Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért a nők éltek/élnek...

Miért a nők éltek/élnek elnyomásba miért nem a férfiak vagy miért nem volt régen egyenlőség vagy vmi hasonló? (több lent)

Figyelt kérdés

csak nem értem miért a nőknek kellett elszenvednie az elnyomást meg az alsóbbrendűséget holott már régen is tisztelni kellett volna a nőket mert elvégre ha ők nem lennének már az emberiség is kihalt volna mert nem hiszem h sok férfi tudott volna szülni....


meg az is érdekes hogy több nőt és 100x kevesebb férfit halottam arról panaszkodni hogy milyen rossz hogy olyan neműnek születtek és ez nem véletlen persze meg van mind2 nemnek az előnye és hátránya is majdnem ugyanúgy csak nevelés,családi és közösségi háttér,hogy hol nőtt fel milyen viszonyok között, mik határozták meg az életét meg felfogás kérdése hogy ki hogy ítéli ezt meg de még így is több nő szeretne inkább férfi lenni mint fordítva (tisztelet a kivételnek)


Példa

Nőnek lenni jó...férfinak lenni rossz

1.akkor kapnak sexet amikor akarnak.....sexelnek amikor tudnak

2. egy alkalommal többször is lehet orgazmusuk....míg nekik csak 1x

3.ha csúnyák kitudják szépíteni magukat sminkel...ha ők csúnyák megszívták

4.ha ők nem fizetnek a randin nem baj....de ha a férfiak nem fizetnek bunkóság meg stb

5.nők könnyebben találnak párt....a férfiak vmivel nehezebben

6.a nők csinosabbak mint a férfiak

7.általában előzékenyebbek és megértőbbek a nőkkel mint a férfiakkal

8.ha nem akarnak vmit rá foghatják a menszeszre a férfiaknak meg hát így jártak kitalálnak vmit

9.a szülés lehetősége,milyen "JÓ" anyának lenni

10.nem ciki ha gyenge egy nő(de dicsőség ha erős)

11.stb...


Férfinak lenni jó... Nőnek lenni rossz

1,nem baj ha nem tud főzni,sütni,varni stb...nekik viszont az már nem jó pont

2.nem ciki a szőrös láb, test ... nekik igen eléggé undorító

3.nincs havi bajuk... míg sok nő a Pre-mestruációs szindrómától "szenved"

4.a férfiaknak nem kell a kinlódniuk a szüléstől,vajúdástól és a vele járó bajokkal, kockázatokkal

5.kevesebb felelősség terheli a férfiakat sok dologban

6.általában erősebbek

7.egyszerűbb elélvezniük

8.nem alsóbb rendűek, nincsenek elnyomva a nőkkel szemben

9.nem kell attól félniük h vki megerőszakolja őket

10.az "dicsőség" ha több nővel vannak/voltak a nőket meg ez fordítva szégyen

11.stb...


ezekkel persze minddel lehet vitatkozni mert "kinek a pap kinek papné" ez csak az én meg látásom ezért is írtam pl a szülést a jó és a rossz dolgok közé is mert csak meglátás kérdése kinek hogy jött be ez az egész és SENKIT nem lehet elítélni a saját véleménye miatt mert mindenkinek az a jó ahogy ő gondolja és NEM az ahogy a társadalom gondolkodik... (nem az a ciki amit mások annak tartanak hanem az amit te annak tartasz)


elnézést hogy így kitértem és egy kis regényt írtam de jól esett kiadni magamból és a kérdés még így is ugyanaz


2015. okt. 13. 19:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
55%

A férfiak voltak katonák, ők harcoltak, ők szereztek területeket, ergo ők vitték előbbre a világot és szerintem ennek köszönhető, hogy csak őket vették emberszámba úgymond. Mesterségeket és foglalkozásokat is férfiak csináltak először. Ne értsetek félre, nem vagyok hímsoviniszta, csak én úgy gondolom, hogy ez lehetett az oka. Na meg persze az uralkodók is szinte mind férfiak voltak, a nőknek tényleg csak egy dolguk volt a szülés.


