Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önbecsapás ha elfogadom a...

Önbecsapás ha elfogadom a magányt?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki szerint önbecsapás, ha elfogadom a magányt, ha úgy érzem, hogy nincs szükségem senkire 25 évesen.


Szerintetek?


2015. okt. 17. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem feltétlenül, vannak olyan emberek akik egyedül sokkal jobban érzik magukat, vagy egyedül ugyan olyan jól megvannak mint párkapcsolatban.
2015. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem, nem az. Jobb, mint keseregni olyanért, amid nincs.
2015. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Csatlakozom #1-hez, én is ismerek embereket, akik egészen jól elvannak egyedül. Azt nem állítom, hogy nem vágynak társas kapcsolatra, csak valahogy nem érinti őket nagyon mélyen a hiány és így nem jutnak el odáig, hogy elemezzék, mi az a tulajdonságuk, ami miatt egyedül maradtak.
2015. okt. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen az, hiszen te is látod...
2015. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az ember alapvetően társas lény, így igen, hazugság azt mondani, hogy nincs szükséged semmire.

Más kérdés, hogy ez egy állapot, lehetőleg átmeneti, míg egyedül vagy. Nem kell beletörődni és sopánkodni rajta, egyszerűen kezeld tényként, hogy most ez van és megpróbálsz mindent megtenni azért, hoyg ez változzon.

2015. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem sosem volt senkim, szóval ez nem egy ilyen "átmeneti" állapot, de igazából mostanra szerintem megszoktam. És most már szerintem el tudnám fogadni.

2015. okt. 17. 20:41
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
"Van egy ismerősöm, aki szerint" itt a lényeg, azért mert ő folyton másra van utalva, attól másnak lehet még jó egyedül. Nem azt mondom, hogy senkire, pl munkahelyen, iskolába egyéb helyen tud beszélgetni az ember, de otthon sokaknak nem hiányzik senki.
2015. okt. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha neked így jó akkor nincs ezzel semmi gond. De a kérdésedből én úgy gondolom nem magányban akarod leélni az életed... akkor meg miért nem teszel érte valamit? Elfogadni hülyeség olyasmit amit nem akarsz.
2015. okt. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, az előttem szóló nagyon jól mondta: mivel felmerült benned ez a kérdés, az azt sejteti, hogy elkezdtél más emberek iránt érdeklődni, legalábbis egyfajta kezdeti szinten. Tehát tudat alatt kicsit mintha kezdenéd megelégelni az egyedüllétet. Egyébként dehogy önbecsapás, vannak az ember életében olyan szakaszok, amikor kifejezetten jól esik az egyedüllét egy ideig... És jót is tesz, ha van időd magadba szállni...
2015. okt. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem önbecsapás, igen. akik amúgy teljesen egyedül érzik jól magukat, azok lelkileg erősen sérült emberek. ne akarj rájuk hasonlítani. én alapvetően introvertált vagyok, és szeretek egyedül lenni, de az állandó magány engem is felőröl.
2015. okt. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!