Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma megkaptam a nyugdijamat...

Ma megkaptam a nyugdijamat két héttel hamarább, mint kellene. Ez kinek jó? Régen is igy volt? Egy "fiatal" nyugdijas.

Figyelt kérdés
2015. dec. 2. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan örülnek neki, mert így van pénz az ünnepekre. Igaz a január meg, nagyon hosszú lesz. De közkívánatra, régóta így van.
2015. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, még nem voltam decemberben nyugdijas. Hát bizony, ha elköltjük, hosszu lesz a január. Nem lehet, hogy a kereskedelem jár jól?
2015. dec. 2. 14:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező elkölteni. Felnőtt ember azért csak képes akár félre is tenni és akkor hozzányúlni, amikor a szokásos időben érkezne.
2015. dec. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy éve lehetett tudni:

[link]


Itt a jövő év is:

[link]


gondolom két oka van a decemberi korábbi utalásnak.

Az egyik, hogy a nyugdíjas korábban tudjon készülni az ünnepekre. A kereskedelem nem nyer vele, mert "számára" teljesen mind3egy, hogy az X összegű nyugdíjadat decemberben mikor költöd el.

Valószínűleg közrejátszik még az év végi szabadságolások, zárások miatti könnyítés az utalást végző félnek.

2015. dec. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, erre nem is gondoltam.
2015. dec. 2. 14:30
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
nyugdijat a postás viszi aki ember és karácsonykor szeret pihenni meg a két ünnep közt is ..... hamarabb kiviszik a nyugdijat hónap vége meg szabadabb
2015. dec. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez is egy szempont
2015. dec. 3. 17:47
 8/10 id. Géber Péter ***** válasza:
100%
Már hosszú évek óta így van!
2015. dec. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, de egy ujszülöttnek minden vicc uj.
2015. dec. 5. 13:58
 10/10 gyilki ***** válasza:
100%
Előbb megkapja a sok ember,előbb el is költi mindet (aki olyan) utána meg les!
2015. dec. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!