Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindegyik muszlim férfi...

Mindegyik muszlim férfi megveszi a feleségét?

Figyelt kérdés

Hogy megy ez nálluk?

Pl. ha már van egy feleség és ha beleszeret egy másik lányba,van arra lehetőség hogy otthagyja? Hogy megy ez? tapasztalatok?Vélemények?



2015. aug. 31. 12:03
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Más a vallás és más, hogy egyes országokban, kultúrákban hogyan értelmezik azt.


A muszlim férfi hozományt fizet a feleségnek (és az asszonynak fizeti, nem a családjának).

A muszlimoknál négy feleség megengedett, ezért nem otthagyja az elsőt, hanem elveszi a másikat is, amennyiben anyagilag megvan rá az anyagi fedezete, hogy gondoskodni tudjon róluk: tudtommal minden asszonynak külön lakást kell biztosítania, ha egyet sem tud, nem is nősülhet. Házasságkötéskor a feleség kikötheti, hogy a férj újabb feleséget nem vehet el.

A válás is megengedett, persze nem egyik napról a másikra.

2015. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván nem mind veszi, de a döntő többségük úgy tekint rájuk, mint valami árucikkre, vagy egy háziállatra. És ez a társadalmukban teljesen elfogadott. Ha beleszeret tényleg egy másik nőbe, akkor az elhagyott feleség meg van bélyegezve, hiába nem tehet az esetről.
2015. aug. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Van egy barátnőm,aki találkozgat egy muszlim férfival(25 éves a férfi,van egy felesége és egy éves lányuk..)A barátnőm 19 éves.

Nagyon aggodok..Mert sokkal többet érez a férfi iránt mint ami megengedett..mondhatom hogy a felé tart hogy szerelmes lesz..egyszer találkoztam a férfival,kulturális,rendesen bemutatkozott,nem mondhatook rá rosszat,igy első látásra..de hát nem ismerem.A barátnőm annyit tud hogy koszovoból jött a férfi,van egy pékségük és hogy a feleségével rossz a kapcsolata,nem foglalkozik vele,nem alszanak egy ágyban..Mit gondoltok erről?Elvállhat?Vagy az sokba kerülne neki?Igy inkább csak szorakozik mással? Hogyan tudnék segiteni neki,félek hogy átvágja. Ja,és azt elfelejtettem mondani hogy állitólag a férfi szereti a barátnőmet.

2015. aug. 31. 12:56
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Ja, hát ez mindig úgy kezdődik, hogy a muuszlim férfi a csillagokat is lehozza az égről, úgy szereti a nőt. Mondd meg a barátnődnek, hogy meneküljön, különben 5 éven belül ő is a mostani feleség sorsára fog jutni.
2015. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
En ugy tudom hogy a muszlimok nem csaljàk a feleségüket..el veheti a baràtnőmet is ugy hogy nem vàlik el?
2015. aug. 31. 16:31
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
A barátnődet magyar törvények szerint nem veheti el. Jogilag nem lehet a felesége. Iszlám szerint csak akkor tudna több nőt elvenni, mindegyiket ugyanolyan jog szerint tartani, ha rettenet gazdag lenne, amit az első hozzászóló írt, viszonylag korrekt, nem értem, hogy miért lett lepontozva. Második hsz meg túl általánosít, úgy mondja, mintha a világ összes muszlim férfiját ismerné. Én sem vagyok háziállat, köszönöm szépen, jól bánik velem a férjem. Na persze, hogy én lennék a ritka kivétel? :) Nemár. Szóval az általánosításból nem kérek, köszönöm. Lehet lepontozni, hogy kikérem magamnak az általánosítást a családom nevében is. :)
2015. aug. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
A barátnőd úgy kúrassa magát egy házas, családos emberrel, hogy abban a "kultúrában" nem ritka, hogy a nők savval öntik pofán a férjük szeretőjét, miután szó szerint semmijük nincs a férjükön kívül, ezért különösen óvják a házasságukat a cafkáktól.
2015. aug. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A férfi eléggé gazdag..nem egy háza és nem egy autója van..egy honapja kavarnak ahogy én tudom és nem a barátnőm kezdte.
2015. aug. 31. 18:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod az a baj, hogy mindegy ki kezdi, ehhez két ember kell. A barátnőd szerelmes lesz? Na és akkor? Itt nem az a lényeg, hogy a pasi muszlim(amúgy náluk nincs olyan, hogy megveszem az asszonyt, viszont olyan nagy értékű hozományt kell fizetni ami bizonyítja, hogy a jövőben is képes lesz eltartani a feleségét és a gyerekeiket).Itt azon van a hangsúly, hogy az egy házas pasi, a barátnőd ezt tudja és mégis kavar vele. Ez gyakorlatilag semmivel sem jobb annál, mintha a te pasiddal kavarna. Mindenhogy gáz és gusztustalan szerintem.
2015. aug. 31. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy koszovói és van egy péksége? Mondjuk ki, hogy albán. Elválhat, ha akar, annyira nem egy wasistdas, de ismétlem, ha AKAR. Egy hónap az semmi. A muszlimoknál nem egyszer van, hogy a hivatalos eljegyzés előtt van egy "előeljegyzés féle amíg csak ismerkednek a kiválasztott felek. Gyakorlatilag olyan, mint nálunk amikor jártok csak épp nuku szex, csók, ölelkezés és hasonlók. Kb azért, hogy tényleg ha szimpatikusak egymásnak per beleszeretnek a másikba az tényleg azért legyen ami a fejükben és a szívükben van és nem azért ami a lábuk között...
2015. szept. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!