Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nekem miért csak a rossz,...

Nekem miért csak a rossz, negatív dolgok adatnak meg az életben?

Figyelt kérdés

Csupa rossz dolog mint betegségek, rosszullét, félelem, veszekedések, tanácstalanság, kilátástalanság, magány. Negatív ingerekkel érnek szinte naponta. A móka, vidámság, szórakozás az hiányzik az életemből.


Más is van így, hogy úgy érzi csak negatív dolgokat kap az élettől?


2015. dec. 12. 10:20
 1/6 A kérdező kommentje:
negatív ingerek
2015. dec. 12. 10:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért mert a jót már észre sem veszed. Most azt mondod, hogy nem így van, pedig igen. Ugyan ebben a cipőben jártam.

Próbálj meg odafigyelni a kis pozitívumokra is. Sokszor a "nem történik rossz" is pozitív, ha általában abban az a helyzet rosszul sül el.

A másik dolog pedig, hogy a hangulatod hatással van a környezettel való viszonyodra is. Rossz kedvű emberrel a környezete is negatív. Aki mindig panaszkodik az könnyen elveszíti a barátait.

Meg kell tanulni leszarni a rosszat, meglátni és örülni a jónak. Másképp nem megy.

2015. dec. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Roland G. ***** válasza:
Az élet apró örömeire figyelj és azokat is értékeld mert bizonyára vannak olyan dolgok az életedben amik másoknak nincsenek meg.Legyen ezek miatt hálás a hozzáállásod és akkor a negatív dolgok lassan elkezdenek elhalványulni és még több jót fogsz megtapasztalni.Kívánom,hogy így legyen!
2015. dec. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van, aki ezt kapja az élettől. Ez van. Én már beletörődtem.
2015. dec. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekes én állandóan a pozitív dolgokat nézem már kb. mindenbe, még is összegezve a dolgot a rossz és negatív dolgok vannak döntő többségben... Ilyenkor mi van? Már gondoljak arra, hogy ez a jobbik rossz vagy mi van? . . .
2015. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is viccesnek találom azokat, akik szerint várjuk a csodát, meg nézzük a jó dolgokat. Valószínűleg, nem igazán voltak még valóban negatív életszakaszban vagy csak ezzel a naiv szemlélettel tudták magukat megnyugtatni.

Tök pozitív nézőpontú emberek sorban mentek tönkre a környezetemben. Ha tényleg pozitívan állok egy naphoz, akkor tuti, hogy valami vagy valaki tönkre vágja. Utána lássam meg a jót? Elmegy a zh-m, mert a tanár random osztályoz, csúszik az ösztöndíjam, nem lesz kajára pénz, de örüljek, hogy ott van előttem egy szép virág? :D Viccnek is rossz.

Az élet random. Vagy jó dolog történik veled, vagy rossz. Van, akivel több jó, van, akivel több rossz. Ilyen egyszerű. Annyit tehetsz, hogy a zavaró körülményeket megpróbálod kiküszöbölni. Persze, szemléletet is válthatsz, ami jó önámításnak vagy saját magad teljes átveréséhez. Csak értelme nincs sok és évek múlva majd leesik, hogy hibáztál.

A rossz dolgokat meg tényleg próbáld kiiktatni az életedből. Betegségek? Élj egészségesebben, keress pénzt magánorvosra. Félelem? Tegyél érte, hogy bátrabb legyél. Veszekedés? Tegyél róla, hogy azok az emberek eltűnjenek a közeledből. Tanácstalanság? Fejleszd a jellemed. Kilátástalanság? Tűzz ki célokat és tegyél értük. Magány? Kezd el élvezni a saját társaságod, mert sosem fogsz olyan embert találni, akit jobban fogsz érdekelni saját magánál.

Móka, vidámság, szórakozás? Valami biztos van, amit élvezel. Keresd meg, hogy mit. Lehet, hogy valami adrenalinpumpáló extrém sport, lehet, hogy bizonyos típusú zene vagy film.

Hajrá, tegyél magadért! Én is rengeteg negatív dolgot tapasztaltam, most megy az a szakasz, hogy elérjem a teljes függetlenséget és ne befolyásoljon semmi és senki. Ne kelljen a lakhatás miatt másra támaszkodni, ne kelljen elviselni olyan embereket, akiket nem akarok. Ne kelljen azon idegeskednem, hogy nem lesz kajára pénzem vagy bármi hasonló.

2015. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!