Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy életképtelen ember jobb,...

Egy életképtelen ember jobb, ha inkább meghal?

Figyelt kérdés

Igaz még egyetemen tanulok, de már most világos számomra, hogy ha végzek is, nem fogok tudni ezen a területen elhelyezkedni, többek között azért, mert a szakmában emberekkel kéne foglalkoznom, én pedig szociális fóbiás vagyok. Most kérdeznétek "minek mentem ilyen szakra, ha tudtam, hogy nem nekem való?" hát az a válaszom, hogy azt hittem kinövöm mostanra, reméltem a pozitív változást, de nem jött sajnos. Másrészt, nem volt túl sok választásom, mit tanuljak. Egyszerűen utálok emberek közelében lenni, ha idegenek és nem kell velük beszélnem akkor még elvagyok, de ha meg kell szólalnom akkor egyből zavarbajövök, fogalmam sincs mit kéne mondanom. Inkább kerülöm az ilyen helyzeteket, de már a munkábaállástól is nagyon félek. Már csak attól is, ha egyáltalán sikerülne eljutnom egy interjúra, ott tuti egyből lejönne nekik mennyire nincs önbizalmam, és úgysem alkalmaznának, csak egy hatalmas leégés lenne nekem, és egy újabb csalódás, elutasítás. De közben tudom, hogy egyre csak ketyeg az idő, nem húzhatom örökké, előbb utóbb munkába kell állnom, mégsem tarthat el életem végéig valaki. De hogy tegyem meg ezt, ha egyszerűen rosszul vagyok a gondolattól, hogy idegenekkel kell együtt töltenem a napom nagy részét? Félreértés ne essék: nem a munkával van bajom, hanem az emberekkel. Szívesen dolgoznék olyan munkát, ahol csak a feladatra kell koncentrálni és nem kell a munkatársakkal beszélgetni, de őszintén, ilyen nem hinném, hogy létezik (vagy ha mégis, nincs meg hozzá a képzettségem). Mindenhol a jópofizás, nyalizás, pletykázás számít, az meg nem az én asztalom.


Emiatt fogalmazódott meg a kérdés bennem, hogy ha valami ennyire defektes bennem, akkor van-e értelme egyáltalán élnem? Így csak mások pénzén élősködöm, és lehet, hogy mások lustának és munkakerülőnek tartanak, de legbelül elsüllyedek a szégyentől emiatt. De mivel nem vagyok egy nagydumás, magabiztos ember nem tudom eladni magam, így miért engem választanának, ha úgyis van jobb?


2015. aug. 28. 20:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


"Nem hiába van, hogy rengeteg olyan ember dolgozik elég magas pozíciókban, akik igazából nem is értenek a szakmájukhoz annyira, de a kiállásuk, magabiztosságuk mégis meggyőző tud lenni, olykor sokkal meggyőzőbb, mint egy papírlap, ami bizonyítja a szakmai tudásod."


Ez igaz, és? Annak van értelme, hogy egyetem után elhelyezkedsz a tanult szakmádban, de szorongsz, nem érzed jól magad? Én azt javaslom, hogy próbálj elhelyezkedni a tanult szakmádban, ha képes vagy rá, majd pár hónap után már lesz tapasztalatod, hogy mennyire megy. Lehet, hogy belejössz. Ha nem látod értelmét, akkor keress más foglalkozást, tanulj valami mást. Fiatalon sokkal könnyebb.


Két fő problémád van, a kommunikációs nehézségek+önértékelési zavar, valamint a részben ebből fakadó negatív attitűd a munkával kapcsolatban. A negatív attitűdöt könnyebb helyrehozni, de a kommunikációs készségedet is tudod fejleszteni, mivel képes vagy rá, az értelmi képességed nem gátol ebben. Fordulj egy pszichológushoz, ő majd segít, valamint léteznek olyan terápiás csoportok, ahol tudod ezt fejleszteni.

Így neten keresztül sokkal többet nem lehet érted tenni.

2015. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"rosszul vagyok a gondolattól, hogy idegenekkel kell együtt töltenem a napom nagy részét? Félreértés ne essék: nem a munkával van bajom, hanem az emberekkel"


Akik néhány hét múlva már nem idegenek.

Egyébként ez részben szerencse, részben személyiség kérdése. Én nagyon jól kijöttem a kollégáimmal, volt olyan hely, ahol kifejezetten szerettem is együtt lenni velük. Persze nem minden rózsaszín, volt problémás (zaklató, csesztető) kolléga is, akivel néhány kis harc után kölcsönösen kerültük egymást.


A párom már nem volt ilyen szerencsés, mindegyik helyről szinte kiszekálták a többiek.


Személy szerint sokkal több bajom volt a munkakörülményekkel és a munkavállalói jogok nem érvényesülésével, mint a kollégákkal.

2015. aug. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem gondolkodtál azon,hogy szakot válts vagy felkeress egy pszichológust,aki segít ezt leküzdeni?Esetleg mindkettő?
2015. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!