Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon nagyot csalódtam az...

Nagyon nagyot csalódtam az életben. Apukám fiatal és gyógyíthatatlan beteg. Miért ilyen az élet?

Figyelt kérdés
Hosszú kezelés vár rá, még az orvosa szerint is sok szenvedéssel lehet elérni árnyalatnyi tünetmentességet. Meggyógyítani nem tudja. Soha nem alkoholizált, nem dohányzott, sportolt mindig is. Egy kedves, csupaszív ember. Miért érdemelte ezt???
2015. dec. 16. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Először is: Sajnálom édesapád.

Másodszor: Hinned kell neked és a családodnak is , hogy van még remény. Érdemes több orvos véleményét is kikérned. Sajnos az élet tud nagyon szemét is lenni, azokkal is akik ezt nem érdemlik meg. Kívánom , hogy gyógyuljon meg!

2015. dec. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Myeloma multiplexe van. Eddig 3 orvos és egy team látta. Elkezdték kezelni, transzplantálni akarják, de rohamosan romlik az állapota. Még az első kezelés előtt hirtelen (2 hét alatt) romlásnak indult, a kezelésre se tudom fogni :( Azt mondják, nincs gyógymód.

Hogy oszthat ilyen kártyát az élet????

2015. dec. 16. 12:59
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon sajnállak, állj mellette minden erőddel és tartsd benne a lelket.

Általában a jó emberek azok, akik előbb megbetegednek, mert nem akarnak másokat bántani, benyelik az őket ért sérelmeket, erőn felül adnak és ez visszahat az egészségükre. Sajnos.

2015. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Ekkora hülyeséget hármas...
2015. dec. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

"Kedves" 5-ös. Roppant sajnálatos, hogy nagyrabecsült nagymamádtól nem örökölted a tisztelettudást, húzz bele, hátha még sikerül, bár ilyen alpári stílussal kétlem.

Ugye lehet véleményem a Kérdező írásával kapcsolatosan?? Nem neked írtam és nem is vagyok kíváncsi a véleményedre.


Tiszteletem a nagymamádnak és hosszú életet kívánok neki. Általánosságban írtam, hogy aki kiadja magából a mérget, a bosszúságot, teheti ezt rosszindulatból, avagy sem, az könnyebben elkerüli azokat a betegségeket, amelyek stressz hatására is kialakulhatnak.

Természetesen lehetsz más véleményen, de emberi stílusban közöld. (80 %-os voltam)

2015. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Az élet sajnos nem igazságos. Hogy ki meddig él, és meddig, mennyire egészséges, az nem függ attól, hogy ő milyen ember. Az élet sok területén az ember nem azt kapja, amit kiérdemelt.

A "miért"-re magyarázat nincs, egyet tehetsz: megpróbálod feldolgozni, és próbálod a jó dolgokat észrevenni.

2015. dec. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nagyon-nagyon sajnállak. Hidd el, mindenki a helyedben ugyanezt kérdezné.


Van, aki azt mondja, Karma, van, aki azt mondja, hogy ezt dobta ki a Nagy Dobókocka. Nem tudok neked semmi okosat mondani. Vannak nagyon kemény sorsok, sajnos, édesapád is kemény lapot húzott.


Sok erőt, kitartást!


Az egész Életben te ne csalódj. Nem a te életed, az övé. Segítsd apukádat, de ne azonosulj vele. (Ja, még valami: ilyen kemény betegség esetén a hozzátartozók nagyon hamar kikészülnek idegileg, pláne, ha fiatalok, mint te. Kérni kell szaksegítséget, pszichológust, aki NEKED segít. Különben te is beteg leszel - csak a te bajodat máshogy fogják hívni.)

2015. dec. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem érdemlés kérdése.

Neki e szituáció kell tanuláshoz mint lélek.

Ne csalódj életben, teljesen logikus és kiegyensúlyozott. E dolgok nem számítók közé tartoznak. Ha rossz dolgokhoz állásában kell fejlődnie, ilyeneket fog adni élet.

2015. dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
Ha ez megnyugtat, az én helyzetem sokkal húzósabb.
2015. dec. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, a sors nagy válaszát még keresem. Most próbálom támogatni, segíteni, ahol lehet.

Lehet, hogy keresnem kell egy pszichológust vagy valami lelki vezetőt, mert amit most érzek, az olyan mértékű kétségbeesés, tehetetlenség és csalódottság, hogyha valamit tudnék ezzel kezdeni, akkor biztos hitelesebben tudnám segíteni Apát.

Biztos van arra valami út, hogy túljussak ezeken a kérdéseken.

2015. dec. 16. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!