Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted miért éri meg...

Szerinted miért éri meg valakinek Londonban dolgozni egy McDonaldsban?

Figyelt kérdés

Barátnőm 35 éves.

Van egy érettségije.

Soha nem volt rendes bejelentett munkája idehaza.

Felvették 2 éves programozóira, nem végezte el, mert kiderült 3 hó után, hogy nem érdekli.

Felvették az ELTE alkalmazott kg-ra, nem végezte el, merthogy hü..lye a matekhoz. Akkor minek jelentkezett???

Felvették a BGF-re, de ott is már nem ment a matek miatt vizsgára. ????

Aztán felvették Corvinusra kommunikáció és média szakra. Halasztani akart még beiratkozás előtt, mert épp Angliában dolgozik.De mondták neki, hogy ezt a felvételinél is tudta, nem engedték halasztani, így el sem kezdte.


Szerintetek, ez lustaság, kifogás vagy hülyeség.??

Az édesanyja pedig ilyet mondd, hogy nem irányíthatja a lányát. Szerintem pedig 20 éves korától nem kellett volna mindent így ráhagyni. Látható a következménye.

Szerintem anyukája nagyban hibás, hogy ráhagyta ezeket a dolgokat és nem fogta kicsit keményebben.


Szerintetek valami megváltoztathatja a barátnőm gondolkodását, hozzáállását a tanulás értelméről???


És egyébként is, szerintetek ez létcél? Most ugyan recepciós munkát keres Angliában, de nem hiszem, hogy felveszik? Miért vennék?


Nem angol.

Nincs tapasztalata.

Csak az angolt beszéli.


Nem értem, hogy mikor fog leesni neki az, hogy ennek nincs semmi értelme, mert ilyen állása itthon is lehetne..


Nembeszélve arról, hogy egy kis 10 nm2 stúdióban lakik, közös franciaágyban alszik egy másik csajjal, mert így olcsóbb az albérlet, ami mondjuk ki, katasztrófális.


Amikor megkérdeztem, hogy miért megy vissza ezt válaszolta:


" Vonz a londoni élet"


Most ez élet?

Csak azért, hogy elmondhassa, hogy Ő Londonban él?


nem értem az embereket komolyan.


Mi a véleményetek a dologról?

Én az anyukájára is haragszom, hogy ez az amúgy nem buta lány ide jutott.



2015. szept. 10. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szülőknek a felelőssége nagy , mindenért ők se okolhatók . A szabadjára engedés jobb mint a büntetés és az idomítás . 20 éves felnőttnek számít , a tapasztalatok kellenek pozitív negatív semleges egyaránt . Az életükbe nem látunk bele , ez kevés a bölcs tanácsadáshoz . Magánügy mit tesz , te se vagy a védőangyala . Neki jó oké , így döntött . A forgatag a kapkodás itt se bírható , váltakozó hideg légkör , zsúfoltság . Az ízek hiánya , mű ételek , rumli . A haragod alaptalan . Az életpálya és a biztos állás egy illúzió , nincs garancia az életbe semmire .
2015. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ott százszor jobban kereshet még mekis állással is,mint itt :D


Kint az albik elég drágák.Miért baj neked,hogy egy másik csajjal alszik egy ágyban??


Én is legjobb barátnőmmel fogok aludni ha elköltözünk,mert egy egyszobás lakás olcsóbb.


Mivel felnőtt nő azt csinál amit akar.

Tanulás értelme?? A mai világba tényleg nincs értelme, tanulhatsz,egy csomó energiát,időt,pénzt bele fektethetsz és mit kapsz?? Munkát azt nem max ha nem írod bele az önéletrajzodba,hogy diplomás vagy. Mivel több fizu járna a diplomásoknak,de hát ki fog többet fizetni? Mikor egy nem diplomás is elvégzi kevesebb összegért.


Magyarországon meg elég kevés a bejelentett munka csak szólok.

