Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon zavar a rossz szemem....

Nagyon zavar a rossz szemem. Hogy oldjam meg vagy tegyem magam túl rajta?

Figyelt kérdés
Nem tudom elmagyarázni, de egyik szemem 2-es a másik másfeles. Elvagyok egész nap szemüveg nélkül, csak a táblához kell, meg ha barátoméknál messziről kell nézni a TV-t. Viszont állandóan azt érzem mintha emiatt limitálva lennék és kiszolgáltatva. Hogy ez már jobb nem lesz, csak romlani fog míg egyszer már tovább nem tud. És ez nagyon depresszióssá tesz. Teljesen gyengének érzem magam tőle, még úgy is hogy talán pont emiatt kezdtem el komolyan edzeni. Egyszerűen nem tudom megmagyarázni, de úgy érzem hogy emiatt nagyon limitálva vagyok. Ezzel már harmadik, lassan negyedik éve rágom magam. Más is érzett hasonlóképpen? Mit csináljak? 17/F
2015. okt. 14. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezen nem tudsz valtoztatni mert ilyen a szemed, sok mindentol fugg hogy valaki jol lat-e, a szemgolyo formajatol, a benne levo lencse alakjatol, az szemizmok erossegetol, lencse rugalmassaga, szaruhartya gorbulete, stb...


Viszont ugy hogy tavolta nem latsz jol, valoszunuleg oreg korodra nem kell majd szemuveg olvasashoz. En forditva vagyok, tavolra jol latok, kozelre kell szemuveg... de inkabb latnek en is jol kozelre csak tavolra nem. Szoval erezd magad szerencsesnek:)


Ja igen, 2 dioptria azt felnott korodban meg is muttetheted akar ha lesz ra penzed.

2015. okt. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha lehet, muttesd meg. Vagy nezd az elonyet, okosabbnak tunsz benne.


Jahh, es keresd meg a gyokeret, hogy miert gondolod, hogy ez korlatpzp tenyezo. Ha bebeszeled,romlani is fog, szoval hajra.


Emberek vakon sportolnak egyebkent es/vagy vilaghiru enekesek... es mki lecarja ezt...szoval tenyleg talald ki,miert zavar teges egy mondhatni termeszetea dolog...

2015. okt. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld megtudni, hogy a suliban ahová jársz van–e iskolapszichológus. Amikor az osztálytársaid nem látják és hallják (pl. szünetben) kérdezd meg valamelyik tanárt akit kedvelsz, hogy hol és mikor tudnál beszélni a pszichológussal. Tudna Neked hasznos tanácsokat adni azzal kapcsolatban hogyan tudnál kikeveredni ebből az ideges, feszültségekkel teli állapotból ami fenntartja a depressziódat. Hidd el nem is annyira nehéz, van megoldás csak értelemszerűen kell valaki aki ismeri mi a megoldás, erre való a pszichológus. Ért hozzá mert már sok hasonló emberrel találkozott és át tudja majd adni Neked a tapasztalatokat. Nekem is majdnem hasonló problémám van (ami még látszik is rajtam) és a pszichológus tanácsai alapján hamar sikerült megoldanom. Azért is jó lenne, ha elmennél, mert ahogy írtad, ez már régebb óta húzódik és mindinkább tovább halasztod, annál nehezebben fogsz tudni majd egyszerűen kilábalni belőle.
2015. okt. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 21 éves vagyok, és kb -5 lehet a szemem, már 5 éve nem volt bemérve, akkor volt -4. Amikor erős szemüveget írtak fel, annyira erőset amilyen elvileg a szememhez kéne, hozzáromlott a szemem elég gyorsan. Így eldöntöttem, hogy nem fogok csináltatni másikat, és megműttetem, nem sokára.

Nekem is ugyanez a gondom, mint neked. Gyengébbnek, szerencsétlenebbnek érzem magam, ha rajtam van. A látótér is drasztikusan lecsökken, oldalra jóformán semmit se látok, ezért amíg más a szemét fordítja el, nekem az egész nyakamat kell forgatnom... Lehet hülyén is néz ki. Ha tehetem fel se veszem inkább. Nélküle alig látok, de azért sokkal magabiztosabb vagyok, és lesz némi önbizalmam is, ami szemüvegben kb teljesen elszáll.

2015. okt. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#1: Az azért nem sokakat dob fel, hogy 80 éves korára talán megjavul a szeme vagy legalább nem kell szemüveg közelre...


Érdekes probléma. Nekem sok gondom van, de a -4,25-ös szemem nem az. Kicsit sem zavar, oké, a bukósisak és a szemüveglevétel egy fokkal macerásabb, de ez nem vészes :D

A szemüvegem pedig remekül áll, sokkal jobban nézek ki vele. A rossz fog sokkal rosszabb, na az rengeteg pénzbe kerül és fáj is.

De hát mindenkinek a maga keresztje. Megértem, hogy ami nekem nem gond, az másnak lehet pokoli dolog és fordítva.


Amúőgy miért ne javulhatna a szem? Az enyém is volt már rosszabb, egyszer csigatempóban elkezdett javulni, bár azóta abbahagyta, eh.


Csatlakozom a többiekhez, műtét.

2015. okt. 15. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

enyém - 6,5 és - 4,5.szemuveg nelkul kb semmit nem látok. muteni se lehetne mert az orvos szerint nem lenne 100%os. ez van. örülj neki hogy olyan korban élsz amikor lehet szemüveget es kontaktlencset vásárolni, korszerű vizsgálati eszközök vannak stb..

udv

19L

2015. okt. 15. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!