Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám, tapintatosan...

Hogy tudnám, tapintatosan leépíteni, azokat az embereket, akik a betegségemről kérdezgetnek?

Figyelt kérdés
2 éve diagnosztizáltak nálam egy autoimmun betegséget, ami miatt állandó gyógyszereket kell szednem, és zsíros, fűszeres ételeket, és alkohol tartalmú, szénsavas italokat kikellet zárnom az életemből. Sok embernek szemet szúr, hogy gyógyszert szedek, vagy bizonyos rendezvényeken nem iszok/eszek ezekből az ételekből/italokból. Aztán elkezdenek faggatni hogy miért kell a gyógyszert szednem, miért nem eszek, miért nem iszok, és mit takar a betegségem stb.? Ezekből a folytonos magyarázkodásokból, kezd egy kicsit elegem lenni.
2015. nov. 28. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell nekik megmondani, hogy gyógyszert szedsz ls beteg vagy. Mondd azt, hogy nem szereted a zsíros, fűszeres ételeket, és utálod az alkoholt.
2015. nov. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mond el... autoimmun betegségem van,ezért gyógyszert kell szednem,nem ehetek fűszereset,nem piálhatok,nem ihatok szénsavasat.. Ennyi.
2015. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
# 2 Jó de, belemennek utána, hogy mi pontosan a neve, utána a betegségem megszoktam nevezni.Aztán elég érdekesen néznek, mert még életükbe nem hallottak róla, és elkezdenek kérdezősködni. A gyógyszert sokszor nem tudom máshogy bevenni, csak mások előtt. Mert nincs rá alkalmas hely.
2015. nov. 28. 18:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Megmondod, hogy egészségügyi problémád van. Ha konkrétan rákérdeznek, mi az, akkor pedig azt feleled, hogy magánügy. (Vagy nem akarsz róla beszélni) Ennyi. Értelmes ember ezt tiszteletben tartja.
2015. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi az a titokzatos betegség?
2015. nov. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt én is utálom!

Ráadásul nekem ismeretlen betegségem van, 10 éve nem tudnak diagnosztizálni, szóval én még meg se tudom nevezni, mi bajom, rám még hülyébben néznek:(

Pedig nem hipochonder vagyok, orvos is komolyan vesz, lassan már családtagnak számítok nála, szerintem publikálni is akarja, jó lenne ha elneveznék már végre valahogy....

2015. nov. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én csak azt szeretném tudni, hogy te valójában büszke vagy arra, hogy ilyen betegséged van, vagy szégyelled. Azt szeretnéd, hogy foglalkozzanak veled, és kérdezgessenek, vagy azt, hogy ne. Komolyan kérdezem, ugyanis a szöveged és a magatartásod nagyon ambivalens.


Egyszerűen azt kell válaszolni, hogy beteg vagy, és emiatt tartózkodnod kell egypár ételtől és gyógyszert kell szedned. Aki ezek után is kérdezősködik, annak meg kell mondani, hogy magánügy és kéred, hogy ezt tartsa tiszteletben. Pont.

2015. nov. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!