Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a saját lakás dili...

Mi ez a saját lakás dili Magyarországon?

Figyelt kérdés

Miért ragaszkodik mindenki ahhoz, hogy sajàt lakása, háza legyen? Ezt még a szüleimnèl is èszrevettem. Ételre alig, de kell a 4 szobás kertes ház, a világért se adták volna el, és mentek volna legalább panelbe (nem örökség, vásárolt).

Ès anyukám, aki sosem volt pletykás típus, egyszer megjegyezte egy volt osztálytársamról, hogy "Nekik aztán meg még lakásuk sincs, albérletben èlnek". De mindezt olyan hangsúllyal, mintha valami büntényt követtek volna el.

Mi külföldön èlünk, egyetlen ismerösömnek sincs sajàt lakása, a legtöbbjüknek mèg csak autója se.

De itt az oldalon mindenki bírja osztani az észt, hogy "Luxus ruhákra költeni, amíg nincs sajàt lakásod"


Miért? És miért elítélendö, ha nekem nem kell sajàt lakás?


2015. nov. 9. 23:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
2015. nov. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
79%

mert albérletből bármikor kitehetnek bárkit és amikor már fix a munkahely, ismerős a környék, a gyerekek ovija stb, kimondottan zavaró tud lenni, vagy stresszes a költözés mint valami cirkuszos élete.

az állandóság legalább a fővonalakban nagyon fontos az emberi pszichének

2015. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
100%

Korral és családdal jön, majd megérted.


Amúgy való igaz, vannak olyan országok ahol az ingatlanárak az egekben vannak és ami megfizethető egyedül az az albérlet.


De ezekben az országokban is aki teheti (akinek futja rá) az sajátot vásárol és nem más zsebét tömi.


Ez egy szimpla biztosíték, ha kirúgnak a melóhelyedről és saját lakásod van legalább hajléktalan nem leszel, ha albérlet mellett történik ugyanez akkor bizony nagy sz.rban vagy.

2015. nov. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
83%

Nem azért dolgozol, hogy másnak a semmiért a zsebébe rakd a pénzt.

Ezért kell a saját lakás.

2015. nov. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy úgy saccra 25-nél több nem igen lehetsz.
2015. nov. 9. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
88%

Saját lakás "dili"... Jó fej vagy!

Az emberek többsége minimálbér körül keres Magyarországon...

Ha van két ember (egy pár) akkor cca 150-180 ezer Ft bevételük van.

Egy átlag lakás átlag rezsije 50-60 ezer havonta... Szerinted ha még fizetnék a 100 ezres bérleti díjat, húszezerből kijönnének????


És mindezt írom úgy, hogy pld. az első húsz évben jól keresnek.. nem minimálbéresek.. Inkább fizetek hitelt 15 évig (ahogy mi is tettük)... mikor még jól fizető állásunk volt...


Mostanra lejárt a hitel, megvan a saját lakás.. Már "csak" a 60 ezres rezsi maradt... A gyerek felnőtt... A fizetésünk jól lecsökkent...


Üdvözlünk Magyarországon! Örülök, hogy ha a saját lakásunk rezsijét kitermelem, nemhogy még bérleti díjat is fizessek, ahonnan bármikor kivághat a tulaj...

2015. nov. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
91%

Jó ég! Ilyen kérdést!

Tisztában vagy a magyarországi bérezési viszonyokkal?

Ha munkanélküli lesz az egyik fél, egy fizuból nem lehet albérletet + rezsit fizetni! Akkor mi van? Hajléktalanszálló?

2015. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
95%
mert nincs megbizható bérlakás rendszer
2015. nov. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
98%

Mo-on "kissé" máshogy állnak a dolgok, mint külföldön. Nem lehet a te kinti tapasztalatodat "ráhúzni" az itthoni viszonyokra.

Ott kint nagyon sok bérlakás, bérbeadott ingatlan van, amiket normális áron lehet kivenni. (akár évtizedekre is)

Az átlag fizetésekhez viszonyítva nem irreális ilyenben élni, nem viszi el a fizetés nagy részét a bérleti díj és a rezsi. Sőt, nyugodtan biztonságosan tudnak élni azok, akik nem sajátban laknak.

Mo-n ezzel szemben alacsony az átlagfizetés, kevés a bérlemény, és a fizetésekhez képest drága. Tehát aki albérletben lakik (és nem szobát v. szobarészt bérel többedmagával), az a rezsivel együtt a bére jelentős részét erre költi minden hónapban.

Nagy részük alig jön ki hónap végére, nemhogy félre tudna rakni egy normális életre.


Ha viszont van egy saját kis lukad, akkor ugye már bérleti díjat nem kell fizetned, csak a rezsit. Tehát jelentősen "javulhat" az életminőséged.


Például keres havi nettó 100e Ft-ot (ez nem ritkaság, sőt). Bp-en lehet átlagban olyan 50e körülinek mondani az albérleti díjat egy kevésbé jó helyen lévő, kis lakás esetén. Ekkor tehát már ugrott is a fele fizetés. Ebből kell fizetnie a rezsit, a kaját, az utazást, telefont, internetet ... még. Ha hó végére marad pénze, akkor elmondható h. igen ügyes. De hogy túl sokszor nem fog a tengerpart (sőt a Balaton mellé sem) menni üdülni az tuti.


Magyarul a saját lakás itthon egyet jelent egy biztonságosabb élettel az albérlethez képest.

2015. nov. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
91%

Laktam bérleményben. Semmi nem az enyém, tulaj beleszól, nyilván nem fogom leszigetelni vagy új ablakokat berakni akkor sem, ha reggel 9 fokra ébredek, mert éjjel nem tudtam rakni a tűzre... Kicsit sem jó itt nem sajátban lakni. Ész nélkül vettem sajátot, mikor megtehettem, pedig hosszas keresés után is rengeteget kellett rákölteni pluszban, amennyibe eddig volt, 60 évig lakhattam volna a régiben (hogy közben a gatyám ráment volna a fűtésre s beleőrültem volna, az más kérdés)... S ez csak egy kis, nem teljesen kész ház 2falu között. Na mindegy, most legalább, hogy semmi pénzünk, alig kerül valamibe a rezsi, pedig villannyal fűtünk.


Ahol az a tipikus, hogy az emberek bérelt házakban laknak és nincs odamászkáló tulaj, aki benne hagyja a saját cuccait, az más.

2015. nov. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!