Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kiábrándultam teljesen az...

Kiábrándultam teljesen az emberekből, miért csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Teljesen kiábrándultam az emberekből.

Értem én, hogy egy senki vagyok, 20as éveim elején (lassan inkább közepén) járó, egyedülálló lányként (nőként), de nem értem, miért bánnak néha úgy velem, hogy már én is úgy érzem, nincs értelme a világon lennem...

A megvető, lenéző, vagy inkább levegőnek néző viselkedés.

Lehet, hogy csak az én illúzióm, meg kisebbségi komplexusom, meg, hogy nehezen kezelem a visszautasítást.

De bánt. Ez most egy konkrét szituáció de nem szeretném itt taglalni. A lényeg, hogy az illető leányzó szőke hajú, kék(?) szemű, fehér bőrű, szép, sikeres, régóta kapcsolatban él, álomlány és álomsrác, gondolom a családja büszkesége, eléggé szép "hivatásra" képzik ki (mmint elég jó társadalmi presztizse van a leendő szakmájának, amiben nemsokára dolgozni is fog már), külseje szerint egy nagyon aranyos álomlány, képein mindig mosoly, vidám jelenetek.

Amit én tanulok semmire sem jó, csak azért csinálom, hogy legyen valami szellemi örömöm ebben az életben. Egyedül vagyok, de leszarom, viszont úgy érzem, a társadalom előbb-utóbb megbélyegez ezért is. EMberek "beszélnek a lelkemre" azzal, hogy miért nincs senkim, ne maradjak egyedül (nem is a családomról van szó, úgyhogy ignorálnám, de ha ez folyik belőlük?), nem értik, hogy úgysem kellenék senkinek. Alacsony vagyok, nem túl szép, egy ideig azt gondoltam, legalább okos vagyok, de már azt sem gondolom, ilyen hülyeségek zavarnak... Ja, ezzel az illetővel egyidősek vagyunk. Nem vagyok féltékeny. Én abszolút pozitívan álltam hozzá. Ő (meg mások is) meg kb. úgy nézett átt rajtam, vagy olyan véleménye lehet, hogy nem tudom, mégis mit gondol (inkább magáról, mint rólam). Ennyit számít, hogy honnan származol, hogy ki a családod, mennyi "lóvé" van, hogy mit (fogsz) dolgozni, hogy milyen "kasztba" tartozol? Nem az első eset, hogy a lenéző pillantásokat kapom. Pedig lehetne mire büszkének lennem, de az életemet egy nagy szarnak érzem. Legjobb lenne újrakezdeni, de nem lehet. Ezt dobta a gép. Néha az ő helyzetükbe képzelem magam és csak eltaposnám magam, ha bogár lehetnék, mint amilyenné Gregor Samsa is változott. Mert ők is így kezelnek kb. és én is utálom már magam ezért. Nincs kiút, csak a megszűnés. Tud vki bármit mondani erre? Hogy mit csináljak ezekkel az emberekkel, azon kívül, hogy ignoráljam/felejtsem el ezeket a szituációkat? Hihetetlen, hogy egy ember mennyire könnyen el lehet juttatni arra a pontra, hogy meggyűlöli az életét és eldobná, mert mások egy darab szarnak nézik.

Igyekszem csinos lenni (de még mindig nem vagyok az a rámnéznek és "ÚÚÚÚ" kategória, soha nem is leszek, én amolyan here vagyok mint a méheknél), próbálok normálisan kinézni, becsületes életem van, de ez nem elég. Rámnéznek és eltesznek egy skatulyába. Őszintén nem tudom mi a bajuk, csak találgatok, mert beszélni soha nem beszélnek velem (nem ereszkednek le hozzám, ugyan; csak megüzenik, hogy bocsi de te nem jöhetsz/rád nem vagyunk kiváncsiak). Az én szüleim nem befolyásos emberek, kisemberek, nincs semmijük, ahogy nekem sem, de ettől még... úgyérzem, az ilyen sznob pk azt gondolják magukról, övék a világ, mert ők mindig is hercegnők voltak. Tudom, ne hasonlítsam magam máshoz. Nekem csak az fáj, ahogy mi emberek bánunk egymással. Tényleg muszáj ennek így lennie??? Vagy tényleg velem van a baj? (költői kérdés, igazából biztosan így van...)

Értelmes válaszoknak külön örülök, de jöhet trollkodás, kötözködés, minden és bármi, igazából... Legalább kiadtam magamból.


20+ N


2016. jan. 14. 06:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy mit tanulsz?

Nem hiszem, hogy ne kellenél senkinek, ezt csak már elkönyvelted igy az évek során, leírtad magad.

