Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én csalódtam a felnőtt...

Csak én csalódtam a felnőtt életben?

Figyelt kérdés

Kisebb koromban vártam, hogy milyen lesz felnőttnek lenni, gondolom ezzel sokan így vannak. Félreértés ne essék, elég realista típus vagyok, nem akarom megváltani a világot, csak élvezni akarom az életem. De most hogy itt vagyok, azt kell mondjam nagyot csalódtam. Ennyi lenne az egész? Teljesen lelomboz, hogy a 7 milliárd ember többsége kisebb eltérésekkel ugyanzt csinálja, és csinálta évtizedekkel, évszázadokkal, évezredekkel ezelőtt. A munka részével nincs bajom inkább a többi. Felnőtt leszel, összeházasodsz valakivel, csináltok gyerekeket, és kb ennyiről szól az élet a munka után, nagyon leegyszerűsítve. Nem tudom felfogni, hogy mi ezen olyan nagy szám, hogy több millárnyi ember képes ekkora drámát kreálni ebből.

Most azt nem tudom, hogy ezen mindenki átesik az élete folyamán, vagy velem van valami baj? Egyszer csak én is be fogok kattanni/be fogok állni a sorba és majd nekem is az lesz a legnagyobb problémám, hogy milyen kakált a gyerek, vagy hogy kimossam mások gatyáját?



2015. nov. 21. 18:26
1 2 3
 11/28 zgyzgy ***** válasza:
100%

Kérdező, megragadtad a lényeget: a "kettő között".

Vagyis a droid és a zseni között.


Én magam hosszú ideje átmeneti állapotban vagyok.


Spielberget egyszer megkérdezték, mi szeretne lenni, és ő azt válaszolta: gyerek.

2015. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
96%
Ahogy előttem már írták, az életed te alakítod, ha te nem olyan akarsz lenni mint a nagy többség, nem azt akarod csinálni, akkor ne tedd. Én is felnőtt vagyok már, soha a büdös életbe nem vállalnék gyereket, elég a szomszédokét hallgatni... meg az idegbeteg szüleiket. Én nem leszek ilyen, azt csinálom amit én akarok, úgy ahogy én akarom. Mindig, minden nap. Nem házasodok mert marhára semmi értelme, a párommal sem szokványos kapcsolatunk van, hanem olyan ami nekünk jó. Semmi baj a felnőtt élettel, ha úgy csinálod ahogy te akarod, nem úgy ahogy mindenki más...
2015. nov. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

Hát lehet Spielbergnek egy kivételesen jó családja volt, de engem mindig fusztrált kicsi koromban, hogy másra vagyok szorulva, ha bármilyen szükségletem van és úgy alapjáraton az élethelyzetem/életminőségem/akármi másoktól függ. Felnőttként ha valamit nem kapok meg, akkor az legalább nem más hibája.

Csak arra nem tudok egyszerűen rájönni, hogy mégis mi mozgatja azokat az embereket akik heti 5 napban reggeltől estig gürcölnek azton otthon folytatják ugyanazt. Vagy 6 napban... Vagy egész héten. Persze azon kívül, hogy ne haljon éhen a gyerekük mondjuk? Hogy 40 év múlva milyen jó lesz nyugdíjba menni?? Vagy mi?

2015. nov. 21. 19:07
 14/28 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem azok éreznek így, akiknek semmihez nincs igazán tehetségük, kilátásuk sincs arra, hogy érdekes, hasznos, szellemi képességeket igénylő tevékenységet végezzenek felnőtt életük nagy részében. Ettől lesz átlagos tucatember valaki, nem a gyerekneveléstől - annak az effektív ideje úgy 14-15 év max, munkát viszont legalább 40 évig végzel.

Boldog voltam, mikor betöltöttem a 18-at, elmentem egyetemre és nagyrészt a magam lábára álltam. Élveztem az önállóságot, az egyetemet, a tartalmas szórakozási lehetőségeket, a hátizsákos utazásokat a barátaimmal. Pontosan tudtam, hogy élvezni fogom a munkámat, és az életet is a majdani családommal.