2015. szept. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
SZERINTEM NEM ALAPTALAN, MIVEL ENNEK A lánynak jobb élete is lehetne. De náluk sosem a tanulás volt az érték, hanem a kifele élés és mutogatás, hogy mink van és hogy hova megyünk külföldre. Szerintem az anyukáját baromi nagy felelősség terheli. Ráadásul a barátnőmnek állandóan honvágya van, de "a vonz a londoni élet" miatt mindig visszamegy. Lehet, hogy mégsem akkora érték neki a család?!
2015. szept. 10. 15:03
 4/11 A kérdező kommentje:
Mo-on a diplomás munkanélküliek aránya 4%. Én nem panaszkodom a 350 ezres nettó fizetésemmel. Ennyit arról, hogy nem ér semmit a tanulás. De ér, ha hasznos szakmát tanulsz...úgy mint programozó, mérnök, stb.
2015. szept. 10. 15:05
 5/11 A kérdező kommentje:
Normális minőségű diplomával és legalább az angol magabiztos ismeretével, számítógépes tudással könnyű elhelyezkedni. Ha végignézed az álláshirdetéseket, ma már egy asszisztenst sem nagyon keresnek felsőfokú végzettség nélkül...! Én inkább irodában dolgoznék 300 ezerért, minthogy tróger legyek kint 600ért. Mert valljuk be, azért egy nettó 350es fizuból már egyedül is jól el lehet itthon boldogulni. De ha már van diplomád és tudsz nyelveket, kint is könnyebb boldogulni és hamarabb lehet normális állásod! De Ő sosem fogja azt megérteni hogy ez befektetés. Akinek a tanulás/tudás soha nem volt érték, annak nehéz azt elmagyarázni, hogy a képzés általában egyenesen arányos egyfajta életminőség javulással.. Nah sziasztok!
2015. szept. 10. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Itthon kitörölheted a feneked a diplomával.Ezt ő is tudja 35 évesen.
2015. szept. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én meg több sorstársammal együtt Ausztriában dolgozom kint McDonalds-ban, diplomával, és? Rájöttem már az egyetem után egyből, hogy semmire nem megyek a diplomámmal, fél év alatt tudtam itthon elhelyezkedni, sikerült egy középfokú végzettséget igénylő állást kifognom, ahol kerestem nettó 120-at, ebből nem tudok megélni. Inkább kimentem külföldre, most közel 3x annyit keresek, mint otthon, igaz, keményebb munka, de sokkal jobban élünk. Fenntartunk két jó autót,bármikor házépítésbe kezdhetünk a nyugati határ mellett, messzi külföldi nyaralásokat is megengedhetünk magunknak, heti többször étteremben eszünk. Ezt az itthoni fizetésből nem tudnánk fenntartani.
2015. szept. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is külföldön dolgozom, igaz, nem meki, de vendéglátás. Olyan színvonalon élünk, ami otthon még diplomával sem fenntartható. 4 szobás családi ház (albi persze), és több a havi költőpénzem, mint odahaza másnak a fizetése (120 ezer alsóhangon). Tanulni meg itt is lehet, bár én közelebb vagyok a 18hoz, mint a 30hoz.
2015. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem ertem, neked meg mi kozod az o eletehez? Mert nem az aggodast vagy torodest vettem ki a soraidbol, hanem a fikazast...


Nem tudom hany eves lehetsz, de ez a gondolkodas nem eleg erett.

Es itt, Londonban, akarattal es nyelvtudassal is elorebb lehet jutni, nem ugy, mint otthon.


De valoszinuleg te sosem eltel kulfoldon, szoval nem ertheted teljesen...

2015. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Először is: Neked a barátnőd és nem a gyermeked. Aggódhatsz érte. Elmondhatod, mit gondolsz és megkérdezheted, miért van ott. Ha valóban a barátnője vagy akkor el kellene fogadnod a válaszát és nem azon gondolkodni ki mit rontott el.


A barátnőmmel sokszor végignéztük egymás hülyeségét. Ő is elmondta nekem, hogy szerinte mi az ami nem oké és én is elmondtam neki, ha ilyet láttam. Aztán ott voltunk egymásnak mikor valamelyikünk sírt és azt mondta: tényleg hülye voltam, igazad volt. DE. Nem teregettük ki soha a másik dolgát, soha nem ítéltük el a másikat, nem néztük le.. csak segítettük, hogy minél könnyebben átvészelje a rossz dolgokat és rágtuk a saját körmünket, hogy mikor fog ebből kikerülni és ott voltunk amikor megtörtént.


Neked -ha ő a barátnőd- egyetlen dolgod van: elfogadni a döntését és ha egyszer hazajön és azt mondja itt akar élni akkor segíteni itt újra kezdeni, ha pedig kint marad akár diplomára való aggyal szart pucolni is akkor elfogadni, hogy nincs veled úgy mint azelőtt, hanem csak neten/telefonon és néha látogatással tartjátok a kapcsolatot.


20 évesen azért felnőtt a felnőtt, hogy ne a szülei fogják. A gyereket igen, azt fogniuk kell. A 20 évest szabadon kell engedni, hogy tudja élni a saját életét. Hogy egyedül érjen el eredményeket vagy egyedül csináljon hülyeségeket, amiből ő egyedül tanulhat. Ha mindenkit fognának 20 meg 25 évesen akkor soha senkiből nem lenne felnőtt és a nagymamák és nagypapák nevelnék még az unokákat is akkor is ha azok már 40 évesek.


Fiatal. Menjen, próbálja ki magát. Próbálja ki az élet habos és fekete oldalát.


A testvéremet mindenki jogásznak meg orvosnak meg fene tudja minek szánta. Ő pedig szabadon akart élni. Manapság mindenki a családban szörnyűlködik amikor elmeséli, hogy milyen kalandjai vannak Etiópiától Dél-Amerikán át fehéroroszorságig .. közben persze dagadó mellel mutogatják a fényképét, hogy néééézd ez az én vérem itt a nemtudoménmilyen messze tájon hogy megállja a helyét.


Szerintem nagyon igaz a mondás:

Mindenki a saját sorsának kovácsa.

2015. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!