Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, ha kiabálnak...

Miért van az, ha kiabálnak velem, vagy felemelik a hangjukat, rögtön sírással reagálok?

Figyelt kérdés
Legyen akár ismerős, vagy ismeretlen...Ez esetben ismeretlen volt az illető, és igazságtalnul bántott. Utálom ezt a túlérzékenységet...
2015. dec. 30. 19:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lelkileg labilis vagy.
2015. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És ezzel mit lehet kezdni?Van valami megoldás erre?
2015. dec. 30. 19:12
 3/11 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nem vagy lelkileg labilis és egyáltalán nincs veled semmi baj. A baj azokkal van, akik kiabálnak veled és felemelik a hangjukat veled szemben. Azok nagyon rossz emberek, akik nem tudják hogyan kell hozzászólni olyan emberekhez, akik az átlagosnál érzékenyebb lelkivilággal rendelkeznek. Ha meg direkt beszélnek így veled, akkor meg méginkább őket érdemes inkább hibáztatni. Ne magadat hibáztasd, a világ a rossz körülöttünk és nem Te, hidd el teljesen megbtudom érteni azt amit érzel.
2015. dec. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy rengeteg ilyen hatás éri az embert, akarva akaratlanul, nekem most munkából kifolyólag, és muszáj lenne valahogy védekezni ez ellen, és megelőzni, vagy legalább addig kitartani, míg hazaérek, és nem mások előtt bőgni..:(
2015. dec. 30. 19:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Na azért az nem teljesen normális, hogy azért mert valaki felemeli a hangját, ő már rögtön sír.

Ahogy az első mondta, kissé labilis vagy érzelmi téren. Amivel nincs baj, vannak ilyen emberek. Viszont ha neked ez nem tetszik, akkor érdemes utána olvasni, hogy mik a megoldások, vagy ha egyedül nem megy akkor szakember segítségét kérni.

2015. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
#3 vagyok. Miért, a munkahelyeden ennyire gorombán beszélnek veled? Vagy esetleg rendszeresen bántanak a munkatársaid vagy a főnökeid? Ebben az esetben akár rendőrségi feljelentést is tehetsz. Egy jó pszichológus tényleg nagyon sokat segíthet, de valójában nem könnyű megbízható, jó szakembert találni aki szimpatikus is, mert sok közöttük az olyan aki csak a pénzre hajt. Sajnos volt alkalmam megtapasztalni.
2015. dec. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Gyenge vagy. Ahhoz, hogy ezen változtass, meg kell erősödnöd. Persze ezt nem fizikailag értem :)
2015. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hosstess munkát végzek, különböző áruházakban kóstoltatok, és a másik lány követett el hibát, ami miatt egy áruházi dolgozó engem talált meg, és ahelyett hogy megkérdezte volna, melyikünk csinálta, ész nélkül nekem esett..Szóval nem állandó munkakörnyezetben vagyok, mi csak "vendégek" vagyunk az aktuális áruházban.


Utolsó, nyilván ezt magamtól is tudom, hogy meg kell erősödnöm, de ennek a hogyanja érdekelne, nem maga a tény.

