Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Teljesen elegem van. Nem...

Teljesen elegem van. Nem tudom mit csináljak. Tanácsok?

Figyelt kérdés

Teljesen kivagyok. 1,5 éve elvesztettem az egyik olyan rokonom aki nagyon közel állt hozzám, azóta úgy érzem a sorskeze csak ver. Barátaim nincsenek, egy van, meg 3 netes. A többi még havernak sem mondható, a keresztnevem alig tudják. Már lassan bulizni sincs kedvem menni, sőt sehova nincs kedvem menni, legszívesebben beköltöznék a garázsba, vagy a pincébe, hogy mindenki hagyjon békén. A szakma amire felvettek ugyan az amit mindig akartam, de elment a kedvem az egésztől már, az osztálytársaim bunkó nyomorékok. Úgy érzem nem találom a helyem a világban. Közmunkára kéne mennem, de még ahhoz sincs kedvem. A hobbimat is lassan abbahagyom, pedig előtte nagyon szerettem. Most úgy néz ki testvérem lesz, a gondolata teljesen porba dönt. Eddig egyke voltam, mert a féltesómat nem ismerem, soha nem találkoztunk. De azt tudom, hogy utálom a gyerekeket, nincs türelmem hozzájuk. Anyámért aggódom nagyon, közben nevelőfaterom folyamatosan csesztet, beleakar szólni az életembe, nem akarja azt sem, hogy 2 órára elmenjek, mert az már "sok". Mindennap a sírás kerülget. Itt volt a születésnapom, pár napja és alig köszöntött fel néhány ember... Az a 3-4 ember aki mellettem van megért, de a többi csak kiröhög, és csak akkor kellek ha kell nekik valami. Szánalmasnak érzem magam, feleslegesnek, hasztalannak. El akarok itthonról minél hamarabb költözni, éppen azon vagyok jelenleg is. 1,5 év múlva leteszem a jogosítványt, a gyakorlatból meg lesz rá a pénz addigra, meg elmegyek diákmunkára. Ezután mindenféleképpen egyetemre szeretnék menni, de a szüleim azt mondták nem mehetek, mert ők nem fizetnek egy forintot sem az egyetemre, támogatásra nem lennék jogosult... Nem tudom mit kezdjek magammal.

Kérlek aki volt már hasonló esetben szánjon meg valami hasznos tanáccsal!

UI.: Aki azt írná,hogy menjek pszichológushoz az inkább ne írjon semmit!

Köszönöm!

16/L



2015. okt. 27. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem fogod letenni jogsit népírtás miatt.

Addig is ne hagyd, befolyásoljanak retardáltak vagy megmondja neked nevelőapád meddig mehetsz el.

Írj ha kell valaki akivel beszélni tudsz.

2015. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj pszich... Ó várj, mégsem.

De most komolyan, hogyan lehet barátok nélkül középsuliban lenni, már akaratlanul is össze kellett volna barátkozni valakivel. Meg akkor mégis mit csináltál buliban amúgy? Nézted a többieket? Más, akinek barátai nincsenek, az többnyire el tudja foglalni magát, tehát kell lennie hobbidnak. Ha ráuntál, akkor keress valami mást. A baj az, hogy ha igényed van barátokra, akkor tenni is kell érte valamit. Ha alapból eljártál bulikba stb. akkor pedig kellett hogy legyen rá alkalom.


Más: azt mondtad, az osztálytársaid bunkók, nem létezik, hogy mind az legyen. Aki nem az, azt meg lehet hogy cikizik, és ezért elkerülöd te is. Ők általában nem rossz személyiségű emberek, és is hajlamos vagyok iylenekkel barátkozni, és általában kiderül, hogy nagyon jó személyiségük van,csak nem szólnak vissza a "menő" bunkózó többségnek. És értelmesebbek az átlagnál. Elküldeni meg valszeg amúgy sem fognak. Ha nem változtatsz valamit, akkor nem lesz jobb. A baj az, hogy osztály szinten már lehet lekéstél erről.


DE, ha új hobbit találsz, akkor viszont új ismeretségi kört is szerezhetsz vele együtt. Szerintem ez egy eléggé megfontolandó dolog a részedről. A másik, hogy egyetemre mész és ott, de az az odébb van, akkor nem éri meg várni.


A környezetváltozás alapvetően jó ötlet, önálló élet még sajna korai, de egy egyetemet mindenképp be kellene vállalni, ehhez pedig diákhitelre lesz szükséged. Nem olyan vészes az, nekem is van (és még sok ismerősömnek, ez a lényege tulajdonképpen)


Meg ha van 3-4 jó barátod, akkor szerintem nem is kell több. De nem tudom mennyire lehetnek jók, ha ilyen hangulatokat élsz át néha. Internetes barátokkal, meg a hozzám hasonló névtelen válaszolókkal meg csak óvatosan.


Ja, amúgy az elején a pszichológust csak poénnak szántam, szerintem az esetek túlnyomó részében szinte semmi értelme sincs hozzájuk menni. Vagy valami hobbi, vagy barát(ok), vagy egy kisállat csodákat tehet az összetört lelki világgal, ezt tapasztalatból mondom.

2015. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, hasznos volt.

Egyébként, mint írtam haverjaim vannak, de olyanok, hogy kb csak bulizni húznak el, amúgy meg valamelyik a családnevem sem tudja, nem hogy azt, hogy konkrétabban mi a helyzet.

Persze nem vagyok rosszban senkivel suliban, de nagy barátságban sem, bárkivel eldumálok, csak nem sokat beszélek, ezért kevesen ismernek igazán.

A netes haverjaim kb többet érnek, mint az összes álhaverom a valós életben, valamelyiket már ismerem pár éve, skypeoltunk is, szóval nem pedofilok, nem is migránsok, sőt valamelyikkel már személyesen is találkoztam.

Természetesen nem itt GYK-n szedtem fel őket.

2015. okt. 27. 21:31
 4/5 anonim ***** válasza:
A netes haverjaid messze laknak, vagy miért nem jársz össze velük?
2015. okt. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Banyek. Próbáltam írni egy privát üzit, de nem tudtam elküldeni. Kérlek írj, úgy hátha tudok válaszolni.:)
2015. okt. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!