Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miert utaljak a gazdagokat?...

Miert utaljak a gazdagokat? (bovebben lenn)

Figyelt kérdés
Szoval azt vettem eszre a tarsadalomba, hogy a gazdagokat utaljak, ahelyett, hogy kovetendo peldak lennenek.Ha utananeztek pl. a Fold leggazdagabb emebrei utan akkor eszreveszitek, hogy ok intelligensebbek es kitartobbak mint az atlag.Persze van kivetel aki szerencses helyzete miatt gazdag de az elenyeszo szamu. A nagyon szegenyekkel is ugyanez a helyzet, roluk azt mondjak ,hogy nem dolgoznak,meg lopnak stb.(pl cigok nagy resze) Az atlagember csak itelkezni tud, ahelyett, hogy a sajat dolgaval torodjon... :(

2016. jan. 17. 21:37
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Egyetertek veled utolso! Sajnos mindig is lesz egy csoport aki irigykedni fog, mert nem lesz olyan sikeres mint egyesek, es ezert nem sajat magat hanem masokat hibaztat.
2016. jan. 18. 00:31
 22/32 A kérdező kommentje:
lett*
2016. jan. 18. 00:33
 23/32 anonim ***** válasza:
30%

Te kedves kérdező, feltettél egy kérdést, gondolom, mert válaszokat vártál rá. Kaptál válaszokat, fogadd el, akkor is, ha nem egyeznek a te véleményeddel.


A drága gyártulajdonosnak pedig üzenem, hogy menjen el 1 hétre gyárba dolgozni, és törölje ki a seggét azzal a pénzzel, amit "ér" a munkája. (Megsúgom, nem annyit ér a gyári munka, amennyit fizetnek érte, hanem jóval többet). (És nem gyári munkás vagyok, csak diákként voltam alkalmi melón gyárban.)

2016. jan. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
78%

", nem annyit ér a gyári munka, amennyit fizetnek érte, hanem jóval többet"


Biztos hallottad mar hogy minden annyit er, amennyiert megveszik. A munka is pont ilyen.

2016. jan. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
93%
Én nem szoktam valakit csak azért utálni mert gazdag. A vagyon önmagában még nem mond el semmit az adott emberről. Azt is kell nézni hogyan szerezte és hogyan gyarapítja. A hazai gazdagok többsége tényleg velejéig romlott aljas gazember. De nézzétek meg például a YouTube-on azt a Frei dossziét ami Ausztráliában vagy más demokratikus országban élő gazdag magyarokról szólnak. Ott nem volt lehetőségük privatizációra, korrupcióra, áfacsalásra, mutyira, stb. Hanem rá voltak kényszerülve arra hogy becsületes úton gazdagodjanak meg. És mégis gazdagabbak bármelyik csaló hazai magyarnál. Nekem is él gazdag rokonom Amerikában, de egyáltalán nem utálom, nem azért mert rokonom, hanem mert becsületes. Többször voltam nála és ő is volt idehaza. Neki is negatív véleménye van a hazai gazdagokról, még a nála jóval kisebb vagyonú gazdagokról is. Ami mégrosszabb, a hazai gazdagok még azt is hiszik hogy becsületesen lettek gazdagok. Mert a törvényeket úgy írták maguknak hogy ne minősüljenek törvénysértőnek.
2016. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
52%

Nézd egy gyártulajdonos,aki több 100 embert foglalkoztat,megfizet,annak már arra is telik,hogy azokat is megfizesse,akik irányítanak.


Tehát nem ő dolgozik,hanem mindenre van beosztottja.


Szerinted igazságos,hogy ha valaki is pár év alatt,esetleg évtized alatt eléri ezt,hogy ő soha nem dolgozzon,csak a hatalmas profitot zsebre vágja?


Mesélhetnék neked az építőipari vállalkozóról,aki már csütörtökön otthon ül a kastélyban,a munkásai pedig szombaton is dolgoznak.