Egyébként kérdező, megakadtam azon a ponton, hogy a férfiaknak nem baj ha nem tudnak sütni, főzni, varrni a nőknek meg igen. Hát sajnos ma már egyre kevesebb lány tudja ezeket és egyre több fiút hagy hidegen, hogy milyen a konyhában a csaj. És fordítva is: mai fiúk többsége már egy égőt sem tud becsavarni és a lányok tesznek is rá, hogy még egy defekthez is autószerelőt hívnak.

2015. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

A nemek közti egyensúly hiánya igen is jelen van, viszont a te érveid nem igazán helytállóak. Ennek ellenére ebben mindkét nem ugyananynira hibás, mivel mindigis alapvető szabály volt, hogy amit akarsz azt vedd el vagy vess magadra.

Férfinak lenni jó... Nőnek lenni rossz

1, Ez mostanában egyre kevésbé igaz. Például én csak a főzést tartom fontosnak, viszont emelett én is jártas vagyok a konyhában.

2, Ez már megváltoztathatatlanná vált. A születésüktől fogva nem fogunk látni nőket szőrös lábbal, ezáltal ezt tekintjük normálisnak.

3, Ezzel egyet kell értenem, de a dolog nem számottevő.

4, Szintén jó pont, viszont a pozitívum inkább az, hogy a genetikántól fogva nem vágyunk akkora mértékben gyerekre mind a nők.

5, Sok dologban kevesebb sok dologban több.

6, Ez főleg háborúzó országok esetén számít sokat, de nálunk az intelligence többet ér amiből hasonlóan jutott mindkét nemnek.

7, Vitatott téma, de állítólag a nők orgazmusa sokkal erősebb és egyszóval mondva élvezhetőbb.

8, Ez is egyre ritkább.

9, A melegek ezen változtattak.

10, Véleményem szerint ez nagyobbrészt a nők hibája, vagyis inkább a nők okozzák.

2015. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
43%

"nőket mert elvégre ha ők nem lennének már az emberiség is kihalt volna mert nem hiszem h sok férfi tudott volna szülni"


Mert a nők annyi gyereket tudnak szülni férfiak nélkül...


"6.a nők csinosabbak mint a férfiak"

Egyéni vélemény..


"1,nem baj ha nem tud főzni,sütni,varni stb"

De baj, a magyar oktatás szégyene, hogy nem készít fel minket az életre, én is magam tanultam meg főzni 15 éves koromban


"3.nincs havi bajuk"

Kangörcs


"4.a férfiaknak nem kell a kinlódniuk a szüléstől,vajúdástól és a vele járó bajokkal, kockázatokkal"

Ha jó apa/pár akkor ugyanannyit kínlódik mint az anya


Egyébként megválaszoltad a saját kérdésed, a férfiak erősebbek. Ennyi, nem kell ufókat vagy bármit belelátni, a történelem során azért magasabbrendűek a férfiak mert erősebbek, és 99,9%ban fizikai erőre volt szükség(harc, földművelés, építés. Ha jött a háború akkor a férfi halt meg, ha jött az éhinség akkor a férfi halt meg stb stb.

2015. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

#1 igen próbáltam eltekinteni attól hogy manapság a fiúkból is lányok lesznek vagy épp fordítva de "torzul" a világ


#2 és #3 jogos nektek is igazatok a háború a legalapvetőbb dolog aminek eszembe kellett volna jutni de vmiért figyelmen kívűl hagytam


köszönöm a válaszokat :) de írjatok érdekelnek még mások véleményei

2015. okt. 13. 21:53
 5/24 anonim ***** válasza:
30%

Nem voltak mindig elnyomás alatt,pl.a görögög rengeteg istennőt tiszteltek.

Meg igaz akkoriban a férfiak hibája volt,lássák be,de ma már nem.Inkább tisztelik őket,már aki...Régen csak.a fiúk tanulhattak,így a nők.mára nem.lettek olyan elismert tudósok mert régen nem.tanulhattak.

Másrészt ma már nők is részt vesznek társadalmi munkák nagyrészébe

Nem minden férfi erős,főleg ma.Régen is csak a gondolkodásmós miattt háborúztak az emberek,nem azèrt mert vitték előre az emberiséget,saját érdek volt és nem nőnek valo,fe jó is volt ez így.Ma már némelyik nő erősebb mint 20 férfi vagy okosabb mint 20 férfi,mivel nekik is adott ez a lehetőség.