Nem tudom tényleg hova jàrz suliba, de én tényleg hülye vagyok, ronda , sokszor idióta, és azért meg tudom talàlni a társaságom az egyetemen, így is vannak akik birnak. Aki meg olyan, azzal nem foglalkozok. Nem szabad hagyni, hogy a többi ember elvegye a kedved. Mindig is lesznek olyanok akik lenéznek valami miatt, le kell őket sza... magasról. Nagyon jó dolog élni, és annyi pozitiv élményed lehet, minimálbéres fizetésből is , hogy nem érdemes energiàt fektetni azokba akik lenézőek.

2016. jan. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az tűnik a problémának, hogy így gondolkodsz. Nem a magasságod, külsőd, vagyonod, családi háttered alapján nem választanak, hanem gondolom ez az attitűd, amit itt most elnyomtál, másképpen is érezhető, valahogyan lejön rólad. Na ezt nem bírják az emberek. Ne azt kérdezd, miért ilyenek az emberek, hanem hogy te miért vagy ilyen!

Mindenkinek az életében van rengeteg olyan ember, aki elutasította, vagy akivel szimplán csak nem alakult ki barátság, semmilyen kapcsolat. Ez nem kudarc, ez az élet rendje, nem lehetsz megfelelő 7milliárd embernek. Ezért nem vetheted a Dunába magad!

Sírsz, hogy hogy bánnak veled, de a más emberekről azt írod, sznob p*csák. Miért is? Mert gazdagabbak, (szerinted) szebbek? Nézd, ha tényleg a különbségetek az oka, hogy nem haverkodik veled, akkor aaz akkora nagy baj? Mi szükséged lenne egy ilyen emberre? Akivel nagy a különbség, helyből nehezebb megtalálni a hangot. Nm jó helyen keresgeted a barátokat. Mindenki mellől elszakad egy-két barát, gyerekként és felnőttként is. Ez az élet rendje. Válassz egy hobbit, járj el valamilyen közösségbe, ahol feloldódhatsz, és ott majd olyanokkal ismerkedsz, akik közelebb állnak hozzád.


Belesüppedtél az önsajnálatba, és másokat bántasz meg elemzel külseje, családi háttere szerint. Ennek ehhez nincs köze, a barátság nem erőltethető. ha húsz elmúltál, ideje lenne tudni, hogy ami nem megy, nem kell erőltetni, meg fröcsögni, pörögni rajta. Oké, szőke kis jogászlány (felteszem, jogász) majd haverkodik mással.


Nem csak az a baj, hogy magadat ferdén ítéled meg, de ezt másokon adod ki. ha azt mondják, ne gyere a buliba, nem biztos, hogy ők a szemetek, gyakorolj egy kis önkritikát is, de ne a külsőddel, meg az anyagiakkal kapcsolatban, hanem pl hogy hogy viselkedsz, mennyire illesz bele a bandába. Elképzelhető, hogy csak azért nem hívnak, mert annyira nem illesz be, hogy nekik is kínos.


Szóval sok átgondolnivalód van, de a sznob p*csázást hagyd el.

2016. jan. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én hátterem teljesen más, nem az elutasítások miatt kezdődött, hanem mert senkivel sem tudtam kijönni.


Az volt a módszerem, amit te is csinálsz, elkezdtem lenézni őket és meggyőztem magam, hogy ha akarnák se, nekem akkor sem kellenének, mert jó így, persze ez nem volt igaz. Ami nagyon érdekes, hogy idővel viszont igazzá vált, a lenézésüket is abbahagyhattam, mert egyszerűen nem érdekel a többi ember. Ez így van egy ideje, de nem vagyok nyugodt.


Mi van, ha egyik nap arra ébredek, hogy mégis szükségem van emberi kapcsolatokra, de egyszerűen alkalmatlan vagyok rá? Az én életemnek ott lesz vége, viszont most hiába erőltetném, tényleg kiirtottam magamból minden igényt erre, nagyon rosszul hangzik, de valakinek nagyon kellene ahhoz passzolnia, hogy érzelmileg ne legyek felé közömbös. Nem akkor, ha egy idegen bajban van, nem így, hanem hogy valaki pl. tudjon hiányozni, vagy érezzek késztetést arra, hogy időt töltsünk együtt... ilyen nincs, évek óta, zéró.

2016. jan. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy magyar romaként takarítónő voltál Németországban, most már az sem, még onnan is kirúgtak. Szerinted mégis mit gondol rólad a pasid exe, aki művelt, gazdag, gyönyörű..? Igen, ennyit számít a származás, a külső és "az a darab papír" amit diplomának hívnak.
2016. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon negatív a gondolkodásod, negatívabb, mint nekem, pedig egyáltalán nincs okod rá. Felesleges másokhoz hasonlítgatnod magad. A kinézeted nem láttam, de az alacsonyság kifejezetten előnynek számít, és amúgy sem minden férfi felszínes. 22/f
2016. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!