Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyikünk nézetei a helytállób...

Melyikünk nézetei a helytállóbbak szerinted?

Figyelt kérdés

A huszas éveim közepét taposom, 1.5 éve végeztem az egyetemmel. Közgazdászként végeztem logisztika szakirányon. Diákmunkák és az egyetem utáni munkahelyemen hamar rájöttem, hogy nem nekem való a heti 40-45 óra irodában ücsörgés és az ennyire monoton munka (semmi másból nem állt a munkaidőm, mint email írogatásokból meg telefonokból, úgy éreztem, semmi hasznosat nem csináltam). Fájt a nyakam, a térdem a sok egy helyben üléstől, munka után feszült, stresszes voltam, mindezt minimálbér közeli összegért. Aztán egyetem után fél évvel kimentem inkább külföldre (kijártam a határon, közel laktunk) egy gyorsétterembe dolgozni, ahol a párom is dolgozott. Ezután már sokkal jobban éltünk, mint előtte, mindketten csak részmunkaidősök voltunk, de közel havi fél milliót hazavittünk, ráadásul a beosztásunk is közös volt. Igaz, nem voltunk megbecsülve, az osztrákok kb. a lábukat törölték belénk, plusz a derekam és a lábam is állandóan fájt az állómunkától, a végén (kb. 1 év) már kikészültem fizikailag.

A párom azonban közben másik szakmát tanult (ő is diplomás), IT területen szerzett komolyabb ismereteket, nemrég sikerült elhelyezkednie Ausztriában fejlesztőként. Az álláshoz viszont ki kellett költöznünk Ausztriába, albérlet...stb. Igazából csak addig akarunk ittmaradni, míg a párom karrierje be nem indul, utána Magyarországon szeretnénk építkezni és ismét a határon átjárni dolgozni. A gond az, hogy 2 hónapja nem találok itt kint munkát, beszélem a nyelvet, mégis... A párom szülei arra buzdítanak, vállaljak el bármilyen kulimunkát, nem számít, kicsit úgy érzem, nekik csak az számít, a párommal mi van (mikor ő gyorsétteremben dolgozott, agyon sajnálgatták, milyen megerőltető lehet neki, de engem, fele olyan fizikummal elzavarnának oda). Bevallom, úgy, hogy a párom már irodán dolgozik, bennem is előjött újra a karrier iránti vágy, de nem akarok megint minimálbérért kávéfőző-telefonkapkodó titkárnő szinten dolgozni. Még szívesen tanulnék is valamit, ha visszamegyünk Magyarországra, de nem tudom, mennyi értelme van. Gondolkodtam egy külföldi nyelvszak elvégzésén is.

Az én szüleim egyébként épp ellentétes véleményen vannak, mint a párom szülei. Szerintük ne vállaljak el bármit, nem azért tanultam, menjek irodára, aztán majd ott feljebb kerülök a kis minimálbéres-kávéfőző állásból is. Én viszont nem így látom, szerintem ennyire lentről, nőként sosem fogok normálisabb pozícióba kerülni, csak rámegy minden időm, az életem, aztán ott ülök majd 50 évesen még mindig 100 ezres fizetéssel és az alacsony-nem diplomás beosztásommal. Mások meg protekcióval, érettségivel végzik a jobban fizető fuvarszervezői meg marketinges munkákat, ahova én be sem tudok kerülni.

Sajnos nem tudom eldönteni, mit kezdjek az életemmel, úgy érzem, lassan kifutok az időből, hogy döntéseket hozzak, nem tudom, mit akarok csinálni, mivel foglalkoznék, a folyamatosan ülő- és folyamatosan állómunka sem nekem való, a pénz meg már kellene az építkezéshez, gyerekvállaláshoz (ami meg szépen felüggeszti a karrierálmaimat jó pár évre, de szeretnék még minél fiatalabban szülni). Most, munkanélküliként a párom magánjellegű projektjein dolgozom, besegítek neki, úgyhogy van elfoglaltságom, csak ez nem hoz elég pénzt. De a család meg már elzavarna dolgozni, és bevallom, már engem is zavar, hogy nem keresek pénz (hasznosnak nem éreztem magam egyik ilyen munkahelyemen sem, csak a pénz hajt). Ti melyik irányba mennétek el? Kinek van igaza? A párom szüleinek, miszerint vállaljak el bármit, csak fizessen, vagy az én szüleimnek, akik kávéfőző titkárnőnek szánnak minimálbérért, mert szerintük onnan később felkerülhetek magas pozícióba? Vagy nekem, amiért inkább tanulnék még valami részmunkaidős állás mellett? Vagy kifutottam már az időből?


