Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzem jól magam a bőrömben...

Nem érzem jól magam a bőrömben, illetve ebben az élethelyzetben, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igazából lehet nem tudnak idegenek segíteni rajtam, hiszem én sem tudom mi a probléma, csak azt, hogy ez így nem jó. Gimnázium végéig kitűnő tanuló voltam, de sosem találtam rá arra a dologra amit igazán szeretek, amiben majd esetleg dolgozni akarok. Mivel a reál tárgyak könnyen mentek, és hiányszakma is, mérnöki egyetemre jelentkeztem. Most, hogy már kb. a közepén járok, kezdek elcsúszni a tárgyakkal, mert nagyon nehezen ülök le tanulni, szinte egyáltalán nem érdekel a dolog. Ha nagyon akarnám magamra tudnám erőltetni, de egy ilyen szakot szerintem az tud rendesen elvégezni, aki igazán szereti, érdekli. Egyre többször fordul meg a fejemben, hogy otthagynám, de nem tudom mit szeretnék csinálni, plusz elég tetemes összeget kéne kifizetni a szerződés miatt, így megrekedtem. Nagyon sok más dolog érdekel, szeretnék utazni, imádok főzni, olvasni, sminkelni, a fotómanipuláció is vonz, a divat is, szóval elég tág az érdeklődési köröm. Mégsem tudom mit kezdjek magammal.

Továbbá elég tökéletlennek is érzem magam, a kinézetem miatt, sehogy se érzem jól magam, pedig már szinte túlzásba is viszem az igényességet, mégsem érzem magam elég jónak. (Nem mondanak csúnyának, szerintem átlagos kinézetem van).

Voltatok már ilyen helyzetben? Sikerült kilábalni, megtalálni magatokat? Szívesen meghallgatom a történeteket, hátha tudok belőlük meríteni valamit.

Köszönöm előre is a válaszokat :)

21/l


2016. jan. 4. 01:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben voltam, még a kor is stimmel, de én vettem a bátorságot és 3 sulit is otthagytam. Persze benne volt sok pénzben, de felvettem a seggem, elmentem diákmunkára és utólag visszatörlesztettem mindenkinek mindent. Kezdtem rendészettel, megutáltam idővel, voltam vámos is, az sem jött át, belekóstoltam az informatikába is, de az sem az én világom. Most a 4. iskolával úgy néz ki a vendéglátásban megtaláltam, amit szeretek csinálni és még a tanulmányi átlagom is olyan, amilyen általános iskola óta nem volt. Szerintem válts, ne járj úgy, mint a tesóm, aki elvégezett kényszerből ugyanilyen indokokkal egy szakot és úgy fél év munka után most itthon ül már majdnem egy éve, mert hányingere van az egésztől, de máshova meg nem veszik fel, mert vagy túlképzett, vagy alulképzett.
2016. jan. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg az Into the Wild-ot, olvass Thoreaut, Emersont.

Utazz, de ne repülővel és elsőosztályon, hanem kóstolj bele az életbe.

Most válaszúton vagyok. Gyerekkoromban ráeröltettek valamire, amit aztán egyetemen megszerettem. Emellett van egy álomszakmám, amit már akkor akartam, mikor még nem tudtam beszélni. És ezeken kívül még sokminden érdekel.

Pillanatnyilag annyira lehajtottam magam az utóbbi 6 évben, hogy most csak fekszem és nézem a plafont. De tudom, hogy ezen is túljutok. Volt mikor azt hittem, nem. Pár hónapja tart. Hozzájárult egy haláleset is.

Biztos tudod, mit szeretnél csinálni, csak nem mered.

Most próbálgatom a drasztikus váltásokat.

Tavasszal pl.országot váltok, csak úgy minden nélkül. Bicikli, hálózsák, fogkefe, kés.

Menj önkéntesnek, szakítsd meg a tanulmányaid, hagyj időt magadnak rájönni, mit szeretnél. Tökéletes nem leszel, és olyan sem, mint más.

Minden nap csak arra törekedj, hogy egy picivel jobb legyél, mint a tegnapi önmagad.

2016. jan. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól függ a véleményem, hogy mennyire vagy elcsúszva. Én azt mondom, ha lehet, akkor fejezd be, amit elkezdtél. Valószínűleg nem ezt fogod csinálni később, de egy érték lesz a kezedben ezzel a diplomával és ha anyagi gondod van könnyebben kijössz belőle mérnökként, mint egy érettségivel. Utána kereshetsz egy langyos állást és közben kitanulhatod azt, amit szeretsz, aztán otthagyod a műszaki területet. Ha viszont most hagyod ott konkrét terv nélkül, akkor a szerencsén múlik a sorsod, bár ha támogatnak otthonról anyagilag, akkor annyira nem vészes ez a lehetőség sem.

Egyébként én is mérnöknek tanulok, mint te. Rengeteget tanulok, de sikeres vagyok és szeretem is. Az élet más területén én is gödörben vagyok, ezt inkább itt nem írom le. Keresem rá a megoldásokat és tesztelem őket.

22/f

2016. jan. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fejezd be, amit elkezdtél. Abból mégis, mi hátrányod származhat?

Ha utazni szeretnél, ott van az Erasmus. Nyárra mehetsz nyári egyetemekre a hobbijaidból.

Vannak pályázatok. Valamivel motiváld magad, hogy ne légy középszerű.

Igen voltam ilyen helyzetben és én kiléptem belőle. De igazából nekem nem volt választásom, azt hiszem :)

2016. jan. 4. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!