Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos gitáron szeretnék...

Elektromos gitáron szeretnék megtanulni játszani, teljesen kezdő vagyok. Ajánlott és kerülendő gitárok, tanácsok?

Figyelt kérdés

Milyen márkákban lehet bízni? Mekkora összeget szánjak rá mindenképp? Szettben vagy külön-külön vegyem meg a felszerelést? Mi az ami nélkülözhetetlen még a gitár mellé?

Főleg a progresszív metál zenekarokat szeretem és ilyet is szeretnék majd játszani.


2012. aug. 26. 21:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A kérdésben a döntő szerepe a pénztárca vállalja, előszöri is kell egy ár amiből gazdálkodni lehet.
2012. aug. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
őszintén, most még nincs semmim, amit gitárra fordíthatnék.. de ha elkezdek dolgozni, spórolni akkor néhány ezer már nem fog annyira számítani.. mondjuk olyan 50.000 magasságában jó lenne találni vmit... (:
2012. aug. 27. 07:06
 3/18 anonim válasza:
én 40000ft-ért vettem a Cort-110-BKS gitárszettet amibe volt minden
2012. aug. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szettet nem nagyon ajánlanám, ha hosszútávon szeretnél gitározni. A szett olyanoknak jó, akik nem igen értenek a dolgokhoz még, és ezért megvásárolják a szettet, vagy az olyanoknak, akik nem biztosak benne hogy hosszútávon szeretnének zenélni. A szettbe tulajdonképpen csak a gitár használható és a tartozékok, az erősítőt amit beleraknak nem ér semmit.. na ennyit a szettről :)


Mindenképpen Humbucker pickuppal (hangszedővel) felszerelt gitárt javasolok, ha a metált kedveled. Nem tudom, hogy 50k-t szeretnél áldozni mindenre, vagy csak a gitárra? Mert ha csak a gitárra, akkor elég korrekt hangszert tudsz vásárolni ennyi pénzért. Viszont ha 50kból szeretnél gitárt erősítővel meg persze torzítóval (metálhoz elengedhetetlen), akkor nemigen fogsz jó járni :/ De van egy más lehetőség: veszel egy hangkártyát, max 10k forintért -biztos vannak olcsóbban is-, és a gitárt rákötöd a számítógépre, és egy program segítségével a hangfalaidon fogod hallani a gitár hangját. (Guitar Rig 4, Amplitube 3, én ezt a két progit próbáltam ki, az Amplitube jobban tetszett, szebbek voltak a torzítások, bár lehet hogy csak nem jól álligattam be a guitar rig-be).


Szóval így nem igen tudok segíteni, ha mondasz pontos árat hogy mire mennyit szeretnél költeni, akkor szívesen segítek :)

Egyébként én azt mondom h spórolj! 60K-ért kapsz olyan gitárt, ami kezdéshez tökéletes, és ha haladóbb gitáros leszel, akkor nem fog kelleni más hangszert vásárolni, mert 60k-ért olyat kapsz ami kezdő/haladó gitár! Így meg ha veszel 30k-ért gitárt, később úgyis rájösz hogy kell egy haladóbb/jobb gitár. :)

Erősítőt is szerintem ne vegyél összevissza, + efektekkel együtt mert az úgy szivás :D hidd el, én ezt megcsináltam, de meg is bántam. 30k-ért kapsz Line 6 Spider IV 15-öt ami szintén hasznos ha hosszútávon szeretnél zenélni. Ha ezt az erősítőt választod, később sem lesz problémád vele, mert ez is olyan cucc hogy kezdő/haladó :) Hidd el hogy megéri ez az erősítő akkor is ha kezdő vagy! Én először egy erősítőt vettem használtan 15k ft-ért, mert annyim volt, aztán gyűjtöttem multiefektre, és később még egy kis pedált is vettem és ez is kb 15kban volt benne.. ha eszem lett volna spórolok én is egy line 6 spider IV 15-re :)

2012. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznost választ!

Sikerült meggyőznöd (: Sokan írják, hogy kezdőknek nem érdemes drága felszerelést venni, mert lehet, hogy nem jön be nekik. Aztán meg túl sok pénzt buknak el. Viszont a rossz minőség is elveheti a kedvet, ez egy ördögi kör..

Szóval, hajlandó vagyok többet is rááldozni ha az eredményhez, amit szeretnék ez szükséges. (Már látom, hogy a következő nyaram végig munkával fog telni) ((:

2012. aug. 28. 07:12
 6/18 anonim ***** válasza:

Hát igen, pontosan így van, egy rossz minőségű gitár teljesen elveszi a kedved, ahogy annakidején nekem is elvette :D Ha tényleg komolyan gondolod a gitározást, akkor simán vehetsz drágább felszerelést, igaz h 30k az erősítő meg 60k a gitár, azaz 90k, de jobban megéri mintha vennél egy kezdőknek való cuccost kb 50k-ért, és később meg rájösz h mégis csak kéne az a drágább cucc :D

Egyébként ha van ismerősöd, akinek van elektromos gitárja, akkor kérd meg őt hogy hagyja kipróbálni :D én is így csináltam, és utánna vettem is egy gitárt mert annyira beleszerettem :D :)

2012. aug. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Sajnos csak olyan ismerősöm van, aki akusztikuson játszik. Azon egyébként elég jól, csak ez most rajtam nem segít. (:

Tudnál e ajánlani nekem olyan gitárt, amiben nem fogok csalódni?

2012. aug. 28. 12:53
 8/18 anonim ***** válasza:

Cort KX5-ben tuti, hogy nem fogsz csalódni :)

[link]


Van tremolos változata is de az 10k-val drágább, és ilyen árkategóriába én inkább a fix húrlábas gitárokat ajánlom. Azért is mert ilyen árkategóriában a gitárokra valami gagyi tremolot raknak, amitől elhangolódik a gitár, még akkor is ha nem is használod a tremolót rajta, szóval inkább ezért a fix húrlábasat ajánlanám.

Egyébként nem írtad le hogy milyen alakú gitár is tetszik valójában, ezért azt mondom hogy nézegess szét a gitárok között, használtak között is, és linkeld ide melyek tetszik, és megpróbálok segíteni :)

2012. aug. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
melyek tetszenek*
2012. aug. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm (:

Nos, az alak nekem nem olyan lényeges. Viszont színben inkább feketét vennék.

Bár ezek pl nem tetszenek:

[link]

[link]

[link]

2012. aug. 28. 13:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!