Hiába van neki pénze,kapcsolatai,ha nem talál senkit,aki elvégezze a munkát,akkor nem lesz üzlet.


Ez a személy már 20 évesen budai villában lakott,mert a szülei gazdagok voltak,jó helyen voltak jókor.


100ból 1 ilyen ember önerőből valósít meg dolgokat,a többi alá pedig alátolják mások.Ez a nagy helyzet.

2016. jan. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
95%

en egy olyan vallalkozot sem ismerek, aki onmaga ne dolgozna baromi sokat. Pedig ismerek nehanyat, olyat is aki eleg sikeresnek mondhato.


Meg hetvegen sincs szabadidejuk. Amirol te beszelsz az baromi ritka.


Hogy mi az igazsagos, mi nem: ha nekem van egy otletem, tudasom, es van egy kis sportolt penzem, belevagok egy vallalkozasba. Rohangalok melo utan, szervezek, agyalok, stresszelek, de tegyuk fel hogy mukodik. Egy ido utan fel tudok venni nehany alkalmazottat, de tovabbra is en szervezem az egeszet, en vagyok az agytroszt. Az alkalmazottak csak annyit csinalnak, hogy elvegzik azt a feladatot, amit en talalok ki, en szervezek meg, en mondom meg hogy hogyan, es en biztositom hozza az eszkozoket.


Ennek megfelelo a fizetesuk is.


20 ev mulva van egy 150 fos gyaram, milliardos forgalmam, tobb szazmillios vagyonom.


Ha az egeszet nem csinaltam volna, akkor annak a 150 embernek egyaltalan nem lenne munkaja, nem lenne ado es jarulekbevetel, semmi.


Inkabb meg kene koszonni, nem pedig gyulolkodni.


(nem vagyok vallalkozo, a fenti valos alapokon nyugvo fiktiv tortenet.)

2016. jan. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
37%

"en mondom meg hogy hogyan, es en biztositom hozza az eszkozoket.

"


Én olyat vállalkozót ismerek,aki külföldön dolgoztat,idegen nyelvet nem beszél,de a tolmácsot sajnálja megfizetni,így a szakmunkást fogja be,aki tud idegen nyelven,viszont többlet pénzt nem ad neki érte.

A szakmához nem ért,kapcsolatai vannak.


Megköti a szerződést,ahol a pénz beszél.Egész életében nem dolgozott semmit,csak mások dolgoztak neki.

Ez igazságos?

Ja,és a dolgozói mind minimálbérre vannak bejelentve.Mert így több marad a vállalkozó zsebében.

2016. jan. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
93%

"Megköti a szerződést,ahol a pénz beszél."


A szerzodesig el is kell jutni valahogy. Azt meg te nem latod.

2016. jan. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

A rendszerváltáskor az 50-es évek államosításakor ellopott tulajdonokat kellett volna visszaadni a jogos tulajdonosaiknak vagy jogutódjaiknak. De nem ez történt, hanem a régi pártemberek privatizálták az állami vagyonokat. Ez meg nem rendszerváltás volt hanem módszerváltás. Ez meg kizárja azt hogy becsületes legyen az a gazdag aki régen kommunista bűnöket követett el a nép ellen. Ez épp olyan, mint ha egy le nem bukott bankrabló vállalkozást alapítana majd verné a mellét hogy ő tiszteletet érdemel mert munkát ad másoknak. Vagyis nem elég hogy nem börtönben ül, hanem még mások munkájából is élősködik és még tiszteletet is elvár magának. Netán még mondogatná is hogy ő egy becsületes vállakozó, sokat dolgozik hogy működjön a cége, meg hogy ő az agy.

Az államosítás előtti tulajdonosokat és azok jogutódjait illetné a tőke és a gazdasági hatalom, nem az egykori pártembereket. Vagyis egyáltalán nem mindegy ki a tőkés. Az egykori pártemberek a kapitalizmusban sem tisztességesek. Lásd Quaestor ügy, olajszőkítés, élelmiszer átcímkézések, stb.

2016. jan. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!