Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon nagyot csalódtam az...

Nagyon nagyot csalódtam az életben. Apukám fiatal és gyógyíthatatlan beteg. Miért ilyen az élet?

Figyelt kérdés
Hosszú kezelés vár rá, még az orvosa szerint is sok szenvedéssel lehet elérni árnyalatnyi tünetmentességet. Meggyógyítani nem tudja. Soha nem alkoholizált, nem dohányzott, sportolt mindig is. Egy kedves, csupaszív ember. Miért érdemelte ezt???
2015. dec. 16. 12:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Komolyabb tanács:


A halál a nagy egyesítő. Az a sors amiben előbb-utóbb mind osztozunk. Apukád is, te is, én is.


Ilyen értelemben van némi keserédes szépsége :(


Plusz én hiszek abban, hogy így vagy úgy, de a halál nem a létezés vége.


Az én gondolkodásom szerint ha netán mégis az, akkor eleve semminek nem volt értelme. Ezt (hogy semminek nincs értelme) pedig nem hiszem. Tehát következésképp a halál nem lehet a vég.

Tudom erősen körkörös érvelés :)


Én azt sem hiszem el, hogy az egész létezés/univerzum természete a totális szívtelen kegyetlenség, a szenvedés stb. lenne.


-


Más (komolytalanabb, de talán jelent valamit neked):


Egyszer (pár éve) láttam egy halálközeli élményéről (near-death experience) beszámoló nőt (Youtube-ra tett fel videókat, ahol elmesélte).


Most nem találom már.


Sok ilyen van, de többnyire annyi, hogy találkozik az ember Jézussal stb. (tehát nagyon vallásos áthallású)...


Viszont ez a nő sokkal érdekesebb dolgokat mondott/látott.


(Természetesen ezt csak érdekességképp mondom, nem azért mert tuti biztos tény.)


Kb. az volt a lényeg, hogy mi mind x (sok) dimenziós végtelen lények vagyunk. Végtelenül bölcsek, végtelen a tudásunk, örökké létezünk stb.


Lényegileg csak azért élünk emberi életeket, mert unatkozunk... :)


Még csak azért sem, hogy itt megtanuljunk valamit a Földön... (minek, ha eleve végtelen tudásunk van). Szó szerint csak játék az egész.


Gondolj bele, hogy aki egy ilyen lény, az már mindent látott, mindent tapasztalt. Csak úgy tud új élményeket szerezni, ha kikapcsolja félig-meddig saját magát. Átlényegül tudatlan limitált emberré.


Plusz mivel 99999999 trillió éve már csak unatkozik, olyan "szerepjátékot" keres, ami extrémebb, ami érdekes. Ezért van az, hogy valaki szenvedős életet választ.


Más szóval a tapasztalás élvezetéért vagyunk itt. Ilyen tekintetben még a szenvedés is egy "élmény".


Ez volt eddig az egyetlen spirituális jellegű magyarázat, amit találtam és ami valamilyen szép magyarázatot ad arra, hogy miért szenvedünk.

A nélkül, hogy az egész létezést befeketítené.


Valami olyasmi (ha ismered), mint a Rick és Morty-ban a Blips and Chitz epizódban a Roy játék.

2022. aug. 12. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!