Az meg hogy ha nő sok.férfival.fekszik.le akkor r..b@nc,ha egy férdi sok nővel fekszik le az király.Ez evidencia és.sokkal joban hangzik egy olyan kulcs ami minden zárat kinyit,mint egy olyan lakat mit minden kulcs kinyit.

2015. okt. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Sunshinedoll ***** válasza:
40%

Azért a férfiak voltak katonák elsősorban (és végezték a legtöbb fizikai munkát ezen kívül), mert a nőknek MEG VOLT TILTVA,a nőnek az volt megadva, hogy otthon üljön és ovuláljon.

Egyébként rengeteg olyan nem-nyugati nemzet van, ahol évszázadokkal ezelőtt, vagy akár évezredekkel ezelőtt npi hadseregek szerveződtek és szarrá vertek mindenkit.


A tudomány mai állása szerint lehetséges petesejtet megtermékenyíteni egy nő csontvelőjéből előállított mesterséges spermával, szóval a ciszhetero pasikra semmi szükség, köszönjétek meg, hogy még létezhettek lol.

2015. okt. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Sunshinedoll ***** válasza:
38%
A kangörcsöd során kénytelen vagy fájó hassal, gyakran hányingerrel leverned magad a boltba többezer forintos betétért meg tamponért, azért, hogy reggel így is úgyis a saját véredbe kelj fel és mossál ki mindent, beleértve magadat is? Ja?? Ne?? Nem hallom!?
2015. okt. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Sunshinedoll ***** válasza:
41%

Az ötöske hasonlata alapján vehetjük azt is, hogy az a cerka, amit sokat hegyeznek elkopik, a hegyező meg minden ceruzát kihegyez, de elég ostobaság lenne, elvégre emberek vagyunk, nem pedig használati tárgyak. Hm?

A krumplipürébe is szexizmust magyarázol?

Fehér csokit eszel, mert az étcsoki nem reprezentálja eléggé a fehér s-gged? lol

2015. okt. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%

Őszintén szólva mostanában elég sok modern szélsőséges feminista videót láttam + egyéb igazságtalansággal kapcsolatosat.

jobban tisztelni a nőket, mert elnyomásban élnek?

Én inkább az ellenkezőjét látom egyre inkább mindenütt az országban. Általánosan több nő kap diplomát, jobban be tudnak kerülni egyetemre. Vizsgán nálunk nem egyszer volt különböző tanároknál, hogy lányok elsírták magukat és automatikusan 2-est kaptak sőt még mondta a tanár, hogy forduljunk el 2 mp-re.

Inkább pont, hogy a nőket ugrálják körül, lehet sokan csak azért mert szexet remélnek.

Én tisztelem a nőket, de egyre inkább megijeszt amiket látok meg hallok nap mint nap és ez legyen akár a buszon. Pl.: 2 lány beszélgetett: 3 srác udvarol nekem, ajándékokat vesznek(jó lehet hazudott, bár tudom, hogy sokan megtennék) meg Márk elhívott Velencébe....

Én mind a két felet egyenlőnek tartom, de nem vagyunk ugyan olyanok. A férfiak sokkal szélsőségesebb területeken tudnak dolgozni, legyen az extrém fizikai munka vagy extrém mentális vagy nagyon felelősségteljes.

Ha valaki kicsit ismertebbé válik előbb vagy utóbb fog kapni fenyegető leveleket vagy negatív commenteket.

Bár igaz ha nő és előnyösebb a külseje elég sok szexista válaszokkal, felkérésekkel, ajánlatokkal fogják bombázni.

Erre mit lehet hallani néhány szélsőséges feministától? Csak a nőket éri ilyen támadás és olyan rendszereket kell kiépíteni ami által a hatóságokat bevonva lenyomozzák ezeket az embereket és kasztrálják őket, a játékok túl szexisták, mert gyengének tüntetik fel a nőket és előnytelen helyzetben ábrázolják őket

vezetői pozícióban levő feministák a 'bossy' szó betiltásáért kampányolnak, mert az megakadályozza a nők nagy részének a vezetői pozícióba való jutását

A támadások nem csak a nőket érik, a kulcs abban rejlik, hogy megtanulunk nem foglalkozni ezekkel.


