Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nagyon rossz úton jártam,...

Nagyon rossz úton jártam, szeretnék megváltozni, hogyan?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, végzős gimnazista. Családi okok miatt nincs biztosítva az étkezésem, vagy a lakhatásom, tanulmányaim, edzéseim, különóráim. Mindent önerőből fedezek.

Eddig a testemből éltem. Szeretnék ezen változtatni. Hogyan kezdjek neki?

Szükségem lenne egy olyan megoldásra, amivel nem kell a testemet ilyen formában használni, de ami fedezi a kiadásaimat, megélhetésemet(nem fényűző dolgokra gondolok).

Valószínűleg sokan elítélnek most ezért, de nem baj, már megszoktam, ha lenéznek :) viszont tényleg szeretnék változtatni az életemen.

Az eddigiek során sem hanyagoltam el a tanulást. Megszereztem a középfokú német nyelvvizsgámat(írásbeli, szóbeli egyaránt kész) és Bécsben tökéletesen elboldogultam a tudásommal, még mondták is, milyen jól beszélek németül :$ Ezt semmiképpen nem szeretném elhanyagolni, de angolul is tudok, abból nyár végére tervezem a nyelvvizsgát.

Az iskolában természettudományos fakultáción vagyok, mert orvos szeretnék lenni.

Nagyon szeretek tanulni, nagyon sok dolog érdekel, és szívesen tanulok újabb és újabb dolgokat.

Szerintetek hogyan tovább? Mit tegyek? Mert azt tudom, hogy hiába az álmok, ha ezt az életmódot nem hagyom magam mögött, nem lesz jó vége a dolognak...


Köszönöm a segítségeteket!



2015. dec. 22. 01:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ezen kell keresztül menned. Szüleid nem dolgoznak ? Korábban amíg nem töltötted be a 18.-at nem vette ezt észre egyik tanárod sem ? Suli nem próbált segíteni ? Esetleg önkormányzat ?

Koncentrálj továbbra is a tanulásra, ha jók a jegyek a továbbiakban ösztöndíjjal és különféle támogatásokkal ellehetsz amíg el nem végzed a sulit.

Suli mellett menj el árufeltöltőnek vagy valami diákmelóra. Nem fog annyit hozni mint a korábbi munka... de ezzel léphetsz rá az ebből kivezető útra.

2015. dec. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#1:

De, dolgoznak mind a ketten. Ami azt illeti, nagyon jól is keresnek, mert mind a ketten vezető beosztásban dolgoznak, mérnökként :) Viszont engem nem támogatnak, ezen nem is fognak változtatni.

Diákmelókat próbáltam már, de sajnos számomra abból lehetetlen megélni. Gondolj bele, maga a lakás bérlés sem olcsó... És ennem is kell valamit, sajnos :D

De köszönöm a tanácsodat! :) Szép napot neked :)

2015. dec. 22. 02:22
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 még mindig :)


A suliban észrevettek dolgokat, mikor külföldön voltam sokat hiányoztam például, de nyilvánvaló, hogy nem mondhatom meg, mit dolgozok...

Egyszer kaptam 10000ft-ot :D annyi az iskola támogatása, holott nekem még adománycsekket is kell nekik fizetnem, minden hónapban... :)))

Na mindegy...

Az önkormányzattól pedig nem hinném, hogy bármit is kaphatok. A szüleim baromságaiért nem adnak pénzt :)

2015. dec. 22. 02:27
 4/11 A kérdező kommentje:

A jelenleg #3-as válaszolónak:


Nem, egyáltalán nem könnyebb. Nagyon sok mindent megpróbáltam, és e mellett is végzek diákmunkákat. Azt viszont kötve hiszem, hogy te, vagy bárki más fedezni tudná az életét és a lakhatását 145ft-os nettó órabérből, tanulás és egyebek mellett.

De köszönöm a válaszod :)

2015. dec. 22. 02:41
 5/11 anonim ***** válasza:
most akkor még mindig csinálod?engem sem támogatnak semmivel sem a szüleim
2015. dec. 22. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4: amíg nincs jobb lehetőségem, addig igen. Bár erre a hónapra már szerencsére megvagyok, decemberben és az egyéb hideg hónapokban sokan keresik a társaságot...
2015. dec. 22. 02:45
 7/11 A kérdező kommentje:
bocsánat, ez a #7-esnek ment
2015. dec. 22. 02:46
 8/11 anonim ***** válasza:
Állami gondozásba miért nem mentél?
2015. dec. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

És a szüleid nélkül élsz? Egyedül egy lakásban?

Ezért a szüleid börtönbe is kerülhetnek, valamint a kuncsaftjaid is. Mind bűncselekményt követtek el ellened.


Neked járnak ezek az államtól alapból, nem kell megkeresned az árárt.

2015. dec. 22. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvia07 válasza:
Keresd fel a helyi családsegítőt. Vagy, ha írsz privátban, megadom egy szakember közvetlen elérhetőségét.
2015. dec. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!