Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Már csak a gimnazisták gondtal...

Már csak a gimnazisták gondtalanok?

Figyelt kérdés

Mármint megnézem ezeket a fesztiválokat, főleg külföldiek, illetve 15-19 éves fiatal lányok.

Ez a 4 év van nekik. Addig viszonylag gondtalanok, még hisznek az álmaikban. Őszíntén mosolyognak.


Utána vagy külföldre mennek és keményen dolgoznak.

Vagy magyarországon maradnak és átvedlenek kiégett, lecsúszott minimálbéren tengődő adófizetőrabszolga pénztárossá-butikossá. És többet nem fognak őszíntén mosolyogni.


Talán van egy harmadik csoport, akiknek pénzük van, egyetemre mennek, vagy befolyással élnek gondtalan életet.


2015. aug. 22. 12:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A gondtalannak mi az ellentéte?
2015. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aki minimálbérért dolgozik, az is élhethet boldog életet, ha jó családja van. És aki keres havi 1milliót, az is lehet depressziós, annak is lehetnek ugyanúgy gondjai, mint a szegénynek.

Úgyhogy szerintem ez nem álltalánosítható.

2015. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én gimiben sokkal kevésbé voltam gondtalan, mint jómunkásemberként. A suli teljesen kikészített most nyugis vagyok, szabad.


Anyagi szempontból szerencsés vagyok, sosem voltak nagy igényeim, de középsikolásként szerintem az embereknek kevesebb pénze van, mintha már van munkája.


Szóval legfeljebb az előttem álló lehetőségeket és a tizenéves csajokat sírom vissza, de nem kívánom magamnak mégegyszer azt az életet.

2015. aug. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nézd, én nem tudtam elmenni egy fesztiválra is és csak mosolygok azon aki még hisz ebben az országban az álmokban, lassan magával ragadja az agyamat az orbánviktor, a navdémon, és egyebek. például aki arról álmodik, hogy majd vállalkozik, nem is sejti, hogy kik várnak rá odafent, kik fogják fúrni és kik kapcsolják le, ha sikeres, persze vannak kivételek...

Szóval ez a szintű gondtalanság és optimizmus manapság már óriási érték mert az emberek többségében nincs meg.


És én itt a gimis csajokról beszéltem. Akik még az alapján mérik, hogy ki a sikeres és ki nem, ahogy az iskolai közösségük felépül.

De miután elvesztik ezt a vibráló és élő közösséget, hirtelen körül veszi őket egy csomó negatív, lecsúszott, kiégett ember és akkor kezdődik a pokol.

2015. aug. 22. 13:17
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, tizenéves csajokkal most is tudsz ismerkedni, csak hát ugye, jómunkásemberként.... úgy már nem. pont erről beszélek, hogy gimi után egyszerűen szétrobban az egész.
2015. aug. 22. 13:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Na először is, totál összefüggéstelenül írsz és orbitális baromságokat, de ezt most nem fejteném ki, mert napi 5x megteszem általában ilyen kérdéseknél.


Másodszor: a fesztiválok fő célközönsége se most, se régen, se a közeljövőben nem a gimis (középiskolás) lányok lesznek, hanem az egyetemisták és fiatalabb felnőttek.

2015. aug. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Vagy magyarországon maradnak és átvedlenek kiégett, lecsúszott minimálbéren tengődő adófizetőrabszolga pénztárossá-butikossá."


Ha így állnak hozzá a dologhoz, akkor ne is csodálkozzanak!

2015. aug. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor egy gimnazista leérettségizik, akkor nincs még szakmája. A szakmához kell egy tanfolyam, de a jobb gimnazisták egyetemre mennek; néha a kevésbé jók is, de ők kevésbé fogják jól érezni magukat ott.

Kérdező, minden életkornak megvannak a maguk problémái. A kamaszok magukat építik fel, a fiatalok az életüket.

2015. aug. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!