Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én csalódtam a felnőtt...

Csak én csalódtam a felnőtt életben?

Figyelt kérdés

Kisebb koromban vártam, hogy milyen lesz felnőttnek lenni, gondolom ezzel sokan így vannak. Félreértés ne essék, elég realista típus vagyok, nem akarom megváltani a világot, csak élvezni akarom az életem. De most hogy itt vagyok, azt kell mondjam nagyot csalódtam. Ennyi lenne az egész? Teljesen lelomboz, hogy a 7 milliárd ember többsége kisebb eltérésekkel ugyanzt csinálja, és csinálta évtizedekkel, évszázadokkal, évezredekkel ezelőtt. A munka részével nincs bajom inkább a többi. Felnőtt leszel, összeházasodsz valakivel, csináltok gyerekeket, és kb ennyiről szól az élet a munka után, nagyon leegyszerűsítve. Nem tudom felfogni, hogy mi ezen olyan nagy szám, hogy több millárnyi ember képes ekkora drámát kreálni ebből.

Most azt nem tudom, hogy ezen mindenki átesik az élete folyamán, vagy velem van valami baj? Egyszer csak én is be fogok kattanni/be fogok állni a sorba és majd nekem is az lesz a legnagyobb problémám, hogy milyen kakált a gyerek, vagy hogy kimossam mások gatyáját?



2015. nov. 21. 18:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom magam: nem jó belesüppedni a komfortzónába, mert előbb utóbb azt veszed észre, hogy mindenki hülye, csak te vagy villamos...
2015. nov. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
megértelek,néha én is elgondolkodtam ezen,de mindig sikerült találjak egy célt amit el kell érjek az a lényeg az egész játszmába,hogy legyen egy célod amit hajkurászhatsz.amint ezt abbahagyod ,vége ,kész,elzombisodsz más fog irányítani nem lesz saját akratod ,ráderőltetik a sablonokat,ezt nem szabad hagyni.célod kell legyen amít megvalósítasz.
2015. nov. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 zgyzgy ***** válasza:
100%

#14-es,


Nagy tévedés.

Éppen hogy a tehetségesebb, kreatívabb, formabontóbb emberek szoktak irtózni a társadalom diktálta típusküszködéstől, amire a kérdező is utalt.


Ezzel együtt természetesen szükség van a jóllakott középosztályra, meg az igavonó munkásosztályra is, hisz ők képezik a társadalom termelő, szolgáltató és adófizető gerincét. Ha valaki így érzi jól magát, szíve joga.


De engedtessék meg, hogy ne mindenkinek kelljen konfekció-embernek lenni.


Ajánlom olvasásra Mrozek: Vasárnap c. írását, valamint Tarr Béla: Panelkapcsolat c. filmjét.

Mindenkinek tanulságos lehet.

2015. nov. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Neked lehet én TUDOM, hogy nem lesz gyerekem, mert akar a frász, abból a pénzből utazgatok, élek, és párt is olyasvalakit keresek - ha egyáltalán... -, akinek nem életcélja az utód.
2015. nov. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Arra kíváncsi lennék, hány éves vagy. Én ugyanezt érzem. Pont tegnap kérdeztem meg édesanyámat, hogy ennyi? Kijöttem az iskolapadból, hogy most akkor nyílnak az ajtók, amire már olyan régóta várok, de semmi. Kinyílt egy ajtó, amin bementem és basszus, bent ragadtam, nem tudok kimenni. Bekerültem abba a mókuskerékbe, amibe nem szerettem volna. Úgy vártam, hogy én is végre önállóbb legyek, ne függjek mástól, de ez a varázs is elmúlt, mert ahogy önállósodtam, egyre több problémám lett, amit meg kellett oldanom természetesen egyedül. Olvastam egy hozzászólásban, hogy célok. Nekem vannak céljaim, amiket kitűztem, jogosítvány pl. utolsó lépés és a kezemben lesz, de nem örülök neki annyira, mint kellene. Vagy évek óta szerettem volna eljutni egy koncertre, végre jön Magyarországra az előadó, megvannak a jegyek és elmúlt a varázs. Ez is megvan és nem tesz boldoggá. Én 21 éves vagyok, de mintha már bőven túl lennék a 30-on konkrétan így érzem magam. Jó munkahelyem van, szeretem a kollégáimat, a családomat, a barátaimat de olyan üres mégis minden. Engem sem motivál a házasság, gyerek, mert mint szinte mindennel úgy vagyok, hogy megunom, na hogyan fogalmazzak. Tehát ha nem tudom most ugye jogosítvány nyáron kezdtem el és a végére teljesen lelombozódtam. Épp ezért nem tudnék elképzelni valakit magam mellé, akivel évekig együtt kell lennem, bár ezen a hozzáálláson biztosan változtatna az érzelem vagy ki tudja.. :) Ha tehetném, folyton úton lennék, hogy soha ne unjak bele semmibe. Mindig új emberek, új arcok, új környezet. Nekem lehet ez lenne a megoldás. És ha belegondolok, hogy ezt kell még csinálnom kb 40 évig, begolyózok.... szóval ne aggódj, nem vagy egyedül!


21L

2015. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én soha sem akartam felnőtt lenni, tudtam, hogy ilyesmi lesz. A gyerekkor a legjobb, minden gyereknek üzenném, hogy ne akarjanak túl hamar felnőni, de egyszer mindennek eljön az ideje.

Én sem szeretnék gyerekeket meg férjet, én egyedülálló leszek mindig, de ki tudja évek múlva hogy fogom gondolni, vagy akár te. Lényeg hogy csak azt tedd, ami neked jól esik. Tanuld azt, ami érdekel, és dolgozz abban ami érdekel. Ha utálod a munkád, annak semmi értelme, bár megélni és dolgozni kötelező, még, ha utálod is. Ezért törekedj arra, hogy tanulj, mert akkor megtalálhatod azt ami érdekel.

2015. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Elfelejted, hogy nem minden gyereknek boldog a gyerekkora... Ennél még boldogtalan felnőttnek lenni is jobb, mert akkor tudom, hogy az én hibám, de abba beleőrültem, hogy nem tetszett a gyerekkorom, de semmit nem tehettem mert ki voltam szolgáltatva minden felnőttnek.
2015. nov. 30. 19:13
 28/28 Jaya Deva válasza:
Valami ilyesmi felismerést nevezett el Buddha a szenvedés felismerésének. Ezután kezd el az ember keresni, hogy valami értékes, szép, magasztos, netán örökkévaló dolgot találjon. És meg is lehet találni. Vagy csak egyszerűen egy hobbit, kisebb-nagyobb célokat, amik lelkesedést, ezáltal életerőt adnak. Ahogy Heidegger mondja: "Végtelen sok választási lehetőségünk van, csak egyet nem tehetünk meg: nem választani."
2017. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!