Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 50-60 évesek miért tegeznek...

50-60 évesek miért tegeznek le kapásból egy vadidegen 30 éves nőt, mintha 15 éves taknyos lenne?

Figyelt kérdés
Nem vagyok pertupárti,nagyon zavar.
2014. okt. 10. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Nem tudom, engem nem szoktak letegezni.
2014. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
46%
Én sohasem tegezek le 14 év felettit.. >65
2014. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
En nem szoktam letegezni senki idegent, illetve csak akkor, ha pl a gyerekem barátja/barátnöje, de ekkor azonnal felajánlom neki a tegezést.
2014. okt. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%
Bár én férfi vagyok, 25 éves, de még soha nem tegezett le 60 éves.
2014. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%

Első lehetőség: nem gondolja olyan öregnek. (Engem ma tinilánynak néztek a laborban, pedig közelebb vagyok már a 30-hoz, mit mondjak, jól indult a napom :) )

Második lehetőség: a gyerekével egyidős, akként viszonyul magához.

2014. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
15%
Ilyenkor én sem értem, hogy nekem is le kéne tegeznem őt vagy mit is szeretne. De az is zavar, amikor pl. a Mc Donaldsban vagy ,ás üzletekben köszönnek sziát 18 évesek, mikor én 45 vagyok.
2014. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt én is tapasztalom és illetlenségnek tartom olyan esetben, ha nem ajánlja fel az illető, hogy visszategezzék. Más történet, ha egy tényleg nagyon idős néniről, vagy bácsiról van szó, akinek még én is nyugodtan csókolomot köszönök 35 éves létemre is. De azért amikor egy 50-es nő letegez és közben elvárja, hogy én magázzam, az nálam is kiveri a biztosítékot.
2014. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Miután betöltöttem a 18 éves koromat, apám nekem azt mondta, hogy ha valaki letegez, tegezzem vissza, még ha 90 éves is :D


Most 25 éves vagyok (F), és még ma is előfordul, hogy sokkal fiatalabbnak néznek kb. 50-60-80-stb. évesek és letegeznek. De engem még nem zavar. Az inkább zavar, hogy a nálam fiatalabbak sokszor lemagáznak :)


De a Kérdezőt teljesen megértem, néhány év múlva, közeledve a 30 felé, már engem is zavarna, ha akárki idegen csak úgy letegezne. Tényleg sértő egy ponton túl. Ilyen esetben tényleg az a tanácsom, hogy tegezd vissza, még ha 90 éves is. Ha megsértődik, akkor mondd neki, hogy kikéred magadnak, hogy idegenként letegezzen téged, amikor 30 éves vagy.

2014. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Engem pl az egyik orvosom tegezett le, aki ritka nagy bunkó volt mellesleg. Ő visszategeztem simán, attól függ milyen kapcsolatban vagyok az illetővel.

Középiskolai tanáraim pl. akiket tisztelek soha nem tudnék tegezni, Ők tegezzenek de visszafelé soha.

Ha egy 54 éves tata bizalmaskodik a buszon, azt letegezem és ez a minimum.


25\l

2014. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
62%
Lehet, hogy feléjük így szokás. Amúgy szerintem ne foglalkozz (foglalkozzon) vele, hogy tegeznek (tegezik), vagy magáznak (magázzák), a tiszteletet mindkét formában meg lehet adni. Véleményem szerint a tegeződés jóval közvetlenebb kommunikációs forma, én mindenkivel tegeződöm lehetőség szerint (persze az illemszabályokat betartva). Az emberek 90%-át nem zavarja. Más: szerintem elég szerencsétlen dolog letaknyosozni a 15 éveseket, még akkor is, ha csak a példa kedvéért tesszük.
2014. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!