Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Idétlen kérdés következik:...

Idétlen kérdés következik: Rh- nők körében esetleg nem alacsonyabb-e a gyerekvállalás utáni vágy, mint az Rh+ nők esetében?

Figyelt kérdés

A kérdésem lényege az lenne, hogy az emberi populáció kb 15%-a Rh- vércsoportú, és ha egy nő ilyen, a férfi pedig nagyobb eséllyel Rh+, akkor szüléskor a szervezete, mivel a vére keveredett a magzati vérrel, ami szintén nagyobb eséllyel Rh+, "idegen testként kezeli a gyerekét", és olyan ellenanyagot kezd termelni, ami súlyos károsodást okoz a gyerekben. Ma már ez ellen természetesen lehet tenni, de engem az érdekel, hogy régen, amikor nem tudtak az anyának AntiD gammaglobulint adni, akkor gondolom megtörtént ami megtörtént, tehát az utód nagy valószínűséggel beteg lett, de mivel ez az emberi faj nem nagy százalékét érinti, és elvileg evolúciósan minden faj arra törekszik, hogy egészséges, életképes utódot hozzon létre, akkor elvileg az Rh- nők erre orvosi segítség nélkül nem voltak képesek.


Tehát ebből arra következtetek, hogy esetleg lélektanilag az ilyen nőkben védekezésképpen (mert életképtelenebb utódot hoznának a világra) kevésbé van benne a gyerekvállalási vágy, anyai ösztön? Mert a szervezete tudja, hogy természetes körülmények közt kockázattal járna az utód egészsége.


Ez csak egy teória, minden egyéb ötletre, feltevésre, ellenvéleményre nyitott vagyok :) És első sorban azokat kérdezem, akik Rh- nők, hogy ők hogyan viszonyulnak a gyerekvállalás kérdéséhez.


(Figyelem! Ez nem értékítélet, nem ideológia, csak tegnap délután eszembe jutott, és egy biológiai jelenségre keresek biológiai, vagy nem biológiai választ! És egyáltalán nem biztos, hogy igaz a feltevés!!)



2016. jan. 16. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze hozzá. Szerintem ezzel régen nem is voltak tisztában, egyáltalán nem gondolom, hogy ha még tudtak is ilyenről, akkor úgy mentek volna férjhez, hogy tudták volna, hogy a férj rh+ vagy rh-. Illetve annyi más betegség, annyi komplikáció megtörténhet a terhesség, szülés alatt, hogy szerintem ezek az esetek nem számottevőek. Biztos vagyok benne, hogy nemleges válasz a helyes.
2016. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azt akartam még írni, hogy régen többek között amiatt vállaltak sok gyermeket a családok, mert igen nagy volt a gyermekkori halandóság. Tehát inkább ilyen irányba tolódott el a pszichológiája a dolognak.
2016. jan. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anyukám elmesélte ezt, amikor kiderült 17-8 éves koromban, hogy ténylegesen rh- vagyok. Ő nem beteg gyerekekről mesélt, hanem arról, hogy sok nő halt meg emiatt a szülőasztalon. Kíváncsi voltam, így utána kérdeztem egy véradás alkalmával a nővérnél, hogy hogy is van ez. Azt mondta ma már nagyon nagyon ritka, hogy ennek bármilyen szövődménye is lesz. Első gyereknél szinte kizárt, utána pedig azonnal beadják az AntiD-t, így a következőnél sem lehet gond. Annyi, hogy a terhesség ideje alatt fokozott figyelmet kapnak azok az anyák, akik rh- csoporttal rendelkeznek, főleg ha + pártól várnak babát.


Én ettől függetlenül nagyon szeretnék anya lenni és eljön az ideje, akkor 2-3 gyereket vállunk az rh+ párommal. Nem mondom, hogy nem tartok a szövődményektől, de bízom a mai orvostudományban és nem hiszem, hogy gond lehet.


Egyébként régen teljesen természetesen kezelték, ha a 11 gyerekből 2 fiatal korban meghalt. Magát a halál tényét is teljesen máshogy kezelik a mai öregek. Az élet rendjének, természetes dolognak élik meg akkor is, ha valakit fiatalon ér a halál. Az egy-két generációval fiatalabbak már nem veszik ezt ilyen könnyen. Teljesen más világ volt az még.

2016. jan. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!