Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti ezt értitek?

Ti ezt értitek?

Figyelt kérdés

Nem lehet valakit nem "meg bélyegezni". Nem lehet nem megítélni. Ha nem akarunk bélyegezni, nem akarunk mögé látni, nem akarunk belelátni semmit a valamibe és akkor nem tudunk hozzá érzéseket fűzni, akkor nincs értelme, akkor nem létezik.

A "nem ítélkezés" az embereknek valójában azt jelenti, hogy elképzelem, hogy amit nem látok az lehet "jó", de igazából fogalmam sincs róla milyen. A helyes az lenne, elképzelni, hogy lehet jó, de lehet rossz. Lehet bármilyen, így hát semmilyen. Ez a nem ítélkezés. Hogy nem látok semmit sem valamilyennek, se rossznak, se jónak. De így nem lehet nézni a világot, mert minden értelmét vesztené. Amit látnék, az nem a jegyzettömb lenne, hanem a pixelek színének különböző kombinációja. Nem lehet nem ítélkezni.



2015. aug. 22. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Zagyva lett és nem túl pontos
2015. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen. De nem értem, ebből mit szeretnél kihozni:)
2015. aug. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, egy katyvasz az egész csak úgy leírtam hirtelen. De a lényege átjön? Vagy hülyeség? Gondoltatok már erre?
2015. aug. 22. 19:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem átjött, néha megakadtam mert kacifántos, de érthető igen:)
2015. aug. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az egész eszmefuttatás arról szól, hogy a Ne ítélj, hogy ne ítéltessél! parancsot nem lehet betartani, mert akkor nem tudunk képet alkotni az emberek jelleméről.
2015. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne valakit nem megbélyegezni?:)

Lehet, hogy bizonyos dolgokról, vagy emberekről van egy gondolatom, vagy véleményem, ha rájuk nézek, de ha nem az ilyen betokosodott ítéleteim szerint kezelem(ami jelentheti azt is, hogy az ítéleteimen nem látok túl), hanem nyitott vagyok rá, akkor az nem megbélyegzés, szerintem.

Nekem ebből a gondolat menetből az jött le, mint hogyha az íróját zavarná, vagy lelkiismeret furdalása lenne, attól, hogy gondolkodik, elemezget, ítél.

Szerintem meg sokaknak az "ítélkezés" fogalma egyes kontextusokban ledegradálást jelent. "Nem ledegradálni" embereket lehetséges:)

Ezentúl sokaknak a nem ítélés, nem gondolkodás is megy.


"nem látok semmit sem valamilyennek, se rossznak, se jónak. De így nem lehet nézni a világot, mert minden értelmét vesztené."


Ebből nekem az jön le, hogy vannak olyan emberek akik mindennel foglalkoznak, talán, vagyis olyan dolgokkal, amihez nincs közük, vagy csak még nem tudják eldönteni, hogy mihez van igazán közük. Mert az még nem jelent problémát, hogy valami, rengeteg dolog a világban, amihez nincs közöd, távol áll tőled, az számodra semmilyen. Ez nem fogja azt jelenteni, hogy maga az ítélt tárgy valóban semmilyen.

Te "világról" beszélsz, pedig épp az, hogy nem muszáj a világról ítélkezni, csak leginkább arról, ami érint engem, mert annak van leginkább értelme, szerintem.

"Ne ítélj, hogy ne ítéltessél!" lényege szerintem, hogy senki sem szereti, ha fölötte ítélkeznek, de mindenkinek könnyű mások fölött ítélkezni.

2015. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ember ítélkezése leginkább abban merül ki, hogy eldönti ÖNMAGA számára, hogy neki mi jó és mi rossz. Mindig olyan esetekben jelenthet problémát az ítélkezés, amikor általánosítva, mások helyett is elakarnánk dönteni, hogy másoknak mi jó és mi rossz.
2015. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!