Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha félek nagyon...

Mit tegyek ha félek nagyon Budapesten?

Figyelt kérdés

2 hónapja költöztem ide, mert itt tanulok. Valahogy soha nem érzem magam biztonságban az utcán bárhol vagyok. Kisvárosból származom, és tudtam hogy nagy lesz a váltás, de valahogy nem bírom megszokni. A sok csöves, a megállokban köpködő hangos cigányok, a napi szinten való leszólítgatások. Minden reggel hanyingerrel indulok el a lakásomból, és csak akkor nyugszom meg ha hazaértem.

19/L


2016. jan. 11. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Gázsprey zsebbe.
2016. jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 acelsziv ***** válasza:
54%
hol a fenében laksz? 8ker?
2016. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Iratkozz be vmi harcművészeti klubba,rengeteg lány jár Pesten ilyen klubba és még bnöket is szerzel!
2016. jan. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Azért van hogy leszólítanak, mert látják hogy odaadnád mindened ha kicsit erősebben szólnának hozzád. Ha lány volnék és tudnám magamról hogy félek egy gazdátlan kutyától is ha szembejön velem, akkor nem költöznék sehova 19 évesen, nem tudom melyik az a kisváros ahol ne lehetne tanulni, miért pont az ország középre kellett menned?
2016. jan. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én Budapesten születtem, szóval sosem féltem ilyenektől, 9-10 évesen is ugyanúgy elmentem sétálni bármerre egyedül, soha nem történt semmi baj azon kívül, hogy béna voltam, elestem, stb. Szóval én nem tartom Budapestet veszélyes helynek, egy idő után pedig szerintem meg fogod szokni, addig pedig kitartást :)

18/L

2016. jan. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kitalálom hogy pesten laksz. Jós vagyok? Külváros. 10. kerület? 8.?
2016. jan. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Idővel hozzá lehet szokni. Én ugyan nem vagyok pesti, de elég gyakran járok fel oda 2-3 napokra és régen én is nagyon parázva járkáltam ott egyedül. Mindig attól féltem, hogy vagy belém kötnek, rossz buszra szállok fel és nem tudok visszajönni, meg minden ilyesmi.

Aztán ahogy egyre többet bóklásztam egymagam, egyre rutinosabbá váltam és fokozatosan elszállt a félelmem. Ma már egész bátran járok-kelek a városban, ha ott vagyok :)

Na, mondjuk attól még mindig félek kicsit, hogy egy rossz pillanatban belém kötnek és megtámadnak, de korántsem parázok rá annyira, mint évekkel ezelőtt. Résen kell lenni és kerülni a feltűnést, ennyi a titok :)

Biztos vagyok benne, hogy nálad se lesz semmi gáz, ne aggódj!

22/F

2016. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 zgyzgy ***** válasza:

Nyilván Pesten laksz, ahová én sem gyakran teszem be a lábam.

Azt javaslom, költözz át Budára.

2016. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!