Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek jogosak az indokai...

Szerintetek jogosak az indokai, vagy csak ki akar hátrálni a gyerekvállalás elől?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszú lesz, aki végigolvassa, kérem próbáljon segíteni. Idén töltöm a 30-at. A páromnak már vagy 2 éve jeleztem, hogy 30 körül én szeretnék majd gyereket. Akkor még egy okéval el is intézte. Már korábban is próbáltam nála puhatolózni, hogy mikor is lesz az az "akkor". Erre mindig azt a választ kaptam, majd beszélünk róla, ha aktuális lesz. És ezzel mindig le is zárta a témát. Legutóbb tegnap este kérdeztem rá, akkor valójában mikor is szeretne gyereket? Természetesen a szokásos válasz. Akar majd, de erről akkor beszéljünk, ha aktuális a dolog. Addig ne. Nem bírtam ismét ennyiben hagyni, válaszokat akartam. Végül meg is kaptam. Majd ha egyszer "mindennel végzünk". És ez alatt olyan pitiáner dolgokat értett, amiknek még 5 év múlva se érünk a végére. Vagyis, hogy ki kéne festeni a másfél (!) szobát. 1,5 szoba, a kicsi ebből jóformán üres. De nála ez már egy jó indok. Aztán, hogy beszéltük, hogy az udvaron üresen álló nyári konyhát jó lenne majd használatba venni. Előtte ki kell pofozni, de ez ismét csak olyan dolog, hogy kifogásnak nem rossz, de a gyerekvállaláshoz valójában nem sok köze van. Hogy egy résznél kívülről le kéne szigetelnie a falat, mert ott nagyon vékony és az a fal hamar áthűl. Mikor ezekre csak pislogtam, akkor jött a legújabb - a kedvencem. Hogy de hát ő akar csinálni egy garázst a kocsinak az udvaron. Na itt nem kell nagy dologra gondolni. 4 gerenda + tető, ne ázzon az autó. Ennek mi köze ahhoz, mikor legyen gyerekünk? Mikor azt mondtam neki, ezek csak kifogások, már azzal jött, hogy amúgy a bútorokat is le kell majd idővel cserélni. És tele az összes szekrény, nem lenne hova rakni a babaruhákat, mit akarok így? Ezután már baromi késő volt, nem akartam vitázni, lefeküdt aludni. Ezek után én nem bírtam. Elővettem egy papírt és leírtam a gondolataim. Többek között azt, hogy ilyen alapon mindig lesz valami, ha a felsorolt dolgok végére ér, lesz más. Addigra már ott lesz, hogy cseréljük le a régi ablakokat, újra fessünk ki, akkor most cseréljük le az autót. Szóval igen, ha egy 5 éves tervet nézek, ilyen alapon mindig lesz valami! Tanácstalan vagyok, de nagyon. Mindehhez hozzájön, hogy anyagilag beleférne. Ráadásul baromi spórolós vagyok, úgyhogy tényleg nem ezen múlik. Akkor miért jött ezekkel az indokokkal?
2016. jan. 16. 10:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Nem akar vagy nem toled akar. Ennyi.
2016. jan. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%

Hány és hány ember vállalt úgy gyereket, hogy közben építgette-szépítgette a lakását, házát és közben nevelte a gyerekét. Ezek mind kifogások!

Egy gyerek mellett is ezt mind meg lehet oldani szépen lassan, fokozatosan.

Konkrétan kérdezz rá. Ne jöjjön a kifogásokkal, mondja meg őszintén. Ha akar, akkor jöjjön a gyerek, ha nem akar, akkor meg ne raboljátok tovább egymás idejét.

2016. jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
Igen, ezek csak pitiáner kifogások, nem a valós indok. Valószínűleg (még) nem akar gyereket, nem áll készen rá, ilyesmi. Légy vele határozott, mondja meg a konkrét okot.
2016. jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Szerinte ezek a konkrét okok...
2016. jan. 16. 10:38
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Mond meg neki, hogy ezeknek a dolgoknak a megteremtése több év még, te meg akkor már későnek érzed a gyerekvállalást, illetve mindezen felsorolt dolgokat gyerek mellett is lehet fokozatosan csinálni, úgyhogy mondjon egy A-t vagy B-t. Közöld vele, hogy ezek nem indokok, hanem kifogások, úgyhogy lesz szíves megtisztelni annyival, hogy elmondja őszintén, hogy akkor most akar vagy nem akar gyereket.
2016. jan. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk is hasonló volt a helyzet. Én már szerettem volna esküvőt és babát pár évvel ezelőtt, a párom azonban mindig kifogásokat keresett.Nehéz volt elfogadnom, de megértettem, hogy még nem áll készen ezekre a dolgokra. Én is próbáltam érvelni, hogy még mi sem lennénk, ha a szüleink is mindig a tökéletes pillanatra, a már minden mást elrendeztünk helyzetre vártak volna. Aztán lenyugodtam. Úgy voltam vele, hogy ez egy olyan döntés, amire mindkettőnknek készen kell állni, különben az egész életünket elszúrhatja. Azóta megvolt az esküvő. Ráhárom hónapra eldöntöttük, hogy nem védekezünk tovább, lesz, ami lesz. Ekkorra a párom úgy volt vele, hogy ha kicsit később jönne a baba nem lenne baj, de ha terhes leszek, akkor tud neki tiszta szívéből örülni. A 4. hónapban megfogant a kisbabánk, akinek mindketten nagyon örülünk, és nagyon várunk. Még csak 7 +5 hetes vagyok, de már látom a férjemen,hogy megérte kivárni ezt a kis időt.
2016. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 kikkina88 ***** válasza:
Szia.hat nem irigyellek.en 23evesen ereztem eloszor ugy h mar johetne egy baba.feltek h nem lehet mivel csaladban voltak egeszsegugyi problemak.hosszu lenne elmagyarazni...egyik este a paromnak feltettem a kerdst h akk o mit is szeretne pontosabhan mikor.az volt a valasza h meg nem tudja de en mikor es mikor azt mondtam h most akk azt mondta h ok akk vagjunk bele pedig voltak terveink nekunk is.lakas felujitas stb...ez nem kifogas.most a masodik terhessegem alatt vettunk hazat elotte autot.szoval mindent meg lehet oldani...sok szerencset...
2016. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Mért nem mondod el neki hogy te most szeretnél gyereket és hogy szerinted ezek üres kifogások, mert garázs és egyéb nélkül is lehet gyereket nevelni?

Sőt, ezekkel mind még a terhesség alatt végezhettek (festés, szigetelés, szekrények, nyári konyha - de ez utóbbi is teljesen ráér még).

BEszélj vele és gyorsan hivass egy festőt :-) A baba születésére elég megcsinálni a babaszobát aztán a többit fokozatosan, gyerekkel sem áll meg az élet.

Vagy akkor szabj egy határidőt, hogy mondjuk nyárig megcsináljátok amit nagyon fontosnak tartotok, aztán jöhet a próbálkozás, és ha még mindig kifogásokat keres akkor nagyon komolyan elbeszélhetnék vele, hogy akar-e gyereket az elkövetkező 10 évben...

2016. jan. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Örülök a válaszaitoknak, mert ezzel erőt adtatok, hogy este elé álljak...
2016. jan. 16. 11:02
 10/24 anonim válasza:
100%
En is kifogasoknak erzem. Lehet, hogy nem akar megbantani vagy maganak sem meri bevallani, hogy o meg nem all keszen. Viszont az oszinteseggel szerintem tobbre menne. Majd ird meg mi tortent :)
2016. jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!