Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit kezdet azokkal, akik...

Ti mit kezdet azokkal, akik sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés

Az egyik ismerősöm azt mondja, mennyire rossz az élete, és hogy semmi normális jövőképe nincs. Vagy hogy majd 20-30 év öngyilkos lesz.


Sokat változtam az elmúlt időszakban, és egy ideje már nem bírom, ha valaki rámzúdítja az élete nyomorúságait. Régen mentem volna segíteni, aggódtam volna érte, stb. De most inkább tanácsokat adok az ilyen embereknek, ha nem követik őket, vagy nem változtatnak, akkor elfog egy rossz érzés.


Miért jó az valakinek, hogy ugyanabba a hagulati állapotba visz engem, amiben ő van? Nem érdkel más mit akar, én élni akarok. Szóval azt érzem, hogy cserbenhagyom őket, de van bennem valami, ami azt mondja "nem érdekel". Jól akarom magam érezni, nem rosszul.



2015. nov. 3. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sok ilyen ismerősöm van, akikkel már személyesen nem találkozok, de ha néha-néha chatelünk akkor rögtön sajnáltatni kezdi magát. És én bármit mondok neki, az sosem jó. Szerintem magasról tegyél az ilyenekre, nem éri meg csak azért végighallgatni őket, hogy aztán te is ugyanolyan rosszul érezd magad.
2015. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Valószínűleg nagyon eleged lett abból, hogy mindenki lelki szemetesládája voltál. Meg is értem. Adhatsz tanácsot, ha kérik, ha nem, én azt sem tenném. A saját életét és problémáit mindenkinek magának kell megtapasztalnia, senki nem tudja a fájdalmakat felvállalni helyette.


Keress olyan közeget és embereket, ahol nem húznak le, ahol örömöt is megtapasztalhatsz. Teljesen érthető, hogy ezt szeretnéd, ne legyen miatta lelkiismeret furdalásod.

2015. nov. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon empatikus vagyok alapból. Mint kiderült, ez amiatt alakult ki nálam, mert bántalmazott felnőtt gyermeknek számítok. Ebből jövök ki éppen, el akarom érni, hogy normális életem legyen, egészséges emberként éljek, tele önbizalommal... És azt hiszem azzal együtt, hogy most megváltozom új barátokra is szükségem lesz.


Szóval eléggé furcsa ez, olyan, mintha átkerültem volna egy új, jobb helyre, ahol egyelőre nem ismerek senkit. De majd alakul. :)

2015. nov. 3. 16:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Énis bántalmazott gyerekből lettem felnőtt, és eü terén segítő foglalkozásom is lett. Azt azonban nagyon megtanultam, hogy fel kell állítani a határokat az ilyen emberekkel. Nyilván a legszűkebb család esetén ez nehéz, de pl munkahely, ismerősi-baráti körben hidd el, nagyon sok olyan ember van akinek a rinyálás, és az önsajnálat a lételeme. Mintha így venne levegőt. És ha nem neked mondaná, akkor talál mást akinek mondja. Én nagyon sok önfejlesztő könyvön vagyok túl és arra is rá kellett döbbennem, hogy ezeknek az embereknek nem kell tanács, falrahányt borsó (99%-uknak biztos), mert nem akarnak változtatni, nekik az a kényelmes, ha nyalogatják a sebeiket. Az egyetlen ellenszer ellenük az hogy ha épp van rá időd, kedved meghallgatod, és max annyit mondasz a végén, hogy "hm, hát igen.." és amilyen gyorsan lehet munkára, főnökre, családra hivatkozva szépen elmész. Hidd el, az ilyen embereknek csak eszköz vagy. Aki pedig megfogadja a tanácsot, na az olyan kapcsolatokból kialakulhat egy erős barátság de ez fehér holló.
2015. nov. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudatosan kerülöm őket, a maguk érdekében. Régen csináltam olyat, hogy próbáltam tanácsot adni, de utána mivel tovább siránkozott, észre vettem hogy idegesít és engem is lehúz. MA már nem foglalkozom ilyen emberekkel, vagy ha bárki rákezd, leállítom, hogy engem nem érdekel, a sajnáltatás.

BTW különbséget tudok tenni a valódi segélykérés és a szánalmas sajnáltatás között

2015. nov. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!