2015. dec. 31. 08:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen helyzetek fognak megerősíteni. Gondolj úgy rá, mintha legalábbis valami edzés, vagy próbatétel lenne, és próbálj meg nem sírni. :) Idővel változni fog.
2015. dec. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#6 vagyok. Köszönöm szépen a lepontozást! Gondolom főként pszichológusoktól kaptam, mert azzal, hogy elmondtam az igazságot, rontom az üzletet. Sajnos én eddig 3 pszichológusnál jártam és ezek közül mind a három már rögtön az első alkalommal a pénzre tért rá, hogy mennyi pénzem van, ez volt a legnagyobb kérdésük. És amikor mondtam, hogy nekem nincs sok pénzem és csak ennyit és ennyit tudnék fizetni, mind a három páros lábbal rúgott ki az ajtón. És nagyon nagy szükségem lett volna a segítségre mert erősen depressziós voltam. Tisztelet a kivételnek természetesen, biztosan vannak jó és tisztességes pszichológusok is, de a legtöbb közülük közönséges csaló és nem pszichológiai tanácsadást, hanem bóvli érdekbarátságot árul ami inkább árt mint használ és függővé tesz. Ugyanezt megkaphatod akkor is, ha szerzel magadnak inkább egy jó barátot, kevesebbe kerül és hosszabb távon is jobban jársz vele. Egyébként meg valószínűleg pszichoterápiára lenne szükséged, amit Magyarország pszichológus nem végezhet, kizárólag pszichiáter vagy klinikai pszichológus. Ezek között inkább található normális, de ritka mint a fehér holló. A sírást semmiképpenen ne folytsd vissza, azzal teszed a legrosszabbat mert csak gyűlik és gyűlik benned a feszültség és akkor még a sírás által sem fogsz tudni megszabadulni tőle. Ha budapesti vagy tudok ajánlani számodra egy viszonylag normális klinikai pszichológust, de arra készülj fel, hogy nagyon nem lesz olcsó mulatság; egy alkalomra elkér azt hiszem vagy 10 000 Ft–ot és egy pszichoterápia jó néhány alkalomba belekerül, tehát legalább 80–100 000 Ft körül lesz valószínűleg, de nem tudom pontosan. Pszichiáterrel talán jobban jársz, mert az egyből felír receptre egy valag gyógyszert amit én a magam részéről soha be nem szednék, de ezt neked kell tudni. Egy ismerősöm anyukája miután ezeket beszedte Obamát képzelte istennek, miután elköltöztek Magyarországról és abbahagyta a gyógyszert rövidesen helyre jött az állapota. A gyógyszernek köszönhetően viszont valószínűleg kevesebbszer kell menni, tehát nem fog rámenni minden jövedelmed. Semmiképpen sem szeretnélek befolyásolni, tehát ha úgy érzed, akkor menj el egy szakemberhez, ha van TB kártyád és fizeted a járulékot, akkor esetleg keress államilag támogatott rendelést. Azzal meg az a baj, hogy annyian vannak, hogy alig jut valamicske idő egy emberre. Nemrég volt egy ismerősöm aki ilyen helyre járt, de annyira nem használt neki, hogy idegességében beleverte a fejét egy falból kiálló vasba és örülök életére szóló fogyatékosságot szerzett magának. Szóval amit elsődlegesen ajánlanék, hogy keress magadnak egy barátot, egy lelki társat akivel egy kávé mellett kibeszélheted a problémáidat és akit nem zavar, ha közben elsírod magad. Sírni szabad, ez nem valami bűnös dolog, ne legyen miatta bűntudatod semmiképpen sem. Ha hostess vagy, akkor nagyon valószínűnek tartom, hogy a megjelenéseddel nincs különösebb baj. Itt jegyezném meg, hogy barátot nem csak az találhat, akinek jó alakja van, hanem bárki. Tehát akár keress magadnak egy fiú barátot, olyat akitől főként szeretetet kaphatsz és segít neked átvészelni a legnehezebb pillanatokat. Továbbra is tartom az álláspontomat, hogy nem veled van a baj. Ismertem hozzá hasonló embereket, nekik sem pszichológus kellett, hanem egy megértő, szerető lelki társ. Sőt, ha hiszed, ha nem részben saját magam is hozzád hasonló vagyok. Én ha tudnék segítenék Neked, de sajnos ehhez nincs meg a megfelelő jogosítványom, mert nem vagyok pszichológus vagy pszichiáter. Csak mint egy anonim hozzászóló tudok számodra tanácsot adni, amit vagy megfogadsz vagy nem. És még azt is javaslom, hogy ne nagyon hallgass az itt túlságosan röviden hozzászóló emberekre ha emberek egyáltalán, mert a legtöbb esetben vagy egyszerű trollkodásról van szó vagy valaki azért vadászik rád, hogy esetleg ellened valamilyen bűncselekményt kíséreljen meg. Tehát ne feltétlenül rám, de inkább az olyanokra halgass, akik láthatóan hozzáértőbben, hosszabban kifejtik a véleményüket. Ilyen esetben a legtöbbször az iskolapszichológust szoktuk javasolni, de gondolom már nem jársz iskolába. Szóval vagy elmész magánban rengeteg pénzért vagy sorban állsz állambácsi rendelőjében aminek jóformán nincs semmi értelme, esetleg nekilátsz és keresel magadnak barátot, barátnót, lelki társat aki támogatni tudna Téged. Én ezt az utolsót lehetőséget javaslom, de a döntés természetesen a te kezedben van.
2015. dec. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!