... ez az az alternatíva, amit te leírtál... de ha a kérdésed átültetem a saját életembe, ahol van egy párom aki mindenben kitart mellettem és én is mellette és nagyon szeretjük egymást, a válaszom az lenne, hogy nem hagynám el betegen sem, mert szeretem! és mert ő is szeret engem betegen is, igaz az én betegségem nem olyan súlyos és nincsenek külső jelei, de néha nagyon idegesítő tud lenni és velem kell virrasztania éjszakákon át ha rosszul vagyok... és ő szívvel lélekkel mellettem áll olyankor is (20/L)
2009. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Erre nem tudnék válaszolni de engem is nagyon érdekelne, hogy mit írnak mások majd.
2009. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele hogy ha velem történne ilyen akkor vége a kapcsolatnak. Nem várnám el hogy leragadjon nálam ha beteg vagyok és viselje azt a terhet amit nekem kell. Hiába nemes dolog lenne ha velem maradna, tudnám hogy csak lehúzom. Egy életen át tartó boldogtalanságot minden nap meg fogsz bánni, egy "becsületlen" lépést azért hamarabb felejteni lehet.
2009. jún. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mikor múlt el a szerelem. A betegség előtt, vagy után? Vagyis tudtam már a betegségéről, vagy csak azután tudtam meg?

Mert ha nem köt már össze vele semmi, akkor szakítok.

Viszont ha megtudom, hogy gyógyíthatatlan beteg, akkor talán nem teszem azzal is tönkre az életét, hogy elhagyom, és nem fogom a betegségére, hogy már nem vagyok szerelmes. Nem tudom, nehéz kérdés.

Egyébként szerintem egy kapcsolathoz nem elég a szerelem. Ahhoz sokkal több kell. A szerelem úgyis elmúlik. És ha azon kívül nincs semmi, ami két embert összetartson, akkor nincs értelme miről beszélni. Viszont szerelem nélkül is együtt lehet lenni (maradni) valakivel.

A külső jelek alatt mit értünk? Megcsúnyul? Sebes lesz? Kihullik a haja? Lefogy? Meghízik? Hamar megöregszik?

Két idegenként biztos nem élnék senki mellett, akár beteg, akár egészséges. De ha már odáig fajul egy kapcsolat, hogy "idegenként" tekintesz a másikra, azon nem segít már semmi. Szerintem.

(22/L)

2009. jún. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A házasságunkra levetítve, én valószínű mellette maradnék, de azt hiszem ő lelépne.
2009. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!