Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek mit gondolnának,...

Az emberek mit gondolnának, ha kendőt hordanék? Nő vagyok. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nem követek semmi olyan vallást, ami ezt előírja, és fiatal is vagyok, ezért félek a véleményektől. Amúgy nem tekerném teljesen körbe, csak lazán, hogy a hajam ne látsszon ki, szinte úgy állítanám be, mint a "hosszú hajat".

Amúgy azért tenném, mert I-tenben nagyon hiszek, és a lelkem mélyén nagyon vallásos vagyok. Magam sem tudom, hogy milyen, mivel nem szeretem magam behatárolni, de "tisztábbnak" érezném magam, vagyis nem is tudom megfogalmazni, értitek, mire gondolok.

Ti erről mit gondoltok? Minél több vélemény érdekel.


Előre is köszönöm, valóban fontos lenne. :)



2016. jan. 2. 12:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, mi ez, hogy nem követsz semmilyen vallást, de vallásos vagy... de azt hordasz, amit akarsz, legfeljebb naponta húszan rákérdeznek, miért. Egy idő után lehet, hogy unalmas lesz elmagyarázni.


előzőeknek: ortodox zsidók szokták így írni Isten nevét, mert ugye nem illik kimondani meg leírni se, de valahogy mégis utalni kell rá, ezért nem írják le teljesen.

2016. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Jól írta a 11-es ,illetve tegnap (2015.jan.02./5776.tev.22.) ki is fejtettem róla a véleményemet:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


(5-ös az enyém)


Nálunk ,zsidóknál csak az úgymond "komolyabb" rabbinikus (ortodox,modern-ortodox,háredi ,illetve haszid) közösségeknél (más szót nem tudtam volna használni) hordanak fejtakarót a nők:


Kép:


[link]


[link]


Jemenben élő zsidó nők még hordanak olyan ruhákat (vagy ahhoz hasonlókat) ,mint a muszlim nők ,illetve van etnikai népviseletük is:


Kép:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Illetve a Meá Seárím nevű negyedben még van egy kis csoport akik ún. "zsidó burqával" fedik le asszonyaikat:


[link]


Bár a kérdező nem említette ,hogy zsidó,keresztény,muszlim vagy bármilyen vallású.


De egyébként én nem ítélek el.

Amíg nem botránkoztat meg (és erre nagyon kevés esélyt láttok) addig nincs kifogásom. :D


Üdv!

2016. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Megértelek, szívem szerint én is hordanám, amikor a templomban vagyok, keresztény templomban viszont nem szokás.Szép leszel benne hordjad nyugodtan! :)

2016. jan. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!