Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért beszélnek/írnak többessz...

Miért beszélnek/írnak többesszámban a gyerekükről? Titeket nem zavar?

Figyelt kérdés

Pl. jön a fogunk, betegek vagyunk, stb...

Nem kötözködés, csak érdekelne.


2010. nov. 5. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Mert ezek vagyunk mi... :D:D:D
2010. nov. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Mindig azt gondoltam én sose leszek ilyen :)) De néha kicsúszik az én számon is. Nem ennyire meg nem minden beszélgetés, minden mondatában idegesítően, de azért van úgy.

Főképp mert a babám élete és cselekedetei teljesen össze vannak nőve az enyémeimmel.:) Pl. nem alszunk éjjel, rossz éjszakánk volt, mert ha jön a foga az nekem is azt jelenti hogy NINCS alvás.

Meg ha doktornőnél voltunk és tanácsadásra mentünk azt is nyilván együtt csináljuk, és néha azt mondom : HÍZTUNK fél kilót :))) pedig én nem híztam de végülis anyatejjel táplálom olyan mintha még összetartoznánk:)

Na szóval azért egy kicsi belefér néha nem? :)

2010. nov. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
de, engem is zavar, de biztosan én is ilyen leszek... :)
2010. nov. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Én nem szoktam többesszámban beszélni a babáimról,de különösebben nem izgat ha mástól hallom/olvasom.A veszekedés ezen az oldalon jobban zavar,bármi legyen a témája.
2010. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kisnita ***** válasza:
70%
Én szoktam használni így hogy betegek vagyunk vagy fogzunk, stb. Gondolkodtam már a miértjén és arra jutottam, hogy azért mondom így mert ketten éljük át pl a fogzást, a gyerek szenved a fájdalomtól én meg attól, hogy a gyerek szenved és néznem kell. Talán mások is ezért használják így.
2010. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Én is úgy vagyok bele, hogy bizonyos mondatokba belefér, amiért előttem is írták (védőnőnél voltunk, nem aludtunk éjjel, stb.), de van ami nekem is iszonyúan bántja a fülemet: felálltunk, már tudunk bilibe pisilni, stb. Egy ismerősöm beszélt így, mikor a keresztgyerekéről (!) beszélt, hát, attól egyenesen a falra is másztam. De én szemtől szembe meg is mondtam, hogy ez engem irritál, legyen szíves ne beszéljen így. Most terhes, kíváncsi vagyok mit fog a saját gyerekével csinálni... :) Egyébként imádom a csajt, de ezzel ki tudott akasztani!
2010. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Én nem használtam így soha :) Csak arra, amit tényleg ketten csinálunk (megyünk boltba, ebédelünk, zenét hallgatunk). Engem abban az esetben zavar, amikor nagyon bugyután jön ki a dolog. Pl. "már két fogunk van", ilyenkor mindig elgondolkodom rajta, hogy egy az anyukának és egy a babának? Szóval szerintem kicsit vicces, amikor az anyukák olyan dolgokat mondanak többes számban, ami valójában csak a babára igaz. Vajon ami viszont csak rájuk igaz, azt miért nem mondják így? Pl. "Most írogatunk a Gyakori Kérdésekre.", "Tegnap kisikáltuk a kádat." "Befestettük a hajunkat."

Na mindegy, igazából lerágott csont már ez a téma, ezerszer feltették már ezt a kérdést.

2010. nov. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
De jó hogy neked csak ennyi gondod van. Amúgy a nők nagy része úgy érzi szerintem hogy az első időkben szinte egyé válik a babájával, és így természetes.
2010. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 3 gyerekes anyuka vagyok, de valahogy nem áll számra, hogy többesszámban beszéljek. A férjemnek sem. Viszont a múltkor mosolyogtam magamban, mert egyik babás műsorban az apuka volt az, aki folyamatosan többes számot használt;)
2010. nov. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez miért baj? Fáj neked?
2010. nov. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!