2016. jan. 13. 10:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Menj dolgozni!!! Ha irodai munkát találsz, akkor oda. Ha olyat, amit eddig csináltál, akkor oda.

Munka mellett meg tanulhatsz. Sose késő tanulni.

De az nem jó semmire sem, ha vársz otthon, hogy az ajtón kopogtasson egy jó lehetőség.

Kicsit olyan érzésem van, hogy te most csak húzod az időt hogy ne kelljen dolgozni.

2016. jan. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Kinek van igaza?"


Ne ez számítson szerintem.

Döntsd el, milyen jellegű munkát szeretnél végezni: irodában - ahogy olvasom - nem szívesen dolgoznál, állómunkát sem végeznél, ezért a neked megfelelő valahol a kettő között lesz.


Én is pályát módosítottam 30 körül, és egy valamit megtanultam: ha másokra hallgatsz, ha ők döntik el helyetted, mi a jó neked, mit dolgozz, és nem saját magadra hallgatsz, keserves életed lesz!


Nem gondolkoztatok a pároddal közös vállalkozásban? Ő intézné a fejlesztés ügyeit, esetleg projektmenedzserként összefogná a teamet, te pedig a megrendelőkkel tartanád a kapcsolatot, meg némi marketinges ügyintézést. Abban a formában és ritmusban, ahogy neked tetszik.

Több ilyen párt ismerek, teljesen jól elvannak így.

2016. jan. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De, épp a vállalkozás a közös célünk hosszú távon, de ehhez még mindkettőnknek sokat kell tanulnia, főképp szakmai téren (arra is gondoltam, hogy pl. grafikát tanulva besegíthetnék neki abban is). Már most is van 1-2 projektünk, amin dolgozunk, de ezek legfőképp ismerősöktől jöttek, nem tudom, amúgy a piacon mennyire állnánk meg a helyünket.

Arra pedig már én is rájöttem, hogy ha azt követem, amit mások mondanak, csak ez lesz a vége, egy nagy keveredés, amiben fogalmam nincs arról, mi az, amit én akarok. sajnos még túl fiatalok vagyunk és túlságosan hatással van ránk a családjaink véleménye. Mióta kint élünk, minimális velük a kapcsolat, de így is odaszúrják állandóan a megjegyzéseiket még abban a heti egy beszélgetésben is. Én folyamatosan kapom mostanában a beszólásokat, kritikákat, a párom állása meg pl a szüleim szerint tök jó dolog, de az ő szülei szerint felesleges cécó volt egy állásért költözni (pedig előtte sem náluk éltünk). Velem kapcsolatban meg mindenki csak azt tudja mondani, hogy az xy meg a z ugyanennyi idősek (24 leszek) és mennyire sikeres már mindegyik, milyen jó pozícióban vannak valamelyik magyar multinál és majdnem osztrák szintű fizetésük van, én meg mégis milyen béna vagyok, miért nem tudom az xy meg a z után csinálni én is... én meg ettől persze szerencsétlennek érzem magam. Irodai munkára nem vagyok jó, mert monotonnal, unalmasnak érzem és fájnak tőle egyes ízületeim, fizikai munkára meg megint nem vagyok jó, mert gyenge fizikumom van, gyakran vagyok beteg és ott is állandóan fáj valamim. Tényleg a kettő közt lenne jó, valami pörgős, intézkedős munka, ahol azért közben le lehet ülni a gép elé is.

2016. jan. 13. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!