Ha nők nem lennének emberiség nem lenne, szóval férfiak nélkül lenne? Miért talán valami afrikai béka génekkel vagytok keresztezve? Szerintem ez nem a jurassic park, legalább is még nem.

És ebből egy újabb feminista téma jutott eszembe a férfiakra nincs szükség, a faj fenntartáshoz elég néhány férfi. Talán a mesében működik, de ha felhígul a genetikánk avagy a vérfertőzés következményeként a hibás génektől egyre komolyabb betegségek fognak megjelenni.

A gyerek a nőhöz tartozik avagy váláskor a nők felé billen a mérce. A gyereket általában a nők tervezik be két rokonomnál is előbb lett gyerek, mint a férj tervezte.

A nők elég könnyen tudnak pénzt szerezni a testükből, férfiak nem igazán.


Őszintén én örülök, hogy férfi vagyok, de azt viszont sajnálom, hogy nem ismerek és valószínűleg már nem is fogok olyan nőt akivel együtt lehetnénk. És nem a testi együttlétre gondolok, hanem tartozni valakihez és valaki tartozzon hozzám. Olyan kapcsolatban lenni vele, hogy ha ő boldog akkor én is az vagyok ha ő szenved akkor én is.

Utálom a nőket? Nem. Megkeseredett ember vagyok? Valószínűleg csak nem volt szerencsém.


A nők előnye az empátia sokkal könnyebben veszik észre a változásokat a környezetükben, sokkal könnyebben reagálnak a dolgokra. Lehet érzékenyebbek, de könnyebben is tudják feldolgozni a dolgokat. Amíg a lelki nehézségek a férfiakat lassan felőrli sokszor anélkül, hogy észre vennék mi történik. És sok nő ki is használja ezt és lelkileg tudja zsarolni a férfiakat vagy testileg(ebből adódó gyengeségünk is van) vagy mindkettő.

Erősebbek vagyunk és ezek szélsőségesebb szintekre terjednek ki, de ha valakinek magasabb az iq-ja általában a szociálisabb, empátia képessége rovására, ami alapból kisebb a nőknél. Ha a férfiakat hasonlítanám valamihez akkor azok a fák lennének a nők a fűszál. A vihar után képesek visszaállni eredeti állapotukba amíg az a vihar a fákat tövestől csavarja ki vagy törzsénél töri és szaggatja darabokra.

A nők általánosan jobb, biztonságosabb talajon állnak amíg a férfiak szélsőségeseken lehet magasabbra tudunk mászni, de így nagyobbat is tudunk esni. Lehet több férfi van magasabb pozícióban, de több van alacsonyabban is és több a férfi hajléktalan.


Ha kitörne egy háború szerinted a kötelező besorozás, kiképzés és halálba küldés kiket érintene? Mert szerintem nőket nem nagyon küldenének háborúba ha csak nem önkéntességről van szó.

Ha egy égő épületben egy férfi és egy nő van kit mentenének meg először?

Ha egy férfi nemi erőszak áldozata lesz(igen lehetséges) szerinted be fogja vallani? Mit fognak gondolni róla?

Azt hogy nevetséges, lehetetlen, meg jól járt ne legyen nyuszi.

Egyre inkább a nőknek kedvez ez a világ és az ebből következő viselkedésük egyre ijesztőbb számomra.


Jöhet a negatív visszajelzés.

2015. okt. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
67%

"A kangörcsöd során kénytelen vagy fájó hassal, gyakran hányingerrel leverned magad a boltba többezer forintos betétért meg tamponért, azért, hogy reggel így is úgyis a saját véredbe kelj fel és mossál ki mindent, beleértve magadat is? Ja?? Ne?? Nem hallom!?"


Nem, de szinte folyton áll akkor a farkam, ezzel elég sok vért vesz el máshonnan, feszít meg látványos is. Ha elég ideig nem verem ki akkor megoldja a testem magának, és reggel spermásan kelek fel ami után ugyanúgy le kell fürödnöm

2015. okt. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!