Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki logikusan elé tudja...

Valaki logikusan elé tudja magyarázni nekem hogy miért jobb az, ha egy magyar ember angolul ír le egy-két szót?

Figyelt kérdés
Gondolok arra hogy facebookon egy képhez röviden csak ennyit írnak:Best Day... meg hasonlók.Vagy amikor kiírják hogy SUMMER.Gondolom most már értitek,miért jó simán főneveket írnak csak ki,angolul,még akkor is ha nincs nagy angol tudásuk,csak pár ilyesmi szóból áll a szókincsük... ...Ja! :D :D és ne hagyjuk ki a párokról készült képeket,ahova csak ennyit írnak : LOVE. Nem egy ünneprontó/mai fiatalokat nem értő öreg ember vagyok :D :D 15 éves vagyok,és nem értem hogy miért züllött el ennyire a magyar tini szokások :P bocsi hogy ennyit írtam,de remélem most már világos hogy mi is a kérdés,válaszokat előre is köszönöm :) .

2015. jún. 11. 19:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
65%
Mert menőnek tűnik.
2015. jún. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%
Sosem lehet pontosan lefordítani semmit. Főleg nem a rejtett jelentéseit egy adott szónak. Más a feelingje, hogy stílusos legyek, annak, ha angolul írsz le valamit, mert akkor egy olyan közösség szavát használod, amely közösség angol nyelven ír, és az a közösség nem ugyanaz a közösség, mint akik magyarul írnak. A fordíthatóság egy illúzió.
2015. jún. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Én ezt már megfigyeltem, hogy szóban is előfordulnak ezek... Pl. valaki azt mondja, hogy surprise, és akkor azt hiszi, hogy ezzel ku#va menő.

Szerintem nagy szégyen ez. Mintha nem lennének erre magyar szavak. Legröhejesebb, hogy ezeket magyarra lefordítva és magyarul leírva is 100% ig olyan mintha angolul írnád, csak nem szánalmas.

2015. jún. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%
Szánalmas és hitvány. Nem igaz, hogy nem veszik észre, hogy mocskosul ciki.
2015. jún. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
32%

"Nem egy ünneprontó/mai fiatalokat nem értő öreg ember vagyok :D :D 15 éves vagyok,és nem értem hogy miért züllött el ennyire a magyar tini szokások :P"


- Egy mondat után sikerül magadat megcáfolni. Már erkölcsi kérdés, milyen nyelven írunk le szavakat?


Egyébként az ismerőseidtől kellene kérdezned, akiknél ilyet látsz, mivel ezernyi oka lehet.

2015. jún. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokan menőzni akarnak, főleg a fiatalabb korosztály, de például egy barátomnak svéd a férje, és csak úgy érti meg minden ismerőse, hogy mit is akar ha angolul írja ki... Én semmit se közlök magamról facebookon, de mivel az ismerőseim 1/3-a külföldi, ezért én is úgy írnék, hogy mindenki tudja mi van.
2015. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

"aki angolul beszél az sokkal többet ér"

Republic talán. de a dal címe nem jut eszembe

2015. jún. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én például tudok angolul,Nyelvvizsgám is volt,mert jobban tudok mint a többi gyerek,de magyarnak magyarul írok.Ilyen egyszerű.
2015. jún. 11. 20:19
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

5# Pedig ezernyi oka nincs, kb. kétféle oka van, méghozzá amit a 6# pontosan megindokolt.

Ha csak nincs tucat külföldi ismerősöd, teljesen indokolatlan angolul írni, amit sokkal szebben kilehet fejezni magyarul.

Épp ma szembesültem ilyennel, ráadásul nem is tini ismerősömmel, mert 30 fölött jár és elmosolyodtam.

Lefotózta magát egy szál pólóban (írhatnám, azt is hogy leselfizte magát) bent a lakásban és a kép címe: Summer.

Teljesen indokolatlannak és ostobának tartom, nincs egy szál külföldi ismerőse sem, és amúgy egy kukkot sem beszél angolul. Igaz legtöbbször magyarul sem.

Írhatta volna azt is, hogy "Nyár van", "Meleg van", de az ilyesmit én is szánalmasnak tartom, főleg felnőttektől.

Igen is lezüllés, a magyar nyelv használatának a lezüllesztése, mert magyarul bezzeg egyre kevesebben tudnak helyesen írni. Szerintem azok csinálják ezt, akik bizonytalanok a helyesírásukban, és frappánsabb odabiggyeszteni egy angol szót nagy betűkkel, mert szerintük ez mindent elárul.

2015. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Mert egy idegen nyelv különlegesnek hat még azután is, hogy megtanultuk folyékonyan. Az ilyen rövid kiírások néha hülyén hangzanak a saját anyanyelvünkön, más nyelven már nem, hiába azonos a jelentés.

Azt pedig nem tudom hova rakni, hogy hogyan jön a züllöttség az angol szavak használatához a közösségi oldalakon...

2015. jún. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!