Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek úgy néha, hogy...

Ti nem érzitek úgy néha, hogy a mai zenékre reflexszerűen vágják rá, hogy rossz?

Figyelt kérdés
Én általában rock zenét hallgatok, érdekel a rock története, olvasok róla, és ismerek sok régebbi előadót. Értem, hogy sokan mit kritizálnak az olyan énekesekben, mint pl. egy Selena Gomez (bocs attól, aki szereti), de néha szerintem gondolkodás nélkül rávágják az emberek mindenre, hogy ami mai, az rossz. Mondhattam volna akár filmeket vagy divatot is.
2016. jan. 4. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan kérdés amiről a végtelenségig legetne vitatkozni mert ugye nagyon megosztó.Ugye az ízlés...kinek mi, kivel ki.
2016. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy sokan úgy vannak vele, hogy ami nekem nem tetszik, az rossz.

Sajnos rengetegen nem jutnak el odáig, hogy attól függetlenül, hogy valami nem az én stílusom, attól még lehet jó.

2016. jan. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, pont, hogy azt szeretik amit lenyomnak a torkukon. Nem baj ha pop, metál, rock, punk, akármi de azért ismerhetne mindenki kisebb bandákat. Nem, nem, ugyanazt a discos zenét teszik be 1000.szerre is ugyanarra a davidgetta featre táncolnak, borzasztó.

Ott az a kis grofo, zeneileg 0, aztán mekkora sztár.


Filmek? Ha beszélgetek egy filmről akkor annyit mondanak hogy ja az egy jó film tetszett, vagy azt, hogy sz@r. Én elkezdem kifejteni, hogy tetszik benne a realitás, a karakterfejlődés, bár a helyszínek életlenszerűek és ő meg ő nem nagyon illik ebbe a képbe, valamint itt vagy ott van egy logikai hurok. Erre csak bólogatnak, önálló véleményük nincs.


Divat? Ugyanaz mint a zene.

Ha tényleg érdekes és egyéniség embereket akarnánk akkor mindenki máshogy öltözne, nem annyi lenne a különbség, hogy valakin kék Pull&Bear pulcsi van, a másikon meg zöld. Minden második embernek ugyanolyanra vágva a haja.


Egyszerűen én ezt nem bírom, máshogy öltözöm, más zenéket hallgatok, sokféle filmet megnéztem már.

Nekem ezek igenis rosszak, szerintem elsősorban emiatt jövök ki kevés emberrel.

2016. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Rockból is van mai, azokból is vannak nagyon jók :D

Egy-egy stílusra simán rámondom, hogy az rossz, akkor tényleg nincs olyan dal, ami tetszeni fog, de ez annyira szubjektív vélemény, hogy szerintem senkinek nem fáj az, ha én azt mondom, hogy xy-t nem szeretem ezért meg azért, vagy nem fogja ettől más kevésbé szeretni. Mellesleg szerintem többen hallgatják a "mai" zenéket, mint amennyien ellene vannak, nem ok nélkül ennyire népszerűek, szóval az állításod helytállóságán is elgondolkodnék a helyedben.

2016. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ízlések és pofonok, persze, de értem a problémád. Én is ismerek sok olyan embert, aki reflexből szidja a divatos dolgokat vagy azt, ami nem az ő személyes kis ízlésének nem felel meg. Nem "Ez nekem nem jön be" módon, ami teljesen természetes, hanem elég agresszíven a földbe taposva a szóban forgó dolgot.

Szerintem ezek az emberek egyszerűen szeretnék azt érezni, hogy ők jobbak, mint a "tömeg", kevésbé ismert/régebbi dolgokat szeretnek, tehát kifinomultabb az ízlésük és műveltebbek. Ez persze nem feltétlenül igaz.

2016. jan. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Filmek? Ha beszélgetek egy filmről akkor annyit mondanak hogy ja az egy jó film tetszett, vagy azt, hogy sz@r. Én elkezdem kifejteni, hogy tetszik benne a realitás, a karakterfejlődés, bár a helyszínek életlenszerűek és ő meg ő nem nagyon illik ebbe a képbe, valamint itt vagy ott van egy logikai hurok. Erre csak bólogatnak, önálló véleményük nincs. "


Ezek szerint nekem normálisabb ismerőseim vannak. Bocsi.


"Divat? Ugyanaz mint a zene.

Ha tényleg érdekes és egyéniség embereket akarnánk akkor mindenki máshogy öltözne, nem annyi lenne a különbség, hogy valakin kék Pull&Bear pulcsi van, a másikon meg zöld. Minden második embernek ugyanolyanra vágva a haja. "


Nem arra gondoltam, hogy egyes emberek mit követnek, hanem a korstílusokra. Hogy pl. aki ma Justin Biebert követi, az b*zis. Bezzeg, aki régen a hair metál bandák hatására nézett ki lányosan, az oké.

2016. jan. 4. 21:23
 7/9 A kérdező kommentje:

"Mellesleg szerintem többen hallgatják a "mai" zenéket, mint amennyien ellene vannak, nem ok nélkül ennyire népszerűek2


Igen, de figyeld a szórendet: reflexszerűen vágják rá azt jelenti, hogy aki rávágja, az gondolkodás nélkül

AKI-AZ


amire te gondolsz, az ilyen szórendben lenne: rávágják reflexszerűen

2016. jan. 4. 21:24
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sok mai zenészről nekem is negatív a véleményem, de szerintem ilyenek régen is voltak (bármelyik zenetörténeti könyvben lehet róluk olvasni), csak ugyebár nem maradtak fenn, ezért azt hisszük, hogy régen csak jó dolgok voltak.
2016. jan. 4. 21:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Vagy pl. megkérdezem vkiről, hogy mit gondol X ember hangjáról, és azt válaszolja: ahhoz képest, hogy mai jó. És ez gyakori válasz. Miért? Biológiailag csak nem születnek gyengébb hanggal megáldott emberek. Tény, hogy azonban sok gyenge is érvényesül, esetleg jobban, mint mások.
2016. jan. 4. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!