Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ellenszenves egy vadideg...

Miért ellenszenves egy vadidegen? Lent

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mi a biológiai vagy evolúciós magyarázata annak, hogy egy ismeretlent ellenszenvesnek találunk? Nem gyakran, de azért évente talán egyszer előfordul, hogy egy ismeretlen ember nagyon ellenszenves, pedig még egy szót se beszéltem vele. Legutóbb egy videóban láttam egy lányt, és elfogott az az érzés, ami eddig életem során néhányszor előfordult. Nem tudom megmagyarázni, egyszerűen unszimpatikus, van benne valami, ami taszít, nem állhatom. Nem csinálnak ezek az emberek semmi olyat, ami miatt ellenszenvesek lehetnének. Egyáltalán nem vagyok egy előítéletes ember, ezért kifejezetten zavar, amikor ilyesmivel szembesülök. Mi a racionális magyarázat erre, ha van?

2015. szept. 7. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden ember előítéletes, mert az előítéleten alapszik a tanulás folyamata. Ahogy megismersz dolgokat, embereket, ahogy felnősz, ahogy szocializálódsz, mindenki hat rád, nem csak az emberek, de a filmek is, minden amit tapasztalsz, és minden amit a környezeted, anyukád mond pl.


Volt ilyen tanulmány, hogy egy néger férfit többen néztek bűnözőnek, mint más embereket. Egy kínai lányt, aki meg szép vasalt ruhában volt, mindenki eminensnek vélt. Senki sem gondolta hogy a lány a bűnöző, és a néger férfi az eminens.


De talán van azért a sima szímpátia is, ami akár tudat alatt egy szagminta, vagy egy olyan mimika a másik részéről, ami neked nem szimpatikus. Az ember néha megérzi azt, hogy ha valaki kiábrándító számára, lehet hogy ezek már inkább ilyen egyéni kémiai folyamatok, de az is lehet hogy ez is előítéletekből származik

2015. szept. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szinte minden ember a külsőből ítél elsőre, utána már intelligenciafüggő, ezt ki hogy gondolja tovább az élettapasztalata, meg az előítéletei alapján.

Lásd most a menekültek, és a magyar ember viszonyát, mivel úgy néznek ki a menekültek, mint drága jó kisebbségi honfitársaink, ezért a nem túl értelmes embertársaink(akikből valljuk be, bőven akad itt) leszűrik a konklúziót, hogy ezek mind bűnözők, tolvajok, stb.

Addig sosem mondj ítéletet senkiről, amíg nem ismered meg, de legalább nem hallottad őt beszélni.

2015. szept. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elég ha kinézete vagy egy gesztusa hasonlít egy olyan emberre akitől valami negatív dolgot tapasztaltál, már kialakul ez az érzés. És igen, van evolúciós magyarázata,amit a mondás jól leír: akit a kígyó megharap az a gyíktól is fél.


Ezt használja ki pl sok nem mérgező nem veszélyes állat hogy hasonlítani próbál veszélyesebb fajokra.

2015. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!