Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Legjobb barátnőm anyja állandó...

Legjobb barátnőm anyja állandóan megkér, hogy a bnőm öccsének segítsek tanulni, házit írni, de nekem ehhez rohadtul nincs kedvem. Hogy mondjam el, hogy ne sértődjenek meg?

Figyelt kérdés
Szóval sokszor megkérnek,hogy vmibe segítsek már,mert én jól magyarázok meg stb. Viszont ehhez nekem nincs kedvem. Időm van.Viszont én nem vagyok tanár,nem is szeretek gyerekekkel foglalkozni. De azt se szeretném,hogy utáljanak emiatt. Sokszor kitalálom,hogy dolgom van,dolgozok nem érek rá. De mindegy mit mondok,jó lesz pár nap múlva meg este is meg úgy bármikor,amikor van egy szabad órám. Mondtam,hogy inkább külön tanárhoz kéne járatni nem 200 ezres telefon,meg a 20-50 ezres adidas,nike és stb cuccokat venni a gyereknek. De nem értik meg. Legjobb barátnőm is mondta,hogy én nem vagyok tanár,meg semmi kötelességem az öccsét tanítani,keressenek tanárt,de mindig engem zaklatnak ezzel.
2015. szept. 3. 16:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy régen amikor barátnőm ott lakott sokat voltam náluk akkor is mindig megkértek és kb muszáj volt segítenem,mert a kisgyerek megsértődött,a szülök meg ki voltak akadva,hogy most miért vagyok ilyen segítsek már stb..
2015. szept. 3. 16:03
 2/7 anonim válasza:

Ez legyen a legnagyobb problémád...

Barátnődnek mond keg őszintén, hogy nem akarsz segíteni, mert ez neked nyűg, mást akarsz csinálni szabadidődben! Eleve a barátnőd se normális, ha hagyja, hogy a tesójával tanulj, ennyire nem kell belemászni más családjába...

200 ezres telef9n egy 7-8 évesnek, adidas cucc, amit 1 év alatt úgy is kinő??

2015. szept. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
15 éves a gyerek
2015. szept. 3. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nekik mondani hogy,nem vagy tanár és a szabadidődben nincs kedved más gyerekével foglalkozni.

De határozottan!

2015. szept. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos már nagyon sokszor ezt mondtam,de egyszerűen nem hat rájuk. Holnap átmegyek,segítek utoljára a gyereknek és azzal lezártam! Beszélek velük és elmondom,hogy többet nem jövök,fogadjanak fel tanárt.
2015. szept. 3. 20:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

És mi lenne, ha pénzt kérnél érte?


Különben is, 15 éves az már nem gyerek tanítás szempontjából.


Kereshetsz te is tanárt, csak úgy jóindulatból.Gondolom, elég az újságot megnézni hozzá.

2015. szept. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
En ajanlottam nekik tanart,mert igazabol specko suliba jar gondok vannak a tanulassal.Nevelesi tanacsadoba mehetne fejlesztesre plusz az ottani tanarokkal a hazit is megtudna csinalni ingyenes!!! De nem hivjak fel a kozpontot idopontert es a suliba az ofoneknek sem jelzik,hogy neki erre szuksege lenne semmi. Most ilyenkor nem tudok mit tenni.-,-
2015. szept. 22. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!