Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért beszélnek többes számban...

Miért beszélnek többes számban a gyerekükről az anyukák?

Figyelt kérdés
Csak úgy érdekelne miért mond valaki olyat, hogy bekakiltunk, vagy hogy felültünk, vagy kibújt az első fogunk...? Végtelen verzióban... Miért? Nyilván anyuka nem kakilt be, vannak már fogai és nem szenzációs ha felül. Nekem ez annyira bárgyú, eszembe nem jutott a gyerekemről így beszélni de mostanában ez nagy divat az ismerettségi körömben és zavaró.
2015. okt. 19. 09:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
jobban belegondolva nem is többes szám ez, hanem mintha közösen csinalnak.. tiszta beteg.
2015. okt. 19. 09:06
 2/13 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=t%F6bbes&kat..


Szemezgess. Az én ismeretségi körömben amúgy nem jellemző.

2015. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Ezek igen primitív emberek, akik képtelenek felfogni, hogy a gyerek meg ök KÉT személy. Ezekböl lesz utána az a szülö, aki még harminc évesen is mindenbe beleszól a gyerek életébenés ezzel tönkreteszi öt.

Mellesleg még gondolkodni sem tudnak, mert különben nem mondanának olyanokat, hogy "bekakilTUNK", stb.

2015. okt. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%
Szerintem vicces.
2015. okt. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Na igen, ez nálam is kiveri a biztosítékot. Pedig nekem is van gyerekem, de soha-soha nem fogalmaztam és fogalmazok így. Nekem az volt a legdurvább, amikor az egyik barátnőm felhívott a kórházból és elújságolta, hogy "megszülettünk". Na ... no comment. Majdnem rákérdeztem, hogy te is most születtél? :D De aztán befogtam a szám, mert megbántani nem akartam, csak halál furcsa volt így hallani.
2015. okt. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagyon nevetséges, de itt például én voltam a szemét, mert megjegyeztem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2015. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
engem is idegesít az ilyen.
2015. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért ez kicsit primitívebb rétegnek a szokása (na jó, nem mindig). Kicsit behülyülnek a gyerektől, semmi mással nem foglalkoznak és ha belegondolsz tényleg annyira gyámoltalan egy csecsemő, semmit nem tud megcsinálni, könnyen érezheti a szülő azt, hogy mindent együtt csinálnak, egy csecsemő tényleg nem tud egyedül enni pl.
2015. okt. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Annyit hallottam már, hogy néha azon kapom magam, hogy én is használom.


De amikor azt mondom, hogy "délelőtt 2 órát aludtunk, délután semmit, sokszor szop(iz)tunk és nem sikerült tojnunk", az színtiszta igaz.


Amikor alszik én is alszom, mert máskor nem megy.

Amikor szopcsizik én is sz.pok, mert rohadtul fáj ahogy az 1 szem fogával harap.

Neki székrekedése van, én meg "besültem", mert egész nap rajtam lógott.

;)

Tehát inkább humor, amikor ezzel jövök. És nem mindenkinek, csak otthon használom időnkénr, ahol van olyan, aki vevő rá.


De nem egyszerre születtünk, és remélhetőleg nem akkor lesz már csak 2 fogam, amikor neki a 2. kinő... így olyat majd nem mondok.

2015. okt. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

óóóóhhh, ezt felvetettem pár éve én is, nagyon le lettem húzva :D :D

sőt, volt, hogy anyukának is megjegyeztem, mert nem tudtam, hogy ilyen, de ő csak közöltem hogy jajjj ő is így mondja...:D de röhögött. Még jó, hogy nem egy vérszomjasnak mondtam.szerintem át is veszik egymástól a hülye szokásokat.

2015. okt. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!