Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Véleményetekre lennék kíváncsi...

Véleményetekre lennék kíváncsi, szerintetek a mérnökök nem érdemelnének doktori címet?

Figyelt kérdés

Ugye az van. hogy a diploma megszerzésével az orvosok, jogászok és a gyógyszerészek is megkapják a doktori címet. Az orvosok, az oké, na de a jogászok és a gyógyszerészek?


Véleményem, hogy vagy kapjanak a mérnökök is, mert a legtöbb mérnöki szak 1000-szer nehezebb, mint egy jogász képzés, vagy ne kapjon senki.



2015. szept. 14. 19:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem kapjon minden középsulis, aki leérettségizett!
2015. szept. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
26%
Ne kapjanak. És a jogászoktól is elvenném. Csak azoknak adnék akik valódi tudományos fokozatot szereznek.
2015. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
76%

Némelyik mérnök igen, de nem mindegyik. Pl. mérnök informatikus, gépészmérnök, villamosmérnök, és talán itt meg is áll a lista.

De ahogy írtad, csak és kizárólag azért mert a jogászok és a gyógyszerészek is megkapják.


Én egyébként nem értem.


Az ok, hogy az orvosok doktorok mert ugye doktorok.

Aztán ugye lett az, hogy ha valaki doktorál (5 év plusz X év) mondjuk matematikából vagy akármiből, akkor ugye lett matematikus doktor, vagy történész doktor vagy akármi.


Ez még mindig ok.


De mondjuk egy jogász ott van 5 évet, akkor az mire fel kap bármilyen "doktori" címet??????????????????????


Ennyi erővel nemcsak a mérnökök, hanem nagyon sokan megkaphatnák 1, 2, vagy akár pár hónap után is ezt a végzettséget.

2015. szept. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
Szerintem a legjobb tényleg az lenne, hogy az orvosokon kívül csak az kapnak, aki megcsinálja a PHD-t.
2015. szept. 14. 20:06
 5/49 anonim ***** válasza:

Ez alakult ki, PhD képzésben bárhol lehet doktorálni ami már valódi tudományos doktori címet ad. Olaszországban pl. úgy tudom a bölcsész diploma is doktori címmel jár. Az kéne, ezer dr. intézményi kommunikátor főiskolai "áldiplomás".


Ha megkapnák, jönnének a fizikusok, matematikusok,mert ők is hasonlókat tanulnak mint a mérnökök, majd a többi természettudományos végzettségű, ha egy biomérnök dr. akkor a biológus miért nem.

Utána az egyéb matekot tanuló szakosok is szeretnének, közgazdászok stb., és mivel a jogászok nem tanulnak matekot ezért az egyéb magolós tárgyakat tanulók se maradjanak ki, egy magyartanár miért ne lehetne dr, ha a matektanár igen.

2015. szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
4%
Én még az orvosoknak se adnék. Csak PhD-t végzetteknek.
2015. szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
86%

Az tévedés hogy az orvosok azért kapják mert doktorok. A doktori cím eredeti jelentése "tanítási jogosítvány".

[link]


De tény hogy vicces szituációkat okozhat. Apám -állítólag- megúszott pár gyorshajtást azzal a kijelentéssel hogy szüléshez siet, miközben a matematikai tudományok doktora. Sógorom meg egy egészségügyi magazin szerkesztőjeként villogtatta a jogi doktori címét.

2015. szept. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
95%

"Én még az orvosoknak se adnék. Csak PhD-t végzetteknek."


Miért nem?


Tanulnak 6 plusz X évet attól függően, hogy milyen irányba szakosodnak.

Míg egy jogász, ha nem bukik meg minden évben akkor 5 év alatt végez.

2015. szept. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
73%
Építész osztatlan képzés is 5 éves, mégsem kapnak semmilyen doktori végzettséget.
2015. szept. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
24%
És mitől lenne jobb neked z EGO növelésen kívül?
2015. szept. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!