Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismertetek már olyanokat,...

Ismertetek már olyanokat, vagy voltatok vele ugy, hogy visszatekintve korai volt még a gyerekvállalás, könnyebbnek gondoltátok előtte, nem tudtátok elfogadni, hogy már soha nem lesz olyan az élet, mint előtte? Meséljetek.

Figyelt kérdés
2016. jan. 5. 18:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Számunkra nem volt korai, de nehezebb, fárasztóbb, több energiát igényel, mint gondoltuk, pedig nem voltak rózsaszín tévképzeteink.
2016. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nekem valaki elmeséli hogy milyen is valójában gyereket vállalni akkor soha nem lenne gyerekem. 24 évesen, 1.5 év házasság után született a kisfiúnk, igen, így utólag nagyon korainak tartom, igen, ezerszer könnyebbnek gondoltam és hiába 3 éves már, még mindig visszasírom a régi életemet. Én a mai napig nem tudom elfogadni, vagy inkább úgy írom hogy feldolgozni hogy minden ami régen jó volt az életemben az eltűnt, nincs soha többé.
2016. jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"hogy minden ami régen jó volt az életemben az eltűnt, nincs soha többé."


Például?

2016. jan. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Sajnos néha én is így gondolom. 22 évesen szültem, akkor nagyon örültem a terhességemnek, mert a babákat mindig nagyon szerettem, de nem tudtam, milyen valójában. Persze imádom a kislányom, mindig nagyon jó baba volt (jól evő, jól alvó, nem nyűgös, nem hasfájós), mégis más életre vágytam és egyre többször sírom vissza a régi életemet. A babával nem éreztetem és tényleg rengeteg örömet ad, de akkor is rám tőr néha ez az érzés. Véletlen baba volt, most se vetetném el, ha visszamehetnék, de jöhetett volna pár évvel később. Amúgy nagy bűntudatom van, amikor így érzem.
2016. jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

22 évesen szültem, nagyon nem vágytam rá, de pár nappal azután, hogy megszületett, teljesen megváltozott a hozzáállásom, korábban el sem tudtam képzelni ekkora összhangot valakivel. Talán az hiányzik, hogy néha csak én legyek a fontos magamnak. Elmehetek akárhova, de folyton eszembe jut. Remélem ez idővel eltűnik, ahogy nő.


Azt elfelejtettem még, hogy minden tettemnek ránézve következménye van. Akár egy kis italozás, akár egy hajnali buli, vagy egy piros lámpán átrohanás..

2016. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Könnyebbre számítottam, ez tèny, de az erős túlzás, hogy már soha nem lesz olyan, mint a fiam előtt. Még kb 8-10 év, és ő is egy lusta kamasz lesz, nem fog szabadnapon is 6kor ébreszteni. Moziba sem tudunk akármikor menni, igaz a filmkínálatot elnézve nem veszítünk semmit.
2016. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én csak az apját bántam meg :(
2016. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nagyon hiányzik a régi életem.Állandóan mentem ,tele voltam haverokkal ,barátnökkel.Folyton csörgött a telefonom ,mindig volt programom.Spontán bulikat csaptunk ,vagy csak úgy berúgtunk.Szerettem dolgozni is ,meg a "szabad" kis életemet.Pont mire elkezdtem igazán élni az életemet ,tervezgettem hogy elköltözöm ebböl a poros kisvárosból ,lett végre pénzem ,terveket szövögettem ,becsúszott a lányom 22 évesen (úgy látom ez 22 büvös egy szám).A párom sem volt az a hú de nagy szerelem ,de azért jól megvagyunk.Most ott tartok ,hogy két naponta sírógörcsöt kapok ,idönként azon gondolkodom hogy egyszerüen feladom.Pedig segítségem is van ,de hiába...

Csak várom ,hogy felnöjön a lányom és egy kis szeletet visszakaphassak az életemböl.Nagyon szeretem ,egy igazi kis tündér.Remélem jó anyukája tudok majd lenni mindig.

2016. jan. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20 èves voltam mikor pozitìv lett a tesz. Baromira nem szàmìtottunk Rà,kb 1 hètig zokogtam,11 hetes voltam mire eldöntöttük,hogy megtartjuk,mi hogyan ledz. 2.èves főiskolàsok voltunk. A terhessèget szerettem ès nagyon vàrtuk,hogy megszülessen. Aztàn jött a szülès utàni depressziò kb 3 hònap volt mire mèrsèklődött,szörnyű volt ùgy èrezten 21 èvesen vège az èletemnek,ès reggelente azt kìvàntsm a teherbe esès előtti reggel legyen. Szerencsère a pàrom mindig mellettem volt,ès ùgy èrzem mèg mindig,hogy mi nagyon egymàsra talàltunk. Remek Apa az első percek òta,fiatal kora ellenère. Magamat nem tartom azèrt olyan szuper anyànak,sok idő volt mire rlfogadtam,hogy van egy fiam,ès kezdtem ùgy is èrezni,hogy a fiam nem az öcsikèm. Egyedül azt bànom,hogy nem volt lehetősègem előtte ki menni külföldre dolgozni pàr èvet,jò lett volna. Viszont befejeztük a főiskolàt,átlagos az anyagi helyzetünk de egyre jobb lesz,szeretjük egymàst ès most vàrjuk a kistesòt. Sokszor èreztem hogy korai volt a fiam de ahogy telik az idő egyre többször jövök Rà jò volt az időzìtès pl abban is hogy mire 2 lett vègeztem a sulival mehettem dolgozni,most lassan 5 azòta dolgozom. Hobbi,szabadidő,kikapcsolòdàs ilyesmi dimàn belefèrt a gyereknevelès mellè,sok baràtnő lemorzsolòdott de hàt azok nem is igazi baràtnők.
2016. jan. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A férjem... azóta belerázódott :) , már 7,5 és 6 évesek a gyerekeink
2016. jan. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!