Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Véleményetekre lennék kíváncsi...

Véleményetekre lennék kíváncsi, szerintetek a mérnökök nem érdemelnének doktori címet?

Figyelt kérdés

Ugye az van. hogy a diploma megszerzésével az orvosok, jogászok és a gyógyszerészek is megkapják a doktori címet. Az orvosok, az oké, na de a jogászok és a gyógyszerészek?


Véleményem, hogy vagy kapjanak a mérnökök is, mert a legtöbb mérnöki szak 1000-szer nehezebb, mint egy jogász képzés, vagy ne kapjon senki.



2015. szept. 14. 19:54
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
84%

Egyes mérnököknek így is nagyobb arca van mint az orvosoknak még akkor is, ha csak valamilyen noname főiskolán végeztek könnyebb szakot dupla idő alatt - de még a hallgatóknak is, akik lehet soha nem végeznek.

(Mondom ezt úgy, hogy én is mérnöknek tanultam).


Nem feltétlenül a doktorátus mutatja, hogy ki milyen jó ember, vagy akár milyen okos. Egy orvos is lehet valami prosztó szakbarbár és a büfészakok PhD képzésén is kaphatsz doktorátust ahol nem feltétlenül a nagy tudás, hanem a szorgalom és a magolási képesség fontos.

2015. szept. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
17%

Ez így alakult, szokás.


A BME-n végeztem mérnökként, aztán a SOTÉn csináltam a PhD-t.


Egyébként az orvosoknak van igazán nagy facieszük (arcuk) :-)

2015. szept. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
8%

"Egyébként az orvosoknak van igazán nagy facieszük (arcuk) :-)"

Miközben művelnek olyan dolgokat néha hogy az ember haja égnek áll.

2015. szept. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
67%

"Tanulnak 6 plusz X évet attól függően, hogy milyen irányba szakosodnak. "


6 év után már megkapják a doktorit. Ez egy mérnöknek minimum 8,5 év...

2015. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
47%

Ez a hagyománytiszteletből megmaradt cím nagyon félrevezető. Az orvos, jogász, állatorvos, gyógyszerész ugyanolyan MSc mint a többi, csak jelenleg másképp jelölik.


Én eltörölném ezt a szokást és inkább általánossá tenném, hogy a név tartozéka a BSc/BA, MSc/MA, PhD/DLA legyen. Ez általános megoldás lenne és valóban információt is hordoz a végzettségi szintről és típusról. A név előtt jelezve csak gondokat okoz az abc-be rendezéskor, így jobb lenne a név után feltüntetni.

2015. szept. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:
56%
Azért a Bsc/Msc-t kicsit túlzás lenne jelölni. Ennyi erővel az érettségit is jelölhetnénk. PhD az oké, bár elég idétlenül hangzik, ha olyanon lenne inkább dr-ként viselném (jelenleg mindkét verzióban használható).
2015. szept. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim válasza:
58%
Édes gyerekem, szenvedd végig azt öt évet gyógyszerészetin illetve azt a maradék 4 év szakosítást amit én, és akkor majd tárgyalhatunk, hogy ki érdemel foglalkozás(!)doktori címet és ki nem. Üdv.
2015. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
77%

Én nem sajnálom senkitől a doktori címet, az orvosok-gyógyszerészek valóban sokat tanulnak érte (igaz, én is sokszor megszenvedtem, de ha a mérnököknek-egyebeknek nem jár akkor nem jár, ezért nem leszek orvos).

Egy ismerősöm viszont gyakorlatilag semmit nem csinált jogon csak ivott, be se járt és sose láttam tanulni, vagy elsőre megragadt benne minden vagy végigpuskázta az éveket, de ledoktorált és hatalmas arcot növesztett. Azóta is iszik, mint a kefekötő. Na az ilyen emberek már kevésbé érdemlik meg, mint mondjuk egy orvosi területen kutató biológus.

Ők lehetnek azok, akik a doktori címükre hivatkozva igyekeznek mindenhol előrejutni.

2015. szept. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
46%

Eleve összekeveritek a doktori címet (jogász, orvos, fogorvos, állatorvos és gyógyszerész) a doktori fokozattal (ami egy tudományos fokozat, ha úgy tetszik, Phd).


Mi, a fenti szakmák gyakorlói (én ügyvédi vagyok például) nem csak "megkapjuk" a doktori címet, hanem nekünk kötelező doktorálni. Nem ajándékba kapjuk, ezt bármely szakma területén bárki megszerezheti, pusztán arról van szó, hogy nekünk kötelező ahhoz, hogy a szakmánkat elláthassuk.

Kutatunk, disszertációt írunk, és megvédjük azt. (Miután mindennek az előfeltételét teljesítettük.)


Ha mérnökként akarod ezt megtenni, előtted is ott a lehetőség attól még, hogy nektek nem kötelező.


Szóval nem értem a problémád, szerintem max. félreértésből adódhat.

2015. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
72%
19-es: mérnökként is kötelező disszertációt írni, megvédeni, stb.; ami azért általában jóval komolyabb téma egy jogászi diplomamunkánál.
2015. szept. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!