Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt olyan aki tudja...

Van itt olyan aki tudja milyen az a nagyon erős téli depresszió? Mit kezdetek vele?

Figyelt kérdés
Nem tudom mit kéne csinálnom. Már pár éve Rexetin szedése alatt állok. Feleket szedek, de hamarosan el fogom hagyni. Szeretnék majd átszokni az orbáncfűre. Mivel a tabletta nagyon drága, úgy tervezem csak késő őszi és téli időszakban szedném a téli depresszió miatt, így a fény érzékenység sem zavaró melléktünet. De használna? Mivel hogy a rexetint is szedem (nem a téli depi miatt kezdtem el), de ettől függetlenül ugyan úgy problémát okoz a tél. Ti hogy kezelitek? Halottam a speciális lámpákról, de rohadt drágák. Úgy hogy hosszabb távon még kipróbálni se tudom nem feltétlenül költenék ennyit.

2015. máj. 9. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát ezen pár évvel ezelőtt kellett volna elgondolkoznod, de leginkább utánajárni. TILOS ilyen nyugtató hatású gyógyszereket szedni, bárki bármilyen hatásosnak is mondja. Tele vannak a gyógyszertárak és a drogériák különböző nyugtató hatású természetes szerekkel, amik nem teszik tönkre az agyadat.


Elárulom mi lesz most: leállsz a rexetinnel, és megint előjön ugyanaz a bajod, mint amikor elkezdted szedni, mert a gyógyszer nem fogja megoldani a problémáidat, csak elnyomja, hogy ne érezd.


A pszichiáterek is azért írják fel az ilyen szarokat, hogy a kezelés ideje alatt már érezd azt, hogy jobban vagy, és egyszerűbb legyen a gyógyulás. De akkor is inkább arra kell törekedni, hogy természetes dolgokat szedj, ne ilyen műszarokat, amik a legfontosabb szervre vannak a legrosszabb hatással.


Már régen pszichológushoz/kineziológushoz kellett volna járnod a problémáddal, és ennyi idő alatt meg is oldódhatott volna a probléma.


Állj le a rexetinnel, ha tudsz, és szokj rá valami természetesre (csepp, tea, kapszula, tabletta, ami jól esik), mindemellett meg keress meg egy kineziológust, hogy kiderítsétek mi a problémád fő oka, mivel ez nem természetes jelenség. Ha miskolci vagy, akkor: [link]


A speciális lámpák meg annyit nem érnek, mint ha kimész a napra levegőzni.

2015. máj. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gratulálok válaszoló, mindent írtál de a kérdésre egy épp kéz láb mondattal nem válaszoltál. Hogy jössz te ahhoz hogy megmond mit szedjek, meg mit ne. Ha ennyire okos vagy tudhatnád hogy a rexetint csak receptre adják, vagyis járok Pszichiáterhez. Amikor elkezdtem szedni arra volt szükségem, és nem bántam meg, nagyon hálás voltam érte akkor, és most se tenném másképp, de most már el akarom hagyni és el is fogom. Az orbáncfűt pedig recept nélkül kapható, az szedi aki akarja, és én tervezem. Ettől még a téli depresszió, téli depresszió marad, a kérdés erre irányult.
2015. máj. 9. 22:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Beszéltél már erről a pszichiáterrel? Gondolom valaki csak felírja neked...

A kineziológia módszerét bárki elsajátíthatja pár hét, max egy hónap alatt.

A pszichológus 10 évet tanul.

Én ajánlom a terápiát, könnyíteni fog a lelkeden.


Más, a lámpákról:

Én vettem lámpát, marhára nem mindegy, hogy milyen típusú(!!), csak párszor használtam, nekem segített, mert sokszor annyi elég télen, ha fel kell kelni vaksötétben, hogy az egész napon sz...r legyen. Ez olyan fénnyel világít, ami szinte nappali fény már, az egész szobát bevilágítja.

2015. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, tudsz tippet adni hogy hol, milyen típusút és milyen áron tudok venni? Nagyon nagy probléma ez nekem. Egyszer el mentem még február tájt egy vizsgálatra, de túl sokat nem ért, rá adásul pénzbe is került, ott mutattak nekem ilyen lámpát, és azt mondták hogy 100 000 - 200 000 körül van egy olyan, nem emlékszem pontosan. ez azért nagyon sok.
2015. máj. 9. 22:48
 5/12 anonim ***** válasza:

Beurer TL 80 van nekem :)

körülbelül 30 000 Ft volt

ha bizonytalankodsz nyugodtan írj rám

2015. máj. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szerintem az ilyen átcseszős bioptron lámpa volt, van, akit megfűztek vele (pl. nagyszüleimet), de náluk nem használt semmit


ez a lámpa, amit írtam annyit tud amennyi rá van írva

brutál fénye van, napi 1-2 órát lehet csak használni

este jobb ha nem, mert nehéz utána elaludni, bár érdekes módon, amikor este lámpáztam nagyon kipihent voltam, mégha nem is aludtam többet 5-6 óránál

2015. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De mért ne tudna? Elvileg a fénye olyan anyagokat tartalmaz mint a természetes napfény, és ha a téli depresszió a nap fény hiányából ered, nyilván jótékony hatása van.
2015. máj. 9. 23:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Ugyanezzel a tipusú lámpával kezeltem magam. 2011-ben 34000 Ft volt az ára. Tornáztam napi szinten és közben világított a lámpa a közelemben. Ha meggyógyulsz nem kell tartanod a téli depressziótól. Meg kell tanulni relaxálni és légzéssel is kezelheted magad.
2015. máj. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Már nem azért de a relaxációnak mi köze a napfényhez?
2015. máj. 9. 23:22
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, te mindenkibe csak belekötni tudsz? Ne legyél már hülye...nincs olyan, hogy téli depresszió, ahogy olyan lámpa sincs, ami tudná utánozni a napfényt.


A lámpák azért használnak, mert:

1) adott szín adott hatással van az agyra, pl. a kék megnyugtató

2) ha kinyomtatsz otthon egy kék színű lapot, és este lámpafénynél nézed egy darabig, akkor jobb lesz a közérzeted tőle, mint ha ezt nem csinálnád

3) ha még hozzáteszem azt, hogy a papír különleges képességekkel bír, akkor ezt te be is beszéled magadnak


Minden az agyban dől el! Az van, amit az ember bebeszél magának. Ha te már úgy készülsz rá a télre, hogy úristen téli depresszió, hajjaj, akkor már régen el van cseszve, mert úgyis bajod lesz tőle. Nem belekötni kell az igazságba, hanem elfogadni.

Rajtad kívül senki más nem befolyásolja az életedet. Ha télen depressziósabb vagy, azt te generálod saját magadnak. Ha meg pár éve pszichiáterhez jársz, akkor meg cseréld le, mert szart se ér a pszichiátered.


Se viselkedésedben nem mutatkozik meg, se a "téli depressziódban".

2015. máj. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!