2015. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

"hogy mégis mi mozgatja azokat az embereket" Szeretnek olyannal találkozni, beszélgetni, akit szeretnek. És ha viszont is szereti az, akit szeretnek, akkor madarat lehet velük fogatni! Ez persze ritka. És csak foltozgatása annak a teljességnek, amit a gyerekkorból kiérve elvesztettünk.


Pilinszky János

Egy életen keresztül

1

Mi törjük el, repesztjük ketté,

mi egyedűl és mi magunk

azt, ami egy és oszthatatlan.

2

Utána azután

egy hosszú-hosszú életen keresztűl

próbáljuk vakon, süketen, hiába

összefércelni a világ

makulátlan és eredendő szövetét.

3

Gyerekkorunkban meg kellene halnunk,

tudásunk csúcsán, alázatunk magasán,

de tovább élünk, foltozgatva és

tóldozgatva a jóvátehetetlent.

4

Még jó, hogy elalhatunk közbe-közbe

és utóljára.

2015. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Látod nekem a bérrabszolgás munka részével nagyobb gondom van, mint a gyerekkel van nőzéssel.
2015. nov. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

19:15

Én nem azért nem nevelek gyereket meg az átlagos dolog, hanem mert nem vágyok rá.

De tegyük fel, hogy igazad van: arra gondolom te sem tudsz mit mondani, hogy mit csináljon az aki nem tehetséges! Mert sajnos ez nem olyan dolog befolyásolni lehet egy bizonyos szinten túl. Vagy akkor ez van, így járt, oszt csá?

2015. nov. 21. 19:28
 18/28 anonim ***** válasza:
35%

Bocs, de úgy beszélsz, kedves kérdező, mint aki beleragadt a "konfortzónájába", és már rég ki kellene törnie onnan, de inkább néz kifelé, és kritizálja, amit lát.

Tulajdonképpen az a számodra elrettentő kép, ami a felnőtt életről él benned, valójában egy ezerszínű ajándék. Az, hogy viszonylagos békében gyerekeket szülj annak akit szeretsz,-gondolom lány vagy-, hogy lásd a kisbabád mosolyát, amikor felébred alvás után, lásd, ahogy rácsodálkozik a világra, ahogy nő, nem más, mint hatalmas ajándék. És hidd el, egy kaka-analízisre legalább 5-6 mosoly jut naponta! Szóval több az öröm benne, mint a nyűg.


A munka meg szintén ajándék. Főleg, ha azt csinálhatod, amit szeretsz, aminek értelmét látod. De volt már sok kényszerből elvállalt munkahelyem is, amit csak azért csináltam, hogy legyen fizetés hó elején. Abban is volt kihívás, és úgy álltam hozzá, hogy csak addig csinálom, amíg nincs más, értelmes állás.

Ez a tehetségesdi meg egy fölfújt valami. A többségünk valójában közepesen tehetséges ember, aki éppen ott ahol van, a legtöbbet hozza ki magából. Vagy még annyit se.:)

Persze van olyan is, aki álmokat kerget egy életen át, de az úgy is jár. És álmokat kergetni nem jó, még akkor sem, ha gyermekkorunk álma az.

2015. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Tévedsz kedves utolsó. :) Én pontosn tudom, hogy ilyenek léteznek az élet során. A "gond" az, hogy mire végigolvastam a kisbabás rózsaszín szöveget, elaludtam. Tehát belőlem ez semmiféle izgalmat nem vált ki. Azt pedig nem tudom befolyásolni, hogy mire vágyjak és mire nem.
2015. nov. 21. 20:23
 20/28 anonim ***** válasza:

Remélem beszélsz angolul, kérdező. Itt van egy cikk, ami elmagyarázza, hogy miért is vagy (pontosabban vagyunk, mert én is az vagyok) boldogtalan.


[link]

2015. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!