Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van valaki rajtam kívül, akit...

Van valaki rajtam kívül, akit meg szokott rázni a saját teste?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, sokszor fogtam kezet a 220 volttal, így nagyon jól tudom, milyen az áramütés. Az idősebb generációhoz tartozom, tehát azt is tudom milyen az, amikor műszálas ruha statikus feltöltődése rázza meg az embert.

A történetem azonban valami más. 6-8 éve kezdődött, és azóta többször előfordult. Jellemzően a jobb vállam fölött a nyakizmomból indul ki, és szalad végig a karomon, erős, áramütésszerű izé. (Nincs rá jobb szó, mint az áramütés.) Egy röpke másodperc az egész, de baromi fájdalmas tud lenni.

És ami legfurcsább, mindig valamelyik Lidl áruházban történik ez velem. Magyarországon is, Németországban is.

Tudom, hogy rengeteg troll jön most, de talán lesz közte egy használható válasz is.



#áramütés #spontán áramütés
2015. nov. 5. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

A saját tested nem tud megrázni, mert viszonylag jól vezető anyag alkotja, így nem tud jelentős potenciál-különbség kialakulni.


Az a fájdalmas áramütés szerű inkább egy izomgörcs vagy valami idegi bántalom lehet - előbbire magnézium, utóbbira orvos ajánlott.


A boltokban meg egyéb helyeken a fém dolgok engem mindig baromira megráznak, pedig sokszor semmilyen műszálas dolog sincs rajtam, néha fél centis szikrát is szoktam produkálni. Nem élvezem :D

2015. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt elfelejtettem írni, hogy nem érek semmihez, amikor ez történik. Én is valami idegrángásra, vagy mi a tökömre gyanakszom, de ahhoz túl erős.
2015. nov. 5. 21:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerem az érzést.Amikor elsőnek éreztem azt hittem,hogy valaki nyakon szúrt valamivel.
2015. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lidl-ben? Lehet, hogy más anyagból vannak a szekrények. Sok az alumínium cuccos mindegyik lidl-ben, én erre gondolok.
2015. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
3-as, ez az! Valóban először én is azt hittem.
2015. nov. 5. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!