Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy felnőtt nő/férfi nem...

Ha egy felnőtt nő/férfi nem tud főzni, kinek a hibája?

Figyelt kérdés

ha egy 18 év fölötti,mondjuk huszonéves el akar költözni otthonról és rádöbben,hogy fogalma sincs mi hogy működik a konyhában, még egy rántotta is nehezére esne. ez kinek a hibája? a szülőé mert nem tanítgatta az évek során,vagy a gyereké,hogy nem érdekelte sose a konyha és hogy mi miből készült,hogyan?

ha ez számít én 12-13 évesen kezdtem el sütögetni,főzni,tapasztalni.így már 18 évesen recept és mérleg nélkül neki mertem fogni bárminek,legyen az pörkölt,leves vagy egy bonyolultabb torta.

viszont a családban a hasonló korú unokatestvéreim nem értenek ehhez.és a nagynénéim meg anya ezen vitázott amit kiírtam kérdésbe. ha ez számít,engem magamtól kezdett el érdekelni a konyha,na meg sokszor rá voltam kényszerülve,mert egyedül voltam otthon,kaja nem volt,csak alapanyag. szóval én nem gondolom,hogy a szüleim érdeme lenne,hogy megtanultam "korán" főzni,sütni(könyvekből és netről amint lett internetünk). ellenben az unokatesóim a szüleiket hibáztatják,amiért nem tanították meg őket semmire. szóval kinek van igaza?


2015. szept. 5. 17:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
25%
Mindkettő hibája egy bizonyos szintig. Én nő vagyok, otthon soha nem tanítottak főzni, a húszas éveimben csináltam először bármit is, ami a szendvicsnél bonyolultabb étel, de akkor is csak azért, mert hirtelen rá lettem kényszerítve. És egyrészt okoltam a családomat, amiért soha egyszer sem tanítottak ételkészítésre. Másrészt persze okoltam magam is, amiért nem érdekelt a dolog és soha nem is mentem ki a konyhába kérdezősködni, hogy mi hogy készül... Szóval szerintem kettőn áll a vásár, ahogy mondani szokták. Nem lehet csak az egyik felet okolni.
2015. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Pár egyszerűbb dolgot meg tudok főzni, de nálunk anya se áll a gasztronómiai tudományok csúcsán. Próbálgattam, egyszerűen nincs hozzá érzékem.
2015. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az én anyukám nagyszerűen főz és szereti is csinálni. Meglát valami új fűszert, fejben összerakja, hogy mi mihez megy. Én most itt helyben sem tudom felidézni, hogy a kakukkfűnek milyen illata van, ki kell hozzá mennem megszagolni. Volt pár érdekes próbálkozásom, mondjuk jó volt külön a szósz meg a hal, de együtt a kettő valami förtelem volt.


Ez, hogy valakinek a "hibája", hogy nem érdekli a főzés... sakkozni sem tudok, mert soha nem érdekelt, nem hinném, hogy ez hiba. Szerintem ha nem is különleges képesség kell hozzá, vannak emberek, akiknek van hozzá affinitásuk. Nekem pl. sokat mondták, hogy jó a nyelvérzékem. Szerintem ez is valami hasonló lehet.

2015. szept. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Senkinek nem a hibája, de még csak nem is hiba. Nem érdekelte nyilván és nem volt rákényszerülve. Majd megtanulja. Főzni mindenki meg tud tanulni, sőt az egyszerűbb ételeket nagyon tanulni sem kell, egyből meg lehet jegyezni.
2015. szept. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Helyzetfüggő. A szülőnek akarnia kell megtanítani a gyereket, a gyereknek meg akarnia kell megtanulni. Engem anyám nagyon is meg akart tanítani, de bármit csinált nem érdekelt, maximum segítettem az alapanyagok előkészítésében.

Végül az egyetem alatt tanultam meg főzni, mikor 2 hónap után megundorodtam az olcsó virslitől, mert az otthoni kaja ugye nem tart örökké. Félig anyámtól, félig az egyik lakótársamtól tanultam. Simán megoldható hétvégén is otthon, csak oda kell állni a konyhába, és felügyelettel csinálni.

2015. szept. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
a szülő
2015. szept. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!