Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha magas fűben vagy erdőben...

Ha magas fűben vagy erdőben járunk és kullancsveszély van, hogyan tudjuk megakadályozni, hogy legyen bennünk kullancs és ne legyünk kullancsriasztóval befújva? Van más megoldás is?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 16:54
 1/6 anonim válasza:
46%
Nem mész magas fűre!
2009. júl. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hosszú nadrág.
2009. júl. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És a nadrág szárát begyűröd a zokniba, vagy magas szárú cipő (bakancs).
2009. júl. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hosszú nadrág, és séta után otthon átnézni a lágy részeket. (mármint a testeden) mert a kullancs csak a lágyrészbe tudja befúrni magát.
2009. júl. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Kullancsriasztóval be szoktam kenni magam, utána még a ruhám is befújom. Zokni a nadrágba, baseball sapka és alapos átvizsgálás. Rengeteg van most, a saját udvaromban szedtem össze egyet a múlt héten, pedig még soha nem volt bennem (30 éves vagyok).
2009. júl. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

elég ha a ruhádat fújod be valamilyen piretrin vagy permetrin hatóanyagú szerrel. a zokniba tűrt nadrág nem téma egy kullancsnak. talál helyet ahol bejut, és úgy csak még melegebb és még "pirosabb" vagy neki! mint egy bazi nagy piros jelzőlámpa :)


megkérdezhetem miért nem jó ha befújod magad???

2009. júl. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!