Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért elítélendő, ha irigylem...

Miért elítélendő, ha irigylem a gazdagokat?

Figyelt kérdés

Sajnos bánt, hogy az az élet, ami a gazdagoknak a szürke hétköznapok, az nekem csak álom, és fiatal, szegény családból származó lányként még csak az átlagos színvonalra sincs esélyem, nemhogy afelett.

Emiatt irigylem a gazdag lányokat...


2015. dec. 26. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Mar kiirtad ugyanezt legalabb egy tucatszor.


Tuti nem vagy szazas.

2015. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Egy nem olyan érdekes, de említésre méltó dologgal kezdeném. Ha gazdag lennél, akkor számodra is csak szürke hétköznap lenne.

A fő kérdésre válaszolva nem elítélendő. Ez szíved joga, viszont akkor jársz a legjobban, ha azt mondod, hogy álom, de csak egyelőre. Ha nem is olyan szintet, mint azok a gazdag lányok, de egy a mostaninál magasabb életszínvonalat próbálj elérni. És amíg ők a szürke hétköznapokat tudják le, Te szépen törekszel felfelé. Igen, bután hangzik így elsőre és talán közhely is, hogy ezt tanulással tudod elérni. De erre vannak élő példák.

Ott viszont rosszul gondolkodsz, hogy elérhetetlen az átlagos színvonal. Ez nem igaz. Ha így fogod fel, akkor sajnos igaz lesz. Meg kell próbálnod kitörni. Őszintén remélem, hogy sikerülni fog. :)

(Egyébként egy átlagos életű fiú vagyok és néha nekem is vannak irigykedős pillanataim, ez nem bűn, viszont ott a cél, amit el kell érni)

2015. dec. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem elítélendő,mindenkinek szíve joga,min kattog, amíg nem bánt másokat,csak ilyen gondolkodással soha nem leszel boldog.
2015. dec. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az nem elítélendő, ha irigyled őket. Biztos a gazdagok is irigylik a sokkal gazdagabbakat. Az a baj, ha hibáztatod is őket, hiszen ők arról nem tehetnek, hogy te nem vagy gazdag.
2015. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még egy megjegyzés: elítélendőnek ebben a kontextusban szerintem semmi sem elítélendő. Max nincs igazad egyik vagy másik esetben, de az elítélendő szó nem ezt jelenti.
2015. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!