Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít hogy itt...

Csak engem idegesít hogy itt a legtöbb embernek rettenetes a helyesírása? Komolyan, nem járt itt senki általánosba?

Figyelt kérdés

Nem vagyok grammarnazi, de valami olyan kegyetlen helyesírási hibákat látok, amiket elsős koromban írhattam.

"mejik" és társaik...



2015. okt. 10. 10:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%
Ki kellene tiltani őket innen. Meg csúfolják a magyar nyelvet. Szerintem meg nem az igekötőkkel van baj. Mert : elkell vagy el kell . Ezt lehet azért értelmezni, és nem annyira bántó. Ellenben a : mien, tom, sztem, h, . Meg az ékezet nélküliek.
2015. okt. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11: *megcsúfolják...
2015. okt. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem se tökéletes a helyesírásom, de azt még én is megtanultam általános iskolában, hogy a "hogy" elé vessző kell.
2015. okt. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Amit nem értek, hogy sokan nem nézik, amit írnak? Most is a monitort nézem, ahogy gépelek, pedig nem 10 ujjas vakírással írok, csak már megszoktam hosszú évek alatt.


És mindig elolvasom azt, amit elküldök, mielőtt elküldöm. Abban sem hiszek, hogy ha kapkodok vagy gyors vagyok, akkor j helyett ly-t használok. Egyszerűen látni, hogy mi az, ami elgépelés, és mi az, ami helyesírási hiba.


Kedvencem az "ez miatt", a "míg" helyett "még", és az ilyen dupla s-sel írt dolgok, amiről tudod, hogy azért írja úgy, mert úgy is ejti ki, és borzalmasan bután hangzik: okossan, ügyessen, szermérmessen, stb.

2015. okt. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!