Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elégedett kéne legyek az...

Elégedett kéne legyek az életemmel? Az anyám szerint nekem egy rohadt jó életem van

Figyelt kérdés

Tény hogy van fedél a fejem fölött, van mit ennem, még nem vagyok túl idős és itthon élek. Nem születtem testi fogyatékossággal ez is tény, fizikailag nagyjából jól vagyok, nem vagyok vak meg semmi ilyesmi ami azért tényleg rossz lenne. De mindemellett vannak olyan problémák az életemben, amik mellett nem tudok elmenni, és nem érzem jól magam miattuk. Úgy érzem én alkalmatlan vagyok az életre, nem fogad el az emberiség. Akárhova megyek, folyton az elutasítást kapom, iskolában folyamatosan aláztak és gúnyoltak, bántalmaztak. És sehol máshol se tudtam vidám és felszabadult lenni mások között. Hiába szeretnék, nem vagyok emberek közé való, így szerintem pedig munkám se lesz soha ugyanis egy ilyen embert min én hova is vennének fel dolgozni. Eléggé hiányzik az életemből a móka, a vidámság, szórakozás és így egyre inkább kerülget már a depresszió mostanában és az az érzés, hogy ezt nem bírom tovább, az öngyilkosság gondolata is. Egy különc, mások számára elfogadhatatlan senki vagyok. Úgy vágyok arra hogy olyan felszabadult és vidám, társasággal körülvett ember lehessek mint a többi fiatal, de sose voltam olyan és szerintem esélyem sincs rá.


Mindezek ellenére igaza van az anyámnak, hogy nekem egy jó életem van? Meg hát ez is csak addig van így, hogy van fedél a fejem fölött meg van mit ennem, amíg eltartanak. De én nem akarok az anyámékon élősködni 30 évesen is még. Pontosabban éveken belül nagyon szeretnék a saját lábamra állni, de így nem tudom hogyan tegyem.


2015. dec. 21. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, figyelj ide! Egy célod legyen: munka! Ennyi. A többit kakkantsd hanyatt! Legyen egy munkád, később legyen egy házad, utána tudsz választani egy életstílust (nekem a Kung-fu, de ez bármi lehet) és, ha egyszer rálépsz az életstílusod útjára, megszereted, akkor neked arra lesz szükséged. Mások míg közösülnek, én fabábut ütögetek és edzem a testem, mégis ugyanolyan boldog vagyok, mint a koitáló emberek, sőt, boldogabb. Ennyi. Csak élj, az elején cél nélkül, később egy kisebb céllal. Egyszer úgyis meghalsz és ez nem tündérmese, a halál után nincsen semmi, úgyhogy végre végső nyugalomra lelsz majd. Viszont ne dobd el az életet, azt a gyengék teszik. :) Én majd akkor fogom, ha híd alá kerülök, de az már más tészta. :) Úgyhogy hidd el, lehet még boldog életed, csak akarni kell! Bátran! :)
2015. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tudod az okát amiért elutasítanak? Ez hülyeség hogy nem találsz munkát az nem igen függ attól, hogy milyen ember vagy (gondlom érted, hogy értem), ha feltudsz mutatni valamit, ami miatt alkalmazhatnak már van esélyed :D

A munkáltatónak mindegy milyen ember vagy, ha van haszna belőled alkalmazni fog :DD

2015. dec. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az elégedettség belülről fakad, és belőled, nem anyádból. Ha valami nem tetszik, tessék keresni egy szakembert, aki segít vagy magad megemberelni magadat és változtatni azon, ami neked nem tetszik.


A folyamatos panaszkodás, siránkozás, és a sült galamb várása nem a jó megoldás. :)

2015. dec. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!