Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért csak a rossz megérzéseim...

Miért csak a rossz megérzéseim jönnek be? Többi lent.

Figyelt kérdés

A rosszak sokszor bejönnek de ha véletlen egy jó megérzésem van, akkor annak az ellentéte jön be, tehát a rossz verziója.Például: 2 valami közül kell választani és hirtelen jó megérzésem támad -lehet hogy tudat alatt tudom, hogy rossz- és ezért válaszom ki, amit jónak hiszek, de utána rájövök, hogy rosszat választottam, de az elején nem érzem rossznak. Meg volt olyan,hogy elmentünk vásárolni bátyámmal és mondtam neki,hogy ne oda álljon kocsival ahova először akart, de végül még is odaállt és akkor a kocsinknak gurult egy bevásárlókosár, mert aki pakolt a kocsijába nem figyelte, hogy leejt a parkoló, és akkor egy kis deja vu-m volt. Meg volt, hogy itthonról elindultunk a kocsival és azt éreztem,hogy baleset lesz csak nem tudtam pontosan, hogy velünk történik vagy mással. Végül kiderült, hogy két másik kocsi ütközött, de nem volt nagy baj nem halt meg senki alig törtek össze a kocsik. Olyan is volt, hogy éreztem, hogy a busz amire felszálltam le fog robbanni, mentünk kb 4 megállót és le is robbant. De jót nem éreztem meg előre például hogy sikerül-e az érettségim vagy nővéremnek sikerül-e a kresz vizsgája. Lehet, hogy nagyon negatívan/pesszimistán gondolkodok és ezért vannak ezek a megérzések?

Nem tudom, hogy van-e még ilyen ember rajtam kívül, de ha igen, akkor nyugodtan válaszoljon itt és ha lehet írjon egy-két ilyen "tapasztalatot". Köszönöm.



2014. okt. 6. 21:50
 1/3 Tom Benko ***** válasza:
Kognitív disszonancia a kifejezés, amit keresel.
2014. okt. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Neked is voltak ilyen megérzéseid,"tapasztalataid"?
2014. okt. 17. 00:13
 3/3 Tom Benko ***** válasza:
Igen. Meg jók is. Meg olyanok is, amik nem jöttek be. Mindössze én tudom, hogyan történnek, és nem hagyom magam megtéveszteni. Mondtam, nézz utána a kognitív disszonanciának.
2014